• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
I meni se nedavno dogodilo to sa lampicom prednje vuče i također sam mislio da je ona pregorila ali budući da još nisam skužio kako se mijenjaju sijalice na kontrolnoj ploči nije mi se dalo rastavljati. Drugi dan je sama od sebe proradila tako da nisam imao priliku saznati uzrok tome.
Kad je prednja vuča uključena ne smije biti struje na elektroventilu (a kad je isključena onda je pod naponom), tako da ne misliš da je do toga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čim se upali prednja vuča, elektroventil dobije struju kak ti kažeš i normalno je da kontrolna sijalica zasvijetli.
Kod nas na Same-u je prije par godina prestala svijetliti, pogledao sam dolje pod traktor na elektroventil, oksidirali su kontakti unutar zaštitne gume, ušla je voda unutra, to sam očistio, stavio nove stopice i odmah je proradilo.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
A u vezi ovog traktora s prethodne strane... Nije mi jasno kako neko moze stavit u oglas traktor star preko 30god. ,90-ak ks,iz uvoza i da ima 4000rs.... ?
Pa kod mene u selu "poluproizvodi" od imt-a (ferdzo) tog godista imaju vise....
Pa kolko moras bit naivan da povjerujes u to ?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Čim se upali prednja vuča, elektroventil dobije struju kak ti kažeš i normalno je da kontrolna sijalica zasvijetli.
Kod nas na Same-u je prije par godina prestala svijetliti, pogledao sam dolje pod traktor na elektroventil, oksidirali su kontakti unutar zaštitne gume, ušla je voda unutra, to sam očistio, stavio nove stopice i odmah je proradilo.

Kod prednje vuce je obrnuto. Kad je ona ukljucena elektroventil nema struje a lampica ima. Dok je prednja vuca iskljucena elektroventil je cijelo vrijeme pod naponom.
Na ovim elektroventilima nema 3 kontakta kao na klasicnima nego samo jedan i to je ona obicna stopica na njemu.
Nama je jedan bio pregorio nedavno i trazili su me 1700 kn za novi (sad se ne mogu sjetii u kojoj trgovini).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Tak imaju traktori koji imaju kočenje prednje osovine.
Kad motor ne radi (nema tlaka ulja) ili je pritisnuta kočnica, uključen je prednji pogon, jer ga uključuje feder, a isključuje tlak ulja.

Na Sameu je obratno, jer ima nezavisno kočenje prednjih kotača, pa je pogon uključen kad ima tlaka ulja i uključen je elektroventil.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
ZJ je sve objasnio.
P.S.
Ako netko skuži kako se mijenjaju sijalice na kontrolnoj ploči F serije, neka slobodno podijeli tu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Jel ima tko iskustva s traktorima Agrifull? To je ko fiat ali zeleni, kakve su kvalitete, koje motore i getribe imaju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Tak je. Vjerojatno su ih i sastavljali u Španjolskoj.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
sječam se tamo početkom 90-ih (93,94 mislim) su ih izlagali na Zagrebačkom velesajmu...jbt. kakve su to onda bile pile...:icon_surprised::icon_fU:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja imam balirki Agriful navodno je licenca fiat samo što nisam nikad vidio fiat balirki[emoji16]
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Pozdrav ekipo. Zna li netko di se nalazi broj šasije na fiatu 780dt. Hvala.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Ne znam koji je model Fiata,ulovljen u jutarnjim satima u Biogradu.
 

Prilozi

  • 20190723_080311.jpg
    20190723_080311.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 60

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Ja bi kupio fiat traktor...
70 do 90ks
Koji preporucate?
Volio bi da ima prednji pogon, kabinu, barem dva izvoda hidraulike...
Ne radim puno zemlje, al ono da mogu normalno izorati s dvobraznim plugom i porotirati sa 2m branama.
I da...ima li razlike izmedju fiat i fiatagri traktora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh