• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

folija za sadnju

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Zato sto sadim batat,a on je osjetljiv na herbicide. A i silazi sa folije pa je to skoro pa i ne izvedivo. Kultivator sa volanom je za sada ok rijesenje ali sigurno postoji jos koji nacin. Sad sam dao majstoru na razmisljanje da smisli kakav stroj.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
I mene zanima, dosada sam probao: motika, kopačica, freza. Tražim nešto drugo jer imam dva hektara eko na foliju i pojest će me trava

U Virovitici tanka, smrdi na suncu ,ne može se vaditi ručno jer puca, oko 45 lipa metar . Rak u Bjelovaru 80 lipa metar , 40 mikrona, kvalitetna i lako se vadi. A 1 km je razlika oko 350 kn. Zbog brzog vađenja i kvalitete biram Rak. Vrati se kroz vrijeme potrebno za vađenje, bolje sprječavanje rasta trave.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Zato sto sadim batat,a on je osjetljiv na herbicide. A i silazi sa folije pa je to skoro pa i ne izvedivo. Kultivator sa volanom je za sada ok rijesenje ali sigurno postoji jos koji nacin. Sad sam dao majstoru na razmisljanje da smisli kakav stroj.
možeš li staviti sliku kultivatora
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
@vlastel nije moj,kolega jedan ima. Pa običan kultivator na volan,imaš ih na netu ako nisi vidio kako to izgleda.
@intronic2 imaš u Vukovaru foliju od 40mikrona 0.50 lipa metar,ima dosta elastina u sebi i nema nikakvih problema kod čupanja. I još ti doma dovezu. Naručiš dimenzije kakve god hočeš,imaju svoju proizvodnju.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Kakvu bi foliju preporučili za lavandu.
Ove godine sam stavio 6000 sadnica na razmak od pola metra, folija je širine 60cm.
Pola od nje se je raspala na suncu, cim je taknes puca ko staklo.
Trebala je biti višegodišnja ali je čini se tromjesečna.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Jel postoji način sadnje paprike pod foliju bez navodnjavanja? Recimo jel postoji nekakva propusna folija. I zanima me ako ide navodnjavanje koliko je vode potrebno po sadnici.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Postoji folija koja je kao tepih ali i košta oko 5kn/m2 s time da je više godišnja.

Količina vode zavisi najviše o tlu i vremenu ali treba puno ako je sušni period 1L na dan po biljci otprilike.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Hvala puno na odgovoru. Potpuno sam novi u tome i djelatnost mi je nešto sasvim drugo. Ali zanima me svašta pa tako voće i povrće. Krečem od uzgoja paprike iz sjemena. Najprije na malo, za probu.
 

Siniša1

Novi član
Tu od
7 Tra 2021
Poruka
9
Zato sto sadim batat,a on je osjetljiv na herbicide. A i silazi sa folije pa je to skoro pa i ne izvedivo. Kultivator sa volanom je za sada ok rijesenje ali sigurno postoji jos koji nacin. Sad sam dao majstoru na razmisljanje da smisli kakav stroj.
Posijte između redova batata, odnosno folije, nisku bijelu djetelinu i problem korova riješen, te nema potrebe za korištenjem herbicida.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
@intronic2 imaš u Vukovaru foliju od 40mikrona 0.50 lipa metar,ima dosta elastina u sebi i nema nikakvih problema kod čupanja. I još ti doma dovezu. Naručiš dimenzije kakve god hočeš,imaju svoju proizvodnju.
Dolazi vrijeme sadnje pa ako može kontakt firme iz Vukovara za foliju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh