• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
mišljenja o FiatAgri 70-90.. bez prednje vuče.
Prednosti, mane? na kaj gledati prilikom kupnje? da li se ikako mogu provjerit radni sati, ako sat ne radi ili je zamjenjen?
stanje s rezervnim dijelovima? koji dućani drže za njih?
Hvala na odgovorima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Imaš već dva bez prednjeg pogona, pa ovaj, najveći, ga ipak treba imati, jer ti bu to glavni traktor za teške posle.
Dobri su to modeli, robustno napravljeni i dugotrajni. Sate je najlakše procijeniti po sranju volana, pedalama, pogotovo kuplunga i gasa.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
U 530 bi onda išao u prodaju..
pa ne znam kolko bi mi trebala prednja vuča, nema blata na zemlji prilikom oranja, živim na ravnici. a s plugom nebi ni pretjerival.
Možda je ta prednja vuča samo jedan dodatni trošak ili problem? gume? reduktori, kardan? ili se varam
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Baš i nije prva vuča puno vrijedi pratim fiate ali teško naći dobrog i za normalnu cijenu
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
u kojem rangu? ili misliš općenito da ih je teško pronaći?
išao sam ovog pogledati. kapa nafta iz boš pumpe, kap na kap stalno, donje poluge od hidraulike dosta razlokane u jabukama, i na traktoru i na onom dijelu gdje se priključki kopčaju, i gume potrošene.. puknuta stakla na vratima, kabina iznutra OK..
šta ja znam, treba pratit oglasnike, možda izleti kaj..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slabo gledam i slo razmišljam da si kupim jači ali nema baš normalan
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,451
Nisu to valjda razlozi da ga zaobiđes? Ili ocekujes da 30 godina star traktor bude bez mane.
15ak tisuca sati sigurno ima...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ima al kad vidiš kako je uništen za 12000 eura ugasom oglas.
Tako da bolje pričekat još nije žurba.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
Tako je. 8000, bilo bi još ulaganja dosta, a i očito da nešto ne štima, jer ga vlasnik ima godinu dana i već prodaje, a kupio bi ponovno traktor u istom rangu.
To je bio tek prvi koji smo išli pogledati, bit će ih još.
Evo ima jedan u Zlataru, dupljak. Ima neko možda kakve informacije. Izgleda mi ko nekakav preprodavač, ima dosta oglasa.
 

Prilozi

  • Screenshot_20191227-084313.jpg
    Screenshot_20191227-084313.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20191227-084319.jpg
    Screenshot_20191227-084319.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 34

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ovaj ti je na njuškalu i prodaje se sa još neka dva traktora i piše cijena za komplet 13 000 eur. Treba nazvat i pitat kolko je samo fiat,ima i kompresor i prednji utovarivač. Izgleda super i nije mi jasno zak se bojite preprodavača,on ga kupi,posloži,proda i zaradi jer od toga živi a gazda koji ga ima godinama zna zašto ga prodaje i lakše zamaskira problem i tek onda kupiš mačka u vreči
 

Prilozi

  • Screenshot_20191227-091008_Njukalo.jpg
    Screenshot_20191227-091008_Njukalo.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 33

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovaj 90 ne izgleda loš samo nezz bil mi bio prevelik.
I kakav je u potrošnji 5 cilindara i ima više brzina pa je opet pitanje jel rade sve.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Pred 1.5 godinu kad sam kupovao traktor nije bilo ni jednog Fiata od cca 60-70 ks i nekih 10000€ na oglasu a da je izgledao kolko tolko dobro. Na kraju nisam ni jednog uopće ni išao gledat jer već u samom razgovoru sa vlasnicima nisu djelovali obećavajuće.
Možda bi mi se neki i svidio da sam ga vidio uživo ali jednostavno nisam više htio trošit novce i vrijeme na putovanja.
Izletio mi je tu blizu ovaj DF kojeg sam na kraju i uzeo i izgleda da nisam pogriješio. Imao sam već ponuda da ga prodam ali sam za sad odustao od toga jer da i dobijem te novce koje sam dao, iskreno ne znam šta drugo uzet.
Teško je kupovat rabljenu robu pogotovo koja je skupa za održavanje.
Svi smo mi manje više imali u dvorištu IMT-a, Universala, Zetora i sl. koje smo sami doma popravljali i za koje su djelovi u usporedbi sa nekim modernijim traktorima cijenovno neusporedivi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma to je još i staro da se sam popraviti uz pomoć majstora.
Baš sam talijanski forum čitao svi ih hvale prema novijim traktorima da su razlika dan i noć.
Ja sam ga gledao uživo svidio mi se dosta
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Da se popravit, onaj tko ima malo volje i smisla za mehaniku to će i odradit. Problem je već lagano sa majstorima koji imaju volje i znanja popravljat traktore, barem tu kod mene.
Fiat je vrhunski traktor, u to uopće nema sumnje, no i on ima vijek trajanja ko i svaki drugi. Kupit ga za manje novce u lošijem stanju i onda ga složit za sebe također bi se isplatilo, tada znaš šta imaš.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle najbolje kupit da je u dobrom za normalnu cijenu.
Pa ako šta i uložiš neće biti loše ali ako je jako uništen nema spasa
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Da su mu getriba i hidraulika ok, motor je najmanji problem složit. Gume ako su poderane kupiš nove.
Limarija se isto da uredit ako je jako loša.
Nema tu puno mudrosti, samo puno dobre volje, nešto znanja i love u novčaniku.
Naravno, tada i cijena treba bit adekvatna stanju traktora.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Getriba je najbitnija nezz kako stoje s dijelovima to je još bitnije.
Motor je fenomenalan na njima malo izgled zastario al ajde
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
da ja se isto nekako bojim te getribe i hidraulike, teško je isprobat i procjenit u kratkom roku... Na motoru se može napravit generalka i sigurno so bar 5000 sati bez brige.
Kolko otprilike dođe komplet generalka na tom 4 cilindra motoru? i usput zar nebi trebali u plavo motori biti ofarbani? ili ima razlike prema tržištu?
meni se jako dopadaju Fiati. izgled mu je super, baš močno izgleda, a kabina prema traktorima iz toga godišta je svemirski brod.
Naprimjer Zetor7711 i Fiat 70-90.. mislim da ga Fiat pojede u čemu god..
 

Najnoviji postovi

Na vrh