• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fortschritt Zt 303D, Zt 303C

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi zanima me dali je netko upoznat sa tim traktorima i dali je radio netko sa njima, kakvi su po pitanju kvarova, potrošnje i cijene djelova? Naletio sam u Njemačkoj na par jeftinih oglasa i malo preletio po Wikipediji ali nikak da zaključim čija je to roba. Dali je to ZTS ili je belarus ili opet neki komunistički propali pokušaj spajanja, u ovom slučaju zetora i belarusa jer mi kabina vuče na belarus a ostalo na zetor!!
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/fortschritt-zt-303d/161215940-276-3971

Sve informacije bi mi dobro došle!

http://www.youtube.com/watch?v=Pghcf1sUeSg
 
Posljednje uređivanje:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Znam za te traktore da su iz istočne njemačke, dosta ih ima u poljskoj i znam da imaju dost dobre silokombajne i žitne kombajne.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
to ti je istočno njemački traktor,, to ti sve govori,, (trabant, varburg, MZ)

Evo malo sam proučil strane forume i mogu reči da ih ljudi samo fale, rijetko tko ima neku zamjerku na jih! Vele da generalka košta nekih 500€, da su po potrošnji dosta solidni s obzirom na težinu od skoro 5.5t i 6500ccm! Dosta ih koriste Česi i Mađari te vele da su im getriba i prednji pogon doslovce nepoderivi jer su preuzeti od kamijona IFA W50 koji je bil namjenjeni za vojsku, ekstremne uvjete i puno veče brzine tak da njegovih 30km/h je skoro pa nikakvo opterečenje za te komponente!
Po mojim mišljenju je to vrlo solidan traktor, slabo poznat kod nas, a za par eura više se da nabaviti i noviji model zt323, vele još da se sa 3 glave okretačem igra ko sa zvečkom jer mu je potezna moč 30 tona a čehi teraju sa njim i 5 brazne plugove!
Šta se tiče dijelova u Mađarskoj ih ima skoro na svakom uglu, još bi dodal, tako bar vele, da je ZT radio jedne od najboljih žitnih i silo kombajna koji isto nisu baš skupi a lako se održavaju jer koriste iste motore ko i traktori!

Ja sam se ozbiljno zagrijal za njih i ako bi bilo novčića u dogledno vrijeme sigurno bi opal jedan pa makar ga poslje prodal na kilu jer i tak vredi skoro 1500€!:cool2::tractor:
 
Na vrh