• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Puno ispod 8000 ima sigurno po stanju u kabini.
To je stari dobar traktor koji se rijetko kvari i lako popravi, a motor vuče ko blesav te snaga na kardanu kao nijedan tih godišta.
 

Aleksa9090

Novi član
Tu od
22 Ruj 2021
Poruka
7
Kakvi su mjenjaci kod tih traktora s obzirom da nije 4 brzine kao kod 80 90, i nema revers? Imam neki mali zvuk u mjenjacu koji mislim da sam ja napravio prilikom mjenjanja ulja 😒pa me zanima, kakvi su inace a i ako ima neki kvar kome se obratiti? Puno hvala svima na odgovorima i misljenjima
 

Nedjeljko

Novi član
Tu od
7 Stu 2021
Poruka
1
Ima li netko da zna, zašto je hidraulik za dizanje spori. Pritisak na izlaznim priključcima oko 200 bara. Da li serija 90 ima još negdje filter hidraulike ili samo ovaj vanjski prije pumpe? Ulje je JD50, i novi filter--snage za podići ima ali jako sporo.
Gledajuči sa zadnje strane,prema traktoru,ispod desnog ramena hidraulike,imate jednu polugicu i na nju spojenu sajlu,na toj sajli zavrnite šaraf jedan krug i hidraulik će vam brže reagirati kod upotrebe komande dizanja i spuštanja

Imam pitanje za fiat agri 65-90 sa hi lo mjenjačem.. da mi bi znati kakva je to fukcija mjenjača i kako se šalta i koje su njegove mane. Koje se ulje koristi za taj mjenjač. ? Svakav odgovor bi mi dobro došao hvala.
Ulje Vam ide transhidraol xjd50,sigurno i provjereno.

Gledajuči sa zadnje strane,prema traktoru,ispod desnog ramena hidraulike,imate jednu polugicu i na nju spojenu sajlu,na toj sajli zavrnite šaraf jedan krug i hidraulik će vam brže reagirati kod upotrebe komande dizanja i spuštanja
I obrnuto,dok ne dobijete brzinu koja vam odgovara,s tim da onaj regulacioni šarav ispod sica,među nogama na dnu bude okrenut maximalno na plus i ručica s desne strane sica prva ima četri položaja bude skroz na plus,kad te dvije stvari postavite na plus,odete iza traktora i ovisno što trebate maticu na sajli polugice zavrnete ili odvrnete i dobit čete željenu brzinu hidraulike,samo da vam napomenem ta sajla vam je povezana sa šalterom hidraulika na desnom blatobranu tkz.liftomat šalter koji se koristi za dizanje i spuštanje do maximuma

Imam pitanje za fiat agri 65-90 sa hi lo mjenjačem.. da mi bi znati kakva je to fukcija mjenjača i kako se šalta i koje su njegove mane. Koje se ulje koristi za taj mjenjač. ? Svakav odgovor bi mi dobro došao hvala.

Kakvi su mjenjaci kod tih traktora s obzirom da nije 4 brzine kao kod 80 90, i nema revers? Imam neki mali zvuk u mjenjacu koji mislim da sam ja napravio prilikom mjenjanja ulja 😒pa me zanima, kakvi su inace a i ako ima neki kvar kome se obratiti? Puno hvala svima na odgovorima i misljenjima
Vjerojatno si promjenio zvuk na bolje,kad je dobio novo ulje netrebaš se brinut👍👍👍👍

20191005_104359.jpg
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
17
Pozdrav svima, imam pitanje vezano za Fiat Agri 8090 92g.p. traktor pali kao mina ide normalno motor radi bez greške i ne troši ulje , ali bio hladan ili zagrijan ima bjela dima ne puno i na odušak isto daje dim , dali se netko susretao sa tim?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Kak je meni rekao jedan stari majstor, samo ne diraj ništa....on tak pjeva😅😅.
U prijevodu, navodno je to normalno za Šatore i Fiata. Ja nisam dirao ništa na svojem i još ide, i ima bijelog dima na iberlaufu i auspuhu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozdrav, zanima me kako se pokazao 6090, kvarovi, pouzdanost itd. Još me zanima kakvo ulje ide u njega pošto sam čuo neke razne varijante.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Trom je sa tom snagom na ovu težinu. Imaš par varijanti getribe, sa i bez reverzera. U getribu ide Transhidrol 50, a to možeš slobodno i u prvi most točiti. Za kočnice stavljaš LHM ulje. Volan ATF. I to ti je cijela priča.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Na šta obratiti pažnju prilikom kupovine? Kako su se pokazali njihovi mjenjači, za motore sam čuo da su dobri...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Isto kak i kod ostalih traktora, treba se lijepo mijenjati, ne smije iskakati iz brzine. Mjenjač je sinhroniziran, grupe nisu. Hidraulika ne smije tresti, kočnice su u ulju i nebi smjele strugati.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
17
Dali mi može tko reći , kvačilo kardana kad ga povučen do kraja krči mi kardan pri uklapljanju znači kad ga guram prema dole , sajla je doštelana Max . dalje ne može , pa me zanima imali negdje deklo neko da se da skinuti da se vide capice i korpa ili je potrebno polanje traktora. Skoro sam uzeo traktor u pitanju je 80-90 dt.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ide traktor na pol. Nema poklopca.
Provjeri prije da nije možda sajla popucala i zato ne lovi dobro.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
17
Ide traktor na pol. Nema poklopca.
Provjeri prije da nije možda sajla popucala i zato ne lovi dobro.
Ovako na prvu izgleda da je skoro stavljena , ali opet ću provjeriti , jer kad uklopim kardan kvačilo ga zaustavlja normalno. A hvala na savjetu
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ak tu i tam zakrči, to ide pod normalno. I treba imati malo lufta na kuplungu, ne smije biti napeto jer druk lager strada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh