• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt 211 P Vario

T

Twans

Guest
Poštovani,
razmišljam o kupnji novog traktora pa skupljam informacije ))
Zanima me vaše cijenjeno mišljenje o ovom malom slatkom Fendt-iću ))
Naime imam vočnjak veličine 27500m2 i još 4 manja, svi nasadi koji su u vočnjacima, su posađeni na širi razmak, a po karakteristikama ovaj Fendt-ić mi se najviše dopada, zanima me motor. Ima tri cilindra. Koliko je to dobro/loše. Opčenito i vaše mišljenje o samom traktoru.
Evo i linka:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fwcvNr9qu-I[/YT]

Sa štovanjem svima
Twans :rolfer::rolfer::rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Isti motor (u osnovi) ti je u Steyr-u 975 već dugo godina, doduše slabiji. Netrebaš brinuti, Sisu motori su dobri strojevi, a i Fend je jedinstveni stroj.
Obrati pozornost na cijene održavanja, jer skup je u nabavi, a i u održavanju.
 
T

Twans

Guest
Isti motor (u osnovi) ti je u Steyr-u 975 već dugo godina, doduše slabiji. Netrebaš brinuti, Sisu motori su dobri strojevi, a i Fend je jedinstveni stroj.
Obrati pozornost na cijene održavanja, jer skup je u nabavi, a i u održavanju.

Vidio sam, košta dosta. Vidio sam kako se vozi kad sam bio u njemačkoj i mrak je samo nisam upoznat sa kvalitetom. Neki kažu fenomenalan, neki neče niti čuti za njega. Zato mi je važno vaše mišljenje. Ipak ste vi tu stručniji od mene.

:prayer::prayer::prayer:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ako imaš para samo kupuj nećeš pogriješit to je jedan od najboljih traktora u svijetu uz john deere i valtru samo đoni puno voli piti a fendt je puno stedljiviji i manji potrošač a pravi ih se samo 10 000 godišnje i to svih modela znači da su po izradi kvalitetni ipak je to švabo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
ako imaš para samo kupuj nećeš pogriješit to je jedan od najboljih traktora u svijetu uz john deere i valtru samo đoni puno voli piti a fendt je puno stedljiviji i manji potrošač a pravi ih se samo 10 000 godišnje i to svih modela znači da su po izradi kvalitetni ipak je to švabo
Nije više. Nema njemačko srce (Deutz) već finsko (SISU diesel).
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
dobro ako već nije njemačko srce to znam da je odnedavno ali opet SISU diesel je čak na boljem glasu od deutza ,govori se da je kvalitetniji
 
T

Twans

Guest
ako imaš para samo kupuj nećeš pogriješit to je jedan od najboljih traktora u svijetu uz john deere i valtru samo đoni puno voli piti a fendt je puno stedljiviji i manji potrošač a pravi ih se samo 10 000 godišnje i to svih modela znači da su po izradi kvalitetni ipak je to švabo

koliko sam uspio vidjeti na netu, imaju ga u belju. jedna cifra je 497tkn, a druga 525tkn. koja razlika u cjeni?? gledao sam i đonija 5100M ali ovaj fendtić mi nekak bolji. Manji je, đoni mi izgledao duplo veči, dobro si rekao manje :drinkers:, ipak je đoni 4,5l. Neznam da li ga ima za pogledati negdje u zagrebu?? da ne moram iči u belje. htio bi još jednom baciti pogled na njega.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
to sam znao da je pola milijuna a ti 28tkn ti je sigurno razlika u opremi ali stvarno neznam u kojoj opremi jer ne možeš naći nešto što fendt nema serijski a đoni 5100M je traktor puno većih dimenzija to je traktor namijenjen za stočare i ratare a ne za vinograde i voćnjake ima ga jedan čovjek tu jedno 1km od mene to je preveliko za voćnjak a to što su ti redovi u voćnjaku na veći razmak to je još bolje ako kupiš manji traktor možeš voćke pustit da se rašire
 
K

krilo

Guest
Kažu da je Fendt najbolji traktor na svijetu osobnoi ga nikad nisam vozio na žalost
 
Na vrh