• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farmtrac

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Ma ne daviš, dapače, sve su to hvale vrijedne informacije. Da, LS ima serijski puzajuće brzine. Pitam za druge
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Same (Lambo, DF) i Landini imaju opciju puzajućih (znači 16+16), FT nema te mogućnosti.
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Evo pitao za Same Delfino 50, kaže da nema skroz puzajuće, ali da će provjeriti koliko su ove spore.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Spominješ i rad u šumi. Dali dolazi u obzir i Belarus traktor. Ima model 622 sa Lombardini motorom 62.5 ks. Cijena je bila 163000 kuna.
Panex je bio uvoznik.
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Mislim da od njih ništa... za koji god sam pitao nemaju ništa više.. ali zanimljivo, hvala. Nije mi toliko bitno za u šumi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
@ZJ i ekipa, našao sam još jednog Same, vaše mišljenje pliz:

Traktor SAME mod. AGRON 70 „SYNCHRO“
- max. snaga 48 kW / 65 KS (nominalna snaga 48 kW)
- FARMotion EURO 3B (TIER 4i) „common rail“ motor 3 cilindra, 2887 ccm , turbina, INTERCOOLER, vodeno hlađenje
- DOC+EGR
- hidrostatsko upravljanje s neovisnom pumpom
- podizna sila hidraulike 2500 kg
- komforno PVC sjedište
- sigurnosni okvir protiv prevrtanja («rollbar»)
- digitalni zaslon
- spremnik goriva 75 litara
- mehaničko uključivanje stražnjeg priključnog vratila
- elektrohidrauličko uključivanje prednje i stražnje blokade diferencijala i prednjeg pogona
- mjenjač Synchro 15/15 – 40 km/h, uključujući pužne brzine "creeper"
- hidraulička pumpa 50 l/min.
- trozglobna poteznica kat. II s mehaničkim stabilizatorima
- kugle integrirane u donjim polugama
- 2 dvoradna daljinska hidraulička izvoda
- viskozni ventilator
- stražnje priključno vratilo (PTO) 540/540E °/min
- integralne hidrostatske kočnice na svim kotačima
- stražnje gume 13.6R28
- prednje gume 9.5R20
- elektronski regulator motora
- EEC (MR) signalizacija
- proširenje stražnjih blatobrana
- kuka za prikolicu kat. C, podesiva po visini

CIJENA VEĆ OD 19.900,00 EURO + PDV
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Da, čak mislim da ima sve što mi treba.. čitajući sve tvoje odgovore gdje ti naveo što bi sve trebao imati. Sutra očekujem konkretnu ponudu za njega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Imam njegovog starijeg brata (talijana).
Ovi novi su indijci, ali su zato masivniji od ovog mojeg.
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Sutra bum morao prelomiti, pa kaj bude, bude...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Razmisli, sagledaj činjenice, raspitaj se još...prespavaj...
Nemoj da ispadne da sam te navel na krivi trag.
Puno je to novaca...ali i moj je koštal slično (doduše i nešto više) pred 21 godinu...
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Budem, hvala ti u svakom slučaju, puno si pomogao oko izbora i što mi u ustvari treba, a sad budemo vidjeli kakva bude ova ponuda, ako ne vraćam se na LS, čini mi se....
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
Po meni je Argon puno mocniji i kompletniji traktor od LS-a. Pogotovo za malcer i frezu dobro dođe 800 ccm više. Osim ako ti Same ne odgovara zbog sirine jer ne znam točno ali izgleda dosta "veće". Jedina prednost ls-a bi eto bile 3 brzine kardana u odnosu na 2 i vise brzina na mjenjacu(s tim da je 10km/h sporiji). Kardan od 1000 bas i nije neka sreca(imam na zetoru 540/1000 i rado bih htio da umjesto 1000 ima 750, a sto se krajnje brzine tiče uvijek dobro dođe a i vjerojatno manje troši Same. Ja dalje od ta dva ne bih gledao. Ali opet se vracamo na ono: tvoj novac,ti odlucujes. Dosta tu ima do izgleda traktora uzivo, opceg dojma trgovca, gazde, udaljenosti trgovine, servisa...
Slatke muke 😁
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Je, hvala ti.. Argon bi bio izbor broj jedan, ali trenutno je van mojih mogućnosti, a i čeka se preko 200 dana, moram ostaviti nešto za malčer. Tako da... jedno su želje, a drugo su mogućnosti.... i za ovo budem se dobro ispružio. LS je konačan odgovor. pa kaj bude bude.
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
To da, ma nemas brige za LS-a, ima ga kod nas jedan vocar mozda cak i 10-ak godina i ide kao i svaki. Samo odrzavanje i gas.
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
E to su prave riječi, hvala ti.. ovak sam već nesretan kaj ne mogu uzeti bolje..znači idu oni, dobri su.:)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Nisam sto posto pratio pa ne znam koja bude osnovna namjena traktora ali da ja sad kupujem novi ispod 60-65 ks ne bih gledao, zemlja se svake godine sve teže obrađuje i sve više snage treba da se obavi kvalitetan posao . Vidim to iz vlastitog iskustva i bolje da ima koji ks više.
 
Na vrh