• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Flanci, pomoć

D

dani4444

Guest
Poštovani, ispričavam se na otvaranju teme ili ako sam pogriješio pod forum prebacite, trebao bih vašu pomoć, smatram da ste vi najkompetentniji...
Trebao bi što više informacija o proizvodnji flanaca(za mala poduzeća), koji proizvodi se dobivaju, koji su najisplaitvji ili možda najvažniji, kako ih dobivamo, nešto što se tiče plasmana tih proizvoda, dakle prodaja kome i kako, direktna prodaja, maloprodaja, veleprodaja, prodaja trgovačkim centrima...preporuka u korištenju dobivenih proizvoda...da li postoje firme koje se time već bave?
Znači molio bih vas bilo kakve konkretne informacije o proizvodnji flanaca, jako je važno?

Hvala,
LP
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A čuj, flanci su ti rasad, ili ti sadnice povrća. Naravno, kad se ovdje radi o povrću :mrgreen:

Što se tiće tržišta za flance, u taj posao se nejde prije nego se dogovori plasman. Ima oko zagreba firmi koje se time bave, ne znam kako se zovu. Mi ovdje proizvodimo sami za svoje potrebe, jer kupovati gotove se isplati samo za plastenike. Gdje bih ja došao da kupujem 300 tisuća flanaca :scratch
 
D

dani4444

Guest
Šta nitko ne zna baš ništa o flancima, presadnicama?
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
E moj Dani, mi ti puno znamo o presadnicama, neki od nas imaju i dvadesetak godina iskustva u uzgoju presadnica u kontejnerima. Da bi ti nešto objasnio trebao bih napisati knjigu jer to nestane u par redaka. U Hrvatskoj ti postoji nekoliko uzgajivača presadnica a postoji i nekoliko uvoznika. Napiši što bi ti htio pa ću ti nekog preporučit.
 
L

LIMA

Guest
Ima li još koji vrtlar da sije na starinski? Znate onak, sijati na gredice pa poslije pikirati, ali ne u kontenjere nego u zemlju.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nis vrtlar al kak misliš sijat na gredicu papriku,paradajz pa to se bu pomrzlo i nebuš imal kaj presađivat.
meni se žena sprema ovih dana u tegle ili kaj več sijat sjeme.pa poslje presađivat u gredice krajem 4 mjeseca.
 
S

Suncokretica2

Guest
Lima, ima takvih puno, mada sve manje jer ljudi u zadnje vrijeme radije kupuju kontejnirane presadnice, čisto zbog kvalitete same presadnice. A i uzgoj je jednostavniji u plastenicima kad se sije u kontejnere. U supstratima nema štetnika, nema trave, bolesti...... Ne pomogoh ti baš :lol:
 
S

Suncokretica2

Guest
daniels kaže:
nis vrtlar al kak misliš sijat na gredicu papriku,paradajz pa to se bu pomrzlo i nebuš imal kaj presađivat.
meni se žena sprema ovih dana u tegle ili kaj več sijat sjeme.pa poslje presađivat u gredice krajem 4 mjeseca.

Lima je vjerojatno mislio na one gredice prekrivene staklom, tu se ispod zemlje u koju se sije stavljao stajski gnoj koji je grijao odozdo a odozgo je grijalo sunce
 
L

LIMA

Guest
E, nispete smo prije radili, ali godinama smo dosta stakla porazbijali. :D A i posla oko toga je bilo da ti glava otpadne. Mislim nije bilo loše, ali smo se otelili sa time. Pa i ta stakla,..... 24/7 mora čovjek paziti na to, te otvaraj,te zatvaraj, i tako i po 20-tak puta dnevno. u sat vremenena se vrijeme promjeni 5 puta i svaki put moraš pomicati stakalca, Sad sijemo na gredice koje pokrijemo agrilom. I uspjeva, ali.... I ja sam stava da je puno bolja solucija sijati u kontenjere, pogotovo ovu godinu kad se zima otelila.
 
S

Suncokretica2

Guest
Aha, ti znaš bolje od mene kako se to radi! :lol: Ja nisam nikad tako radila. Doduše, flance povrća uzgajam već 2. godinu :lol: ! Ali, flance cvijeća malo duže. Slično je to.
 
L

LIMA

Guest
Ne ja, moj "gazda". :D Moj očka je radio "60-tih kod jednih vrtlara,i dan danas radi kako se radilo onda. Jedino što sad saijemo tako samo papriku i paradajz, i to za prodaju flanaca. Za nas kupujemo flance kod Dimitrova. Ja ga već dvije godine nagovaram da sijemo u kontenjere ali neda se.Ovu godinu sam ga skoro obrlatio ali ne, evo ga upravo sad radi gredice i sije.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ako imaš mogućnosti mislim financijskih odradi ti jedan dio rasade u komtejnerima da mu malo pokažeš kako to izgleda možda se predomisli iz ovog što si rekao vjerovatno sijete obično sjeme za kod nas kažu čupanu rasadu ali sa hibridima ti je bolje u kontejnerima.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

greenseeker

Član
Tu od
28 Stu 2011
Poruka
45
dali zna netko gdje se mogu nabaviti flanci/sadnice crnogorice (tuje, pačempresi...) i ukrasnog bilja (lovor višnja, kalina, šimšir..) ?

ovi svi veliki rasadnici ne dolaze u obzir jer i oni od nekuda izvana nabavljaju a onda nabijaju cijenu 5 puta skuplju...
 

greenseeker

Član
Tu od
28 Stu 2011
Poruka
45
dali zna netko gdje se mogu nabaviti flanci/sadnice crnogorice (tuje, pačempresi...) i ukrasnog bilja (lovor višnja, kalina, šimšir..) ?

ovi svi veliki rasadnici ne dolaze u obzir jer i oni od nekuda izvana nabavljaju a onda nabijaju cijenu 5 puta skuplju...

jel zna netko?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
jel zna netko?
Flance tih ukrasnih biljaka rade se uglavnom od reznica, i koliko ja znam rasadničari ih uglavnom sami rade (poluzrela ili zrela reznica, hormon, pjesak+perlit i stratifikacija).
Sumanjm da se to uvozi u većoj količini, jer je ukorijenjavanje reznica relativno jeftino (kad već imaju staklenik/plastenik).
;)
 

greenseeker

Član
Tu od
28 Stu 2011
Poruka
45
Flance tih ukrasnih biljaka rade se uglavnom od reznica, i koliko ja znam rasadničari ih uglavnom sami rade (poluzrela ili zrela reznica, hormon, pjesak+perlit i stratifikacija).
Sumanjm da se to uvozi u većoj količini, jer je ukorijenjavanje reznica relativno jeftino (kad već imaju staklenik/plastenik).
;)


većina rasadnika i nije rasadnik nego čista trgovina...kupi - prodaj....

oni uzimaju od nekoga izvana te flance....

ukorjenjivanjem se uglavnom bave manji proizvođači da smanje veći dio troškova nabave gotovih i to nije baš jednostavan posao........
 

Najnoviji postovi

Na vrh