• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zasto fiat tema nije u cnh podforumu?

Original vijak vjerujem da ovako izgleda i na fiatu, glava vijka ima navoj pa kad se stisne 6 tegova, moze se dodat jos 4 komada i doda se kraci vijak.
Kod tebe bi ja stavio beskonacni vijak, siroke platne i to je to.
1000028194.jpg
1000028193.jpg
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
otvoram ovu temu jer me zanimaju iskustva sa serijom 90? potrošnja, mjenjači, rezervi dijelovi? za motor znam da je zvijer.
najviše 8590, ali i 9090. 9090 je petak, talijani su specijalisti za petero cil. motore( npr. alfa 2.4 jtd, same panther 90), ali ipak je zanimljivo čuti kako to zvuči u praksi.
neke njihove serije mi izgledaju dosta mršavo, npr ona na kojoj je napravljen štore 404, 504, skoro ko bicikl. dal ima tko iskustva s time?
Pozz
Dal' zna tko na koliko se stežu ventili na Fiatu 80-90
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ova moja stara raga me baš mrzi. Pumpa hidraulike slini na spojevima. Jel se isplati čačkati po njoj ili da kupujem novu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako ima gumica za kupiti zašto ne, samo pazi da ne izmješaš dijelove pa dođe do loma ili joj okreneš smjer.
Ako nema gumica, a nije jako i stare gumice prežive, i ako nema teflona, a ako ima i stari prežive, diht masa je iz raja izašla, samo treba tanko, tanko, tanko ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Zbog tih gumica koje se speču i otvrdnu nakon godina i godina upotrebe.
Ova je pukla, ali možeš vidjeti gumice i teflone koji su u raspadnutom stanju. Nije od Fiata, od nekog bagerčića je ova sa slike, ali sve zupčaste su na isti princip.
Kaj ja znam, ako nije jako možda da probaš samo dotegnuti one šarafe kaj ju drže u hrpi, ali nemoj pretjerivati.

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pa neznam. Da pritegnem vijek moram ju skinuti jer su glave vijaka koji uz drže u hrpi nekako sa unutarnje strane. Pitam to jer je bivši gazda rekao da je pumpa nova. E sad koliko nova to neznam. Nije prešpricana kao ostatak traktora. Svejedno ju moram skinuti kupovao novu ili ne pa bumo vidjeli.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pozdrav-Dal netko zna što bi to bilo u volanu? Počelo je nešto strugati kad se okreće lijevo desno..po osjetu negde između volana i orbitrola.I otpustila mi zategnutost unutra-van..ova gore dolje radi.Rijetko to koristim i mislim da se oboje zatežu na onom plastičnom vijku s desne strane bočno na haubi,ali ova za unutra van više ne reagira.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ne okreće se teško,nego nešto struže i to na određenom djelu kruga kad se mota-Znači strugne i prestane kad se dalje mota..tako i na drugu stranu isto..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Htio bih skinuti volan..koristio sam Pepsi,WD40,i radapciger..ali?? Unutra ispod sred. poklopca su dve rupice..izgledaju mi sa navojem..Za što je to? Neki spec alat se tu zateže za skidanje volana?? Primjetio sam da mi je neka guma,kao semering unutra pokidana..možda mi zato struže..Molim za pomoć kako da skinem volan..da vidim koji je problem u cijevi..
 

Prilozi

  • IMG_20240420_135840.jpg
    IMG_20240420_135840.jpg
    24.5 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20240420_135819.jpg
    IMG_20240420_135819.jpg
    24.2 KB · Pregleda: 26

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
To je matica .
Tu di su ti dve rupe tu u jednu gurnes neki majzl,ili nešto po ćemu ćeš udarati s ćekićem.
I Jednostavno tako odšrafiš s ćekićem i majzlom.
Tako je kod mene barem bilo.
Ili još jedna mogućnost ti je da u obadve rupe gurneš izbijač koji ide u te rupe i gore staviš jaki šrafaciger i tako odvraćaš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Složi ključ. Na komad cijevi zavari dva štifta i sa njim otpusti.
Ako je jako stegnuto sa majzlom radiš štetu jer širiš maticu prema navoju i na taj način ju kočiš pa bu do kraja trebal sjekač.
Ovo sa dva izbijača je bolji postupak ako nije jako stegnuto.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Zeksone! E jesi li ga objasnio!!!!
Ovo sam napravio kao univerzalno.
Tako napravi i nađi dva vijka koji idu u rupe. Stefani i udari po ovakvoj ploči.
IMG_20240420_153229.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Lani sam ga udarao, šarafio po njemu izvlačio ga na sve moguće načine. Jedino ga nisam grijao brenerom i još uvijek je na istom mjestu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Uopće to nije bila matica..LeChampa je bio blizu odgovora..Rupe s sa navojima u koje idu šarafi i zateznjem i udarcem po sredini otpušta..Srečom ja sam posudio neki rastavljivi prsten koji se stavi ispod volana..i sa radapcigerom.za sekundu otpustio..Nastavak slijedi..unutra je zeger..pa ću dalje vidjet što struže..
 
Na vrh