• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Re: FIAT

Ja sam ga gledal, nije tak loš prednju desnu gumu treba izmjeniti, prednji hidraulik ne radi trenutno, al nije tak loš... ja sam u međuvremenu kupio traktor takav u sloveniji za 8750 eura bez prednjeg hidraulika i sve mehanika.... i navodno ima 6000rh :D
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: FIAT

Ja sam ga gledal, nije tak loš prednju desnu gumu treba izmjeniti, prednji hidraulik ne radi trenutno, al nije tak loš... ja sam u međuvremenu kupio traktor takav u sloveniji za 8750 eura bez prednjeg hidraulika i sve mehanika.... i navodno ima 6000rh :D

Tvoj još puno i ima sati.Inaće po njihovim oglasima svi imaju 4-5 000 sati.:(clap):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FIAT

Fiat vam broji radne sate do 10.000 i onda kreče od 0, znači nema 6000, nego ima 16000 :), a ovi s 4-5000 imaju 14-15000, no to je sasvim normalno za takvog velikog Fiata, idu još do 20-25.000 bez greške :)

Orehovec, daj nam kakve slike od tvog Fiata!!
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Re: FIAT

Nemam još slike, nisam slikal a nisam ga još dopremil iz Slovenije, drugi tjedan idem po njega... a kaj se tiče sati, svi su oni dirani i u Sloveniji i tu kod nas, ali s obzirom da je jeftiniji skoro 3000 eura u odnosu kod nas, tu sam ostavil prostora za eventualne možebitne popravke... :DDD al nadam se da bude ok..
.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Re: FIAT

Fiat vam broji radne sate do 10.000 i onda kreče od 0, znači nema 6000, nego ima 16000 :), a ovi s 4-5000 imaju 14-15000, no to je sasvim normalno za takvog velikog Fiata, idu još do 20-25.000 bez greške :)
Od kud mogu znati da nema 25 000 kad je na satu 5 000.
Sati nisu mjerilo stanja traktora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FIAT

U potpunosti se slažem s tobom, radni sati su relativan pojam!
Ja sam samo iznio informaciju kak on tuče sate, a koliko ih koji ima, samo Bog zna :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: FIAT

Ja sam ga gledal, nije tak loš prednju desnu gumu treba izmjeniti, prednji hidraulik ne radi trenutno, al nije tak loš... ja sam u međuvremenu kupio traktor takav u sloveniji za 8750 eura bez prednjeg hidraulika i sve mehanika.... i navodno ima 6000rh :D



To je super cijena za takav traktor, koliko će te još izaći papirologija i transport?
Čestitam na kupnji i nek zaradi novoga!
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: FIAT

Nemam još slike, nisam slikal a nisam ga još dopremil iz Slovenije, drugi tjedan idem po njega... a kaj se tiče sati, svi su oni dirani i u Sloveniji i tu kod nas, ali s obzirom da je jeftiniji skoro 3000 eura u odnosu kod nas, tu sam ostavil prostora za eventualne možebitne popravke... :DDD al nadam se da bude ok..
.

kako je sad pri uvozu polovnih traktora iz EU kakvi se nameti plaćaju i koliko jer i ja planiram nešto kupovati
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: FIAT

Koliko sati može izdržati auspuh na fiatu? Pitam jer na mom je možda još original, nadam se, jer na njemu su utisnuti neki brojevi i godina proizvodnje.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Re: FIAT

Ja sam baš neki dan mijenjao na svom. Ne znam koliko je sati izdržao ali mislim da ovaj novi neće toliko izdržat kao taj originalni.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: FIAT

:icon_confused::icon_confused::)To je obično tako prvi najviše izdura, moj je još zdrav ma gledam dal mi traktor ima 6000 ili 16000 tis sati. Po nekim stvarima bi imao 6000 al ko bi ga znao vazno da ide
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FIAT

Hehe...sad svi budu u brizi koliko im sati ima traktor... :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: FIAT

Tako nekako, sate nikad neznas ma vise se binem kako je održavan vozio sam puno vozila i kilometara i uvjerio se da uz dobro održavanje kilometri/sati nisu bitni vise su se kvarili oni koji su ležali od onih koji svaki dan rade
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Re: FIAT

To je super cijena za takav traktor, koliko će te još izaći papirologija i transport?
Čestitam na kupnji i nek zaradi novoga!

Papirologije nemaš niakve, jedino moraš obaviti homologaciju traktora tu kod nas i to košta 400kn i to je to. Transport me bude došel nekih 2000-2200kn do Križevaca .....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: FIAT

Kolega, a kako to funkcionira sa poljoprivrednim priključcima? isto ne treba nikake namete plačati, samo voziš prek granice? Postoji li razlika ako uzmeš nešto novo ili nešto polovno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Re: FIAT

Papirologije nemaš niakve, jedino moraš obaviti homologaciju traktora tu kod nas i to košta 400kn i to je to. Transport me bude došel nekih 2000-2200kn do Križevaca .....

Točno je da moraš obaviti homologaciju koja košta 500 kuna plus 70 kuna biljeg a nju možeš obaviti jedino sa papirom koji dobiješ od agronomskog fakulteta a košta 300 kuna. i ako ne uvziš na firmu odnosno opg moraš platiti PDV jer će ti vani naplatiti cijenu bez poreza.Ako uvoziš na ime i prezime i ako onaj od kog kupuješ nije u sustavu Pdva onda ne plačaš porez.Ja sam to sve obavio prije mjesec dana pa dobro znam o čemu govorim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Re: FIAT

IMa prijatelj jednog fiata,ne pise gore model,zvuk mu je :icon_pray::icon_syda:
tu u selu je drva vozil,izgleda ko 110-90 a ima mijenjače u sredini,Šoštar se preziva,iz erpenje je,il selno...možda ga ko zna

376258_383058468427130_511104271_n.jpg
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Re: FIAT

to je definitivno serija 80 ako ima mjenjače u sredini. ako je snage ko i 110-90 mogao bi biti 1180 dt,ili ako stvarno ima tvornički ugradjen turbo kao sto pise onda je 1280 dt
 

Najnoviji postovi

Na vrh