• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Flakserica zeza

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Imam neku MTD flaksericu bila na servisu prošle godine i sve fino radilo i danas je uzmem i upali od prve, malo je radila pa sam je ugasio da promijenim flaks i hoću poslije upalit i nema šanse da upali. Skinuo sam svjećicu i onaj vrh se odvojio pa sam stavio drugu svjećicu al opet neće, zalije svjećicu al upalit neće. Od problema sam još primjetio rupicu na pumpici goriva pa kad pumpam tu curi malo gorivo van, to sam za prvu ruku zapunio ljepilom, ne znam što ju zeza jer prvi put je krenula bez brige i još sam je dvaput palio jer nije odmah htjela uhvatiti puni gas već se gasila.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Problem je bio nešto oko dotoka goriva kod paljenja, kad sam stisnuo malo gas i palio kresnula od prve, što bi to moglo biti?

Izgleda bila prejaka mješavina goriva :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Sigurno nije do mjesavine, jaca mjesavina samo dimi vise, ja moju odkad sam kupio novu stisnem gas do kraja i zakocim gas, i upalim od prve. Onda stisnes gas da ga vrati i tjeraj
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ni nije od prejake mjesavine nego kad mu je riknula svjecica on je potezal i potezal i potezal...i nakupil dosta goriva koje odma zalije kod ponovnog potezanja.
Najbolje je skinut svjecicu i povlacit da izbaci visak goriva i da se prolufta.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
imam i ja problem s flaksericama ...
na Stihl nikak podesit fergazer - kad radi radi, al kad krepa nema šanse da ju više upalim...
čistil sam fergazer nekoliko puta, mijenjal svječicu - radi kak ona hoće...
na Husquarni nikak dobit da baca gorivo - isto sam probal kaj znam al :(shake):
im tko kakav prijedlog - jel trava raste (a probal bi to nekak složit, bar jednu, neda mi se kupovat novu :))... hvala!
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Husquarna je 5 god. - prošle god je počela zezat, nikak podesit smjesu, zaletavala se, kak da joj je falelo sape a dotad ni znat za nju - palila i radila ko mina. Dal sam ju pred mj dana na servis reko da se riješi kak treba, sigurno je neka sitnica kad ono šok - preporuka za kompl generalku, risovi na cilindru, s tim da je lik samo skinul fergazer i tud videl navedeno - reko ne fala, spakiraj ti to i doviđenja. Spolirali smo doma cilindar, stavili novu kariku e sad je problem taj koji sam navel - ne baca gorivo, suh klip - mooože biti da je do te membrane kak kažeš ali ...

Kaj se tiče Stihl, stara je 10 god, na njoj je isto napravljeno pred 4 god poliranje i karika, radila ko zmaj, al fergazer nije diran tak da bi se i tu moglo raspravljati o membrani.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A gle mozes im zamjenit mikrofilter u rezervaru i membrane,al pazi posto su starije moguce da nece radit kak treba kad im postelas sarafice za smjesu tak da ce ih trebat postelat na jace znaci otvorenije.
Inace kad u servisu nemreju vise postelat traze da se fergazer mjenja.
Za sad ti je najjeftinije membrane zmenjat i dihtunge na fergazeru.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Na husquarnu sam stavil nova crijeva za gorivo (ona kaj se spajaju iz rezervara na fergazer), taj mikrofilter nisam mijenjal, al recimo za razliku od stihla gdje kad pumpaš na pumpicu gorivo, pumpica se vraća u početni položaj lakše nego kod husquarne gdje je to vraćanje sporije - e sad moglo bi to imat veze s tim mikrofilterom pak kak veliš, ili s membranama - nisam otvaral fergazer da vidim kak to je unutra ak uopće mogu kaj videti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh