• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ferrari traktori

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Činilo mi se ,da kod vijka na zadnjom kotaču. No možda samo prljavina se vidi. Sve u svemu, kod svakog servisa ljetnoga idi provijeriti, dal su vijci dovoljno pritegnuti na kotačima. Ak nisu, pucaju felge. Samo ti imaš veče od 16" il mi se opet naopako čini. KAo bi bile 18".

Motor bijo Rugerini 26 ks, dvoklipac. Motor iztrošen bijo. PA kadijo ko vrag. Jedan klip nije imao kompresije. Al motor imao je sasvim zadovoljavajučo snago ipak. Al za tvoga virojatno bi kazao, da je nekvih 18. Predpostavljam.

A sad ja ima za tebe nekvo pitanje: Dal osjetiš razliko, ak voziš u 3 spori i u 1 brzi???Kod mene bile su ove dvije brzine bar na oko potpuno isto hitre. Gledajuč na to, da ima samo 7 brzina naprijed, onda sam jih imao samo 6 na kraju i usrijed 1 brze i 2 brze jakooo rupo. ZAto so ga prijašnji vlastniki(kojih bilo za jedan maleni autobus), terali u 2 brzoj i pregrijali motor. Jer 1 brza mu bila prespora.

A taj mijenjač ni ikako nije baš mi bijo nešto dobar-sve na jednoj ručki, ali biranje reduktora užas.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Traktor nije moj, ja sam radio na poluzi i izborniku brzina. Tako da što se tiče vožnje i brzina ne znam. Kad budemo sve posložili, onda budem probao voziti. Pa tek onda mogu pričati o utiscima.
Kotači su 16 - 7,50. A to da treba obratiti pažnju na felge (ako se otpusti koji vijak), budem provijerio i sugeriraom valsnika. On ga inače malo koristi samo za vinograd i to za špricanje i linije (kultivator).

Ja sam isto takvog mišljenja što se tiče motora, da ima cca 18 KS, to bi onda mogao biti Lombardini 820.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Moj imao je Pirelli 8.25x16".
Ajde druže prije ga vratiš vlastniku ovo provijeri, jer pucam od radoznalosti oko brzin kretanja ovih dvih brzina. Po mome je netko nešto čačkao u mijenjaču kod moga.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ovako na pamet (gledajući izbornik) moglo bi se zaključiti da ima 6 brzina (3 spore + 3 brze) i spori + brzi rikverc. Kad budem probao i u konzultaciji sa vlasnikom, moći ću više reći o brzinama.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dobro znam, kakav je sistem mijenjavanja, samo neznam, ak i ovome ide 3 spora isto, ako 1 brza. JEr to mi je glupo do bola.
Inače ovaj trartor ima sa jedno ručko sve biranje(tako reduktor, kao brzine). Prvo izabreš reduktor(spori, brzi ili hod nazad), onda ideš birati ljevo brzine, koje su tamo 3. Znači 3 spore i 3 brze, a jedna je brzina dodatna za sebe, koja je neodvisna od svih drugih brzin i reduktora, i služi samo za brzo kretanje naprijed. Nije ni važno, ak ima reduktor u rikvercu, ona če uvijek brzo se kretati naprijed.
ZA mene nije baš to nekvi top mijenjač, al što je istina, mijenjava tiho i nije nešto jako tvrd.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro znam, kakav je sistem mijenjavanja, samo neznam, ak i ovome ide 3 spora isto, ako 1 brza. JEr to mi je glupo do bola.
Inače ovaj trartor ima sa jedno ručko sve biranje(tako reduktor, kao brzine). Prvo izabreš reduktor(spori, brzi ili hod nazad), onda ideš birati ljevo brzine, koje su tamo 3. Znači 3 spore i 3 brze, a jedna je brzina dodatna za sebe, koja je neodvisna od svih drugih brzin i reduktora, i služi samo za brzo kretanje naprijed. Nije ni važno, ak ima reduktor u rikvercu, ona če uvijek brzo se kretati naprijed.
ZA mene nije baš to nekvi top mijenjač, al što je istina, mijenjava tiho i nije nešto jako tvrd.

Nekaj slično je na mojem BCS motokultivatoru. Imam 4 brzine naprijed i 3 u rikverc. Ova 4. je puno brža od treće i uvijek ide samo naprijed, neovisno jel reverzer u položaju za naprijed ili za natrag. Zato kod upotrebe kose moram za transport okretati ručke za 180°, inače je prespor.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Brzine još nisam probao, kad bude gotov onda budem probao i napisao kako ide.

Pitanje za #reider, pošto si ti imao takvog (sličnog), koja freza odgovara za njega, da li samo original (jer sam negdje vidio za njega da ima produžene krakove za kopčanje, do nje). I da li bi odgovarala neka druga freza i koja?

# iwanho, nepotrebno si citirao post, jer si odgovorio odmah na njega.:(hi):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dobro, dobro, ako nečeju vam moderatori j..m..hehe.

Ivanhu, ovo zaista nije sa strane inženera pametno premišljeno oko te mute ,ali da ne skrečem s teme, Brgud, za ovog Ferarija potrebna je obična-klasična freza, kao za AGT-je ili AC-je, jer kačenje je standard, i tako i okretaji vratila ,koje ima 540 i 750!!
Ima dosta bolju hidravliko od TV-ja, i ne popušta ni malo i enakomerno podigava. Super je bila se sijetim. Vratilo standardnog premera 35mm na 6 zubova, tako, da nema tu nekog kemijanja. Osim, dodao bi, da ovo nije baš neki traktor, koj bi pucao od snage. Ne pretijerivati sa širinom priključaka, pogotovo ne u tvrđim zemljama, jer zrakom hlađen 26ks dvoklipac, je i ni snažan...kako za koga. U nijednom primeru ne bi dao večeg radnog zahvata freze kao je 120 cm. Preklopljena na 540 i radije malo veči okretaji motora, da se hladi, kao na 750 preklopiti i 60% okretaja terati. Pregrijat če se. Kod mojeg motor bijo je do kraja pregrijan.
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
imam Ferrari 72s Motor Ruggerini 950 602cm sa volanom nije sa ruckama pa me zanima koliko je to konja,
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Neznam, al mogu predpostavljati. Moj bijo je model 75 dvoklipac Rugerini, pa bijo 26ks. Tako da procijeni sam, ak je tvoj jednoklipac, sa manjo kubikažo, kao TV 418(707ccm). LP
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Prijatelj, gledajuči na ovo kubikažo i jedan klip više uskoro ne može imati. MOžda je i samo 16ks. Al ti su samo glasna mudrovanja na pamet znaš. ZA dosta nismo se zmotili.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ako znamo da motor Lombardini LDA 100 (707 cm3) ima nešto više od 15 KS, ovaj tvoj bi mogao imati cca 14 KS.

Malo si usporedi ostale traktore koji su slični tvome po kubikaži i godini proizvodnje i sam ćeš moći razlučiti koje je snage tvoj .:icon_e_confused:
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
JASAM OVO NASAO I COVIJEK MIJE REKAO DA IMA 18KS.Značajke 4-taktni * Izravno ubrizgavanje Volana ventilator sa zrakom hlađenih * gravitacijska * tlačnog podmazivanja * Automatski mehanički čok * Sustav za automatsko isporuku goriva * Regulator Mehanička brzina * lijevanog aluminija tijelo * konop ili starter prvi stavak * Lijevi okret (osovina - PTO kad je po) Opće tehničke informacije RF 120 Broj Broj cilindara 1 Provrt x hod mm 90 x 85 raseljavanje cm3 602 Omjer kompresije - 18 Max Nm okretnog momenta / min 35/2000 revolucija d / d rpm 3000 Snaga NF (DIN 70020) kW ( KS) 10 (13.6) za gorivo zapremine spremnika 5,9 litara ulja u spremniku, Kapacitet lT 2 Neto Težina kg 57 Dimenzije 49 x 44 x 57 cm axbxh
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Znači da ima još i manje od moje procijene !:icon_cool:
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
ja imam ferrari 72 super. kubika je 602 cm 18ks. masina mi je rugerini 950 :(grin):
 

Najnoviji postovi

Na vrh