• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FORD

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovakav sličan odnosno stariji tip, ima u Gorjanima jedan čovjek traktor je isto bez prednje vuče i kaže da je odličan traktor je nekih 140ks nisam siguran ali vuče tanjuraču Drava 52A po tome sam zaključio da ima otprilike ako ne i više ks
 
R

Ratarko

Guest
To sam i ja pročitao svugdje po netu , ti stari Fordovi su bili kvaliteto izrađeni .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ford od mog kuma (član foruma pod nickom marko_18)...

DSC03175.jpg

DSC03176.jpg


i kaže kum da ga nikako ne stavljam na forum bez ove pjesme... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=ni0Qcg1m8Ho
 
B

Bobo

Guest
DOOBAR... To je nesto oko 120ks, nagadjam?

Bio je davnih dana jedan u oglasniku 115ks u vrlo solidnom stanju, s prednjom hidraulikom, ali precjenjen... nekako me podsjeca bas na ovaj traktor :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
DOOBAR... To je nesto oko 120ks, nagadjam?

Bio je davnih dana jedan u oglasniku 115ks u vrlo solidnom stanju, s prednjom hidraulikom, ali precjenjen... nekako me podsjeca bas na ovaj traktor :scratch
Moguće da je to bio ovaj, 125 ks je.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
DOOBAR... To je nesto oko 120ks, nagadjam?

Bio je davnih dana jedan u oglasniku 115ks u vrlo solidnom stanju, s prednjom hidraulikom, ali precjenjen... nekako me podsjeca bas na ovaj traktor :scratch
Moguće da je to bio ovaj, 125 ks je.
7840 125ks?ne.7840 ima 100 ks i meni se taj traktor jako sviđa jer nema turbo motor i ima 6600ccm dok recimo mf 3080 ima 100 ks i 5800ccm.fordovi motori su gotovo nepoderivi.recimo mwm-ovi motori od 110ks koji su ugrađivani u fendtove i renaulte imaju oko 6300ccm a fordov motor od 110ks iz modela 8240 ima 7500ccm.
 
M

minajo

Guest
Pošto sam novi na ovome forumu imam jedno pitanje po pitenju traktora Ford. Čuo sam da su oni bili rađeni u bivšoj jugoslaviji u Olt-u snage od 90ks i 110ks i da je najveći broj prodan u semberiju u bosni. Ako neko nešto zna neka napiše.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a kakvi su to ineč traktori. mislim jel su dobri, jel se kvare, kako stoje s potrošnjom, s djelovima :?: :?: :?: :?:
vidim dosta su jeftini. pa me zanima čemu razlog da su tolko jeftini. neki vele da su super traktori a da su veliki potrošači. drugi pak da su dobri traktori ali problem s djelovim i da su skupi ko dragi kamen. kome sad vjerovat :?: :?: :?: :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kikic MF kaže:
a kakvi su to ineč traktori. mislim jel su dobri, jel se kvare, kako stoje s potrošnjom, s djelovima :?: :?: :?: :?:
vidim dosta su jeftini. pa me zanima čemu razlog da su tolko jeftini. neki vele da su super traktori a da su veliki potrošači. drugi pak da su dobri traktori ali problem s djelovim i da su skupi ko dragi kamen. kome sad vjerovat :?: :?: :?: :?:
fantastični traktori ali jako skupi dijelovi koji se sigurno mogu nabaviti u agria-i i traktor servisu u križevcima,a za potrošnju neznam.ja imam u planu kupiti forda 8670 ili 8770,a u obzir dolazi i new holland G170 ili G190 jer ipak su to potpuno isti traktori kojima je razlika samo u boji.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
minajo kaže:
Pošto sam novi na ovome forumu imam jedno pitanje po pitenju traktora Ford. Čuo sam da su oni bili rađeni u bivšoj jugoslaviji u Olt-u snage od 90ks i 110ks i da je najveći broj prodan u semberiju u bosni. Ako neko nešto zna neka napiše.

u osječkom oltu nikada nije rađen niti jedan traktor,samo priključci,gusane kade i škripovi i 50tih stupne bušilice,otac je tamo radio 40 g
 
M

minajo

Guest
Prije par dana sam bio sasvim slučajno u kontaktu sa osobom koja je u vrijeme realizacije toga projekta bila u rukovodstvu Olta i rekla mi je da je Olt iz te saradnje zadržao tu plavu boju i da misli da ima jedan takav traktor u mjestu Gaboš to je na putu između Osijeka i Vinkovaca. Do realizacije nije došlo zbog tadašnje politike jer bi proizvodnja tih traktora bila direktan konkurencija traktorima Torpedo, IMT i Rakovica. Proizvodnja je počela sredinom sedamdesetih i proizvedeno je svega nekih možda 100 komada.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
nikada nisam čuo za traktore iz olt-a ali sve je moguće.

je, moguće je, jer sam vidio knjižicu po kojoj je olt bio čak i uvoznik početkom 70-ih i prevodili su tehnička uputstva i održavanje na hrvatsko-srpskom ili srpsko-hrvatskom....
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
moj susjed je utomehaničar i nezz ako znate za poljo-gaj,e on mu je dovezo 8990 i neki djel košta 15 000 eura a taj drugi isto tako nešto slično_Onaj drugi još ni nije raskopo
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
moj susjed je utomehaničar i nezz ako znate za poljo-gaj,e on mu je dovezo 8990 i neki djel košta 15 000 eura a taj drugi isto tako nešto slično_Onaj drugi još ni nije raskopo

Kojega? Onoga sa supersteerom (pomična prednjia osovina) su raskopali? Bili su neki problemi s šaltanjem dok sam ja bil kod njih... prije godinu i pol,dok sam bil v Agriji.
Te traktore je proizvodio kanadski proizvođač Versatile za Ford a kasnije i za New Holland a danas proizvode slični traktor tako da bi za dijelove bilo pametno pitati ove: http://www.versatile-ag.ca/NA/EN/Product-Tractor/MFWD-01/MFWD-01-Overview.php
 

Najnoviji postovi

Na vrh