• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fiskalne blagajne

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Moj punac ide na dolac sa povrcem i voćem koje proizvodi sam u vocnjaku i na polju i onda njemu dođe inspekcija itd a muji ili hasi iz p.materine ne ...
E pa jememu kome onda ce smetat Fiskalizacija tebi proizvodacu i ujedno trgovcu koji netrebas u nju ili nekom sverceru.
Punac kaže da puno bolje mu ide prodaja od kako se to zakuhalo...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajmo ljudi,koristiti priliku,hvaliti kupcu svoju proizvodnju,objasniti da su fiskalci prekupci i trgovci a ne proizvođači.Malo razvezati jezik u svoju korist dok se može i dokle se bude moglo.Kada to prestane,smisliti novu taktiku.Evo,svuda oko mene se rajčica i paprika prodaju po osam kuna i niže.Ja još prodajem svaki dan po deset.Ali - imam priču.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nova informacija jučer kod kolege bio drž inspektorat s inspektorom poljoprivede,sve su pročešljali od proizvodnje do prodaje,neznam kako je prošao,nije bio baš sretan,skupljao je papirologiju da dostavi neke dopune,više kada se vidimo opet.

Sad će konačno i tržnice nadrapat,ako iznajme prostor švercerima,i njima ide kazna kao najmodavcima prostora...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Sad će konačno i tržnice nadrapat,ako iznajme prostor švercerima,i njima ide kazna kao najmodavcima prostora...

a kojim će ovlastima tržnice utvrditi tko proizvodi a tko ne?
ja možda moram pustiti inspektora na svoj posjed, ali djelatnika tržnice baš i ne...:^):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Svi mi to više liči na Codex Alimentarius nego na porezni problem...
Daj Bože da se varam.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
a kojim će ovlastima tržnice utvrditi tko proizvodi a tko ne?
ja možda moram pustiti inspektora na svoj posjed, ali djelatnika tržnice baš i ne...:^):

Dugo nisi bio u upravi tržnica :) De ti odi do njih i ispuni zahtjev za certificiranje proizvodnje, dobiješ zeleni certifikat za ovu godinu. Izađe ti komisija i utvrdi što proizvodiš. Poz
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
a kojim će ovlastima tržnice utvrditi tko proizvodi a tko ne?
ja možda moram pustiti inspektora na svoj posjed, ali djelatnika tržnice baš i ne...:^):

Navodno ako se inspekcijskim nadzorom utvrdi da ne proizvodi ništa,tržnice će biti u prekršaju ako dotičnome iznajme poslovni prostor (štand,klupu)...znači slijedi zabrana prodaje...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Dugo nisi bio u upravi tržnica :) De ti odi do njih i ispuni zahtjev za certificiranje proizvodnje, dobiješ zeleni certifikat za ovu godinu. Izađe ti komisija i utvrdi što proizvodiš. Poz

ma daj kontam, pa kaj nisi vidil da je šef karlovačke tržnice upravitelj udruge tržnica?
i baš svi okolo dobili certifikate, a mi koji smo na izvoru ideje ne...:(giggle):
to mu delamo reklamu...možda ga tko upita zakaj nema u njegovom gradu niti jedan certificirani proizvođač...:(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Navodno ako se inspekcijskim nadzorom utvrdi da ne proizvodi ništa,tržnice će biti u prekršaju ako dotičnome iznajme poslovni prostor (štand,klupu)...znači slijedi zabrana prodaje...

je, al još nisi odgovoril kojim to instrumentom misli tržnica utvrdit ko ima-nema proizvodnju...
da bum ja placara vodil na njivu? :^):
znamo da su placari kvarna roba...:(happy):
 
M

MOCO

Guest
alal lupate, a lijepo sam vam stavio link šta je bilo jučer na tržnici i kak se sve nabrzaka dade utvrdit! nema više muljanja

""Više od 3.000 kilograma robe, najviše voća i povrća te mesa, duhana i alkoholnih pića, oduzeto je u akciji naziva 'Riva B', u kojoj su carinici noćas i jutros od 3 do 7 sati u blizini riječke tržnice prekontrolirali 54 vozila i 61 osobu, izvijestio je na današnjoj konferenciji za novinare u Rijeci pomoćnik ministra financija i ravnatelj Carinske uprave Zlatko Grabar.""
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
alo moco, pa oni su prekontrolirali 70 vozila i zaplijenili 3 tone robe...:(giggle):
da je po pravici, to je trebalo biti barem 50 tona robe, kolko ja znam računat...
bem mu miša, ja sam u karavanu znal dolje otpeljat po 700 kila robe...:(giggle):
a u karavanu nitko nije tamo vozil...:p:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
je, al još nisi odgovoril kojim to instrumentom misli tržnica utvrdit ko ima-nema proizvodnju...
da bum ja placara vodil na njivu? :^):
znamo da su placari kvarna roba...:(happy):

Tržnicu budu kefnuli po novčaniku,pa budu onda naganjali švercere...već to naveliko rade na otvorenom dijelu...samo još nisu krenuli sa švercanjem voća i povrća,sad su na redu noževi,stolnjaci,remenje i japanke(prodaja s ruke)...
 
H

hydra

Guest
onaj vaš direktor karlovačke tržnice je i bio kod linića kao predsjednik udruga tržnica,ako se ne varam?
jeste li vi svjesni što je on tražio od linića a da se izbjegne fiskalizacija?kao ono da se ukine gotovinski promet voćem i povrćem i da se sve prodaje virmanski....
zaista je orginalan...a štanderi mu pljeskali dok su proizvođači šutjeli....
pa on je zapravo linić ispred linića jer je direktno zatražio ono što zapravo linić i namjerava dugoročno napraviti......lijepo izbiti gotovinu proizvođačima iz ruku....
briga njega za švercere,štandere,tržnice,njemu je najvažnije(tj. državi) da skreše domaću proizvodnju u jeku turističke sezone da se tržište oslobodi za uvoznu robu....

pitanje je za koga zapravo i radi taj vaš direktor?vjerovatno za linića....

ljudi zapravo nisu svjesni da dugoročno mali proizvođač je osuđen na propast a veliki na preživljavanje dok će španjolska i holandska roba drmati maloprodajom.....

tko ne vjeruje,mađarska mu je blizu,čak i slovenija,pa provjeriti što je njih zadesilo....
fiskalizacijom se to upravo odigrava ubrzano.....
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Dugo nisi bio u upravi tržnica :) De ti odi do njih i ispuni zahtjev za certificiranje proizvodnje, dobiješ zeleni certifikat za ovu godinu. Izađe ti komisija i utvrdi što proizvodiš. Poz

Mi koji proizvodimo i prodajemo svoj proizvod,je to potpuno ispravna stvar.
Samim tim kada smo se upisivali u upisnik trgovaca voćem i povrćem smo potpisali o zdravstvenoj kavkvoči voća-povrća,tu se nema što dodati,zato se i vode evidencije (prskanja).
Drugo kontrole su bile do sada nekako zapostavljene,ali Linić je SVOJIM službama dao sve da to riješe i što više nateraju u fiskalizaciju.
Primjer dobio sam ponudu da prodajem šljivu,odbio sam baš zbog toga jer je nemam,sadim je na jesen ali sada se nekako ne usudim.
Kada sve okrenete u krug vidite da je sve povezano,a svakim danom taj se krug proširuje novim propisom,i tko hoće opstati morati će se pridržavati toga.
Primjer koji mnogi ignoriraju,a baš nije za to, u srijedu idem odnjeti zadnje papire za HR vode za vodoprivrednu dozvolu:icon_eyes:zavrtilo mi se u glavi od papirologije,ali izgleda da smo samo ja i kolega @Kontam ludi-pametni što radimo tu dozvolu:eek::
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Danas u nultoj točki na HTV 1 u 20.30 inkasator Linić odgovara na sve,osobito fiskalne blagajne na tržnicama.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo, sutra je novi dan nove ere...da i to vidimo...
baš slažem papirologiju jer znam da bu prva kontrola došla ravno k meni...:icon_wink:
makar ja ne moram imat blagajnu...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
evo, sutra je novi dan nove ere...da i to vidimo...
baš slažem papirologiju jer znam da bu prva kontrola došla ravno k meni...:icon_wink:
makar ja ne moram imat blagajnu...
Ne bude nikakve kontrole prvi dan...a i koga budu kontrolirali,kad su svi uzeli kolektivni godišnji odmor...?
Oni uvijek dođu kad ih se čovjek najmanje nada...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
danas na osječkoj tržnici-tržni,sanitarni,porezni inspektori,carina,policija,htv.......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
tresla su se brda, rodilo se niš...
tu i tamo je kapnul kakav inspektor, niš konkretno...
osim kaj je mojoj ženi danas bil PETAK!!!...:icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh