• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fiskalne blagajne

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
danas bio kod knjigovodje,,kaze mi da je donesen zakon o fiskalizaciji za poljoprivrednike,,koji prodaju svoje proizvode,gotovinom,,,ako prodajem preko racuna,,onda mi netreba,,opet nahebali,,,,jel ima tko kakva saznanja,,jel tko nacuo sta,,
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
od 01.07. i poljoprivrednici koji su u sustavu poreza na dohodak i rade s gotovinom obveznici su fiskalizacije, osim prodaje na tržnici. jedini način izbjegavanja fiskalizacije je naplata preko računa.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
...soli na rep...:rolfer:

A ja sam tvoj prijatelj!
A zajedno smo dvoje disidenata.
A kao takvi plivamo uzvodno.
A za to treba imati ...snage.
:lol::lol::lol::partyman::partyman::partyman::vragek::weedman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
bil ja tak jednom na poreznoj pa mi rekli da se javim svom poreznom savjetniku u toj ustanovi...:rolfer:
pitam ja tko je taj moj porezni savjetnik...
...veli ćuća da ja nemam poreznog savjetnika...
mam sam se okrenul i vušal dok mi ga nisu nakalemili...;)
sad bi oni da se ide u sustav paušalca na dohodak ili pdv pa da mogu hebavat po nama, al moja je kuna jako skliska i svim mastima namazana pa jedina stvar što im ostaje je...

...SOLI NA REP...
i johabici...

blagajna, kaj je to?
:rolfer:
ja imam šatofljin (novčanik) al nemam kam metnut ni struju ni baterije...to je stroj na solarno...;) (iliti lovu na sunce)
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
od 01.07. i poljoprivrednici koji su u sustavu poreza na dohodak i rade s gotovinom obveznici su fiskalizacije, osim prodaje na tržnici. jedini način izbjegavanja fiskalizacije je naplata preko računa.
http://www.porezna-uprava.hr/contentData/PDF20%Datoteke/Brosure/FiskalizacijaWEB.pdf
Ovdje lijepo piše da će do 01.07. promijeniti zakon o PDV-u i svi koji rade gotovinom biti će obveznici fiskalizacije...osim paušalaca,koji će moći birati između paragon blokova ili fiskalne blagajne...
Još nas jedino Pervan može spasiti,ako je uspio nešto ispregovarati sa poreznom,mada mi je rekao da je to gotova stvar...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
bil ja tak jednom na poreznoj pa mi rekli da se javim svom poreznom savjetniku u toj ustanovi...:rolfer:
pitam ja tko je taj moj porezni savjetnik...
...veli ćuća da ja nemam poreznog savjetnika...
mam sam se okrenul i vušal dok mi ga nisu nakalemili...;)
sad bi oni da se ide u sustav paušalca na dohodak ili pdv pa da mogu hebavat po nama, al moja je kuna jako skliska i svim mastima namazana pa jedina stvar što im ostaje je...

...SOLI NA REP...
i johabici...

blagajna, kaj je to?
:rolfer:
ja imam šatofljin (novčanik) al nemam kam metnut ni struju ni baterije...to je stroj na solarno...;) (iliti lovu na sunce)
Pričal mi jedan cvjećar kak su poreznici išli nedavno po njegovom selu i malo zagledali u plastenike,te ga savjetovali da bi mu bilo dobro da preda poreznu prijavu...da uđe u sustav PDV-a,pa si ga bude mogal prebit,itd...
E sad, ovima koji budu predali porezne prijave i morali imati blagajne,nikak se ne bude dopalo,kaj budu drugi i dalje prodavali rože na divlje,pa budu ih najvjerovatnije prijavili poreznoj...
Uglavnom,neke budu uspjeli isprestrašiti i ti budu poslije delali kao porezni inspektori i prijavljivali neposlušne...:mur:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
počeo nas je na veliko gristi bijesni cucak kapitalizma,platit porez i krepat moraš,ja navijam za pobunjeničku stranu,ali bez bejzbol palica,samo poluautomatik ili automatik,:cool2::cool2::cool2:
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Biće tu još svega...baš me zanima kako misle seljacima uvaliti fiskalne blagajne. Nadam se da će razum ipak pobijediti jer to neće funkcionirati. U poreznom smislu opg je uglavnom izdjednačen sa obrtom, ali opg ima toliko specifičnosti da se zakoni mogu različito tumačiti i još je uvijek tu mnogo nejasnoća.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
koliko sam ja skužio da treba iči na poreznu i predati izjavu da nečeš ništa naplačivati u kešu nego sve preko rač.,to se tiče onih koji imaju reg. OPG u poreznoj
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
...soli na rep...:rolfer:

A nije baš tak...ne razlikujemo se puno od obrtnika i može ti zabraniti prodaju,dok ne ukloniš nedostatke...a i kazne su dosta masne,te ne možeš opet početi sa radom,dok ih ne platiš...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
A nije baš tak...ne razlikujemo se puno od obrtnika i može ti zabraniti prodaju,dok ne ukloniš nedostatke...a i kazne su dosta masne,te ne možeš opet početi sa radom,dok ih ne platiš...

ajmo mi ipak malo ručnu povuć i vidit kaj se bude iz svega rodilo, ja bi rado mirno radil svoj posal i isto tako mirno spaval, al brate mili, pa manje su kazne ako te ufate da nemaš niš (ni opg, ni sve kaj proizlazi iz toga) nega kad te prže po propisima sustava...
...uostalom, ponavljam, kako misle da će se ljudi uspjet tome prilagodit kad nitko na placu nema pojma kaj mu ustvari više treba da može delat...a većina ih je na tom placu provela životni vijek...
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Danas se vratio iz EU-a obišao vašare,tržnice.Dojamovi,izvanredno što jednostavnije po starovinski to bolja prodaja.
Kupovao sam voće,povrće,bombone,pečene piliće,hamburgere,sladoled idr i nigdje nisam dobiop elektronski račun,što više uopće ga nisam dobio.
Kada sam preko svog pratioca upitao za račun ovako mi je rečeno ako trebate lako napišemo nije problem,neki paragon blok.Ali u biti na tržnici toga nema niti itko to traži i nitko od državnih službenika to niti traži.
Primjer dođem kupiti pile pečeno,pomes salata,vekna cifra 8,90 eura,nema računa.
Kada sam preko pratioca upitao a račun on ti onako na po YU-goslavenski(s Kosova) ,,kakav račun,toga ti tu nema ako baš izinstiraš ispišem ti na blok ali niti to ikad neko traži niti moram..
Kako smo se mogli sporazumjeti sve sam ga utanane ispitao,na prodajnom mjestu ima jedan papir koji je gazda dobio u poreznoj prijavio je što prodaje,nešto mora prijaviti ali koliko to je od gazde (Talijan) njegova stvar koliko ovaj zna kada bi sve prijavio ključ u bravu.
Tržnice s voćem isto kao i kod nas vidljiva cijena,nikakve deklaracije, tabla kao kod nas OPG-a šarenim slovima tablama,cijene većinom žutom bojom sve pisano rukom,nazivi sorte voćne vrste npr Jabuka 1,99eura,prodaju od 1 klase do vanklase izlupane,oštečene i kako sam primjetio jako dobro ide -,99 euro centi za kolače idr.
Kod nas takvo što ni ne stavljamo na police.
Povrće ujutro jako skupo prema kraju jeftino sve se prodaje ali maximalno do 13 sati na korzu smiju biti u 12 već nemaju robe.
Njihov moto kupujemo domaće stvarno je u modi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Eto ti ga na. No mi smo ekstra dužni, pa nam država hoće uzeti sve ekstra pare, koje imamo ispod madraca. Bar tako oni misle. Nije li ono Pusićka zadužena za madrace? :)
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Eto ti ga na. No mi smo ekstra dužni, pa nam država hoće uzeti sve ekstra pare, koje imamo ispod madraca. Bar tako oni misle. Nije li ono Pusićka zadužena za madrace? :)

Haa,haa...je,Pusićka je mudrac za madrac...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
najnovije novosti s placa...
gotovo svi štandari (obrtnici, prekupci...) od 1.8. idu na godišnji odmor...
navodno će trajati mjesec dana, tj. dok proizvođači ne prodaju svoju robu...od 1. 9. će biti što bude...:(wait):
meni se čini da je to jedan lijepi autogol za sve te velike obrtnike...štoviše očekujem i manji dolazak kupaca na plac...čak bi mogal reći da se osjeti od onih previranja sa štrajkovima manjak kupaca...a možda su svi zapalili na more, jer ima se...
a ja, ja svoju robu nemrem prodat za mjesec dana, jer ima stvari koje sam tek posijal...:(happy):
makar se nebi bunil da riješim krumpir...samo da ga ne moram u podrum vući...:(mm):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
najnovije novosti s placa...
gotovo svi štandari (obrtnici, prekupci...) od 1.8. idu na godišnji odmor...
navodno će trajati mjesec dana, tj. dok proizvođači ne prodaju svoju robu...od 1. 9. će biti što bude...:(wait):
meni se čini da je to jedan lijepi autogol za sve te velike obrtnike...štoviše očekujem i manji dolazak kupaca na plac...čak bi mogal reći da se osjeti od onih previranja sa štrajkovima manjak kupaca...a možda su svi zapalili na more, jer ima se...
a ja, ja svoju robu nemrem prodat za mjesec dana, jer ima stvari koje sam tek posijal...:(happy):
makar se nebi bunil da riješim krumpir...samo da ga ne moram u podrum vući...:(mm):
A vidim da su neki obrtnici otvorili i OPG u međuvremenu i dosta im je dobro sve rodilo(breskve i nektarine odmah iste godine),mada su početnici...
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
A vidim da su neki obrtnici otvorili i OPG u međuvremenu i dosta im je dobro sve rodilo(breskve i nektarine odmah iste godine),mada su početnici...

Nova informacija jučer kod kolege bio drž inspektorat s inspektorom poljoprivede,sve su pročešljali od proizvodnje do prodaje,neznam kako je prošao,nije bio baš sretan,skupljao je papirologiju da dostavi neke dopune,više kada se vidimo opet.
 
Na vrh