• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Freza za SS-a

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pozzz znalci i frezači,

šta mislite o ovom prahistorijskom komadu?









 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zašto prahistrijski meni se čini skroz normalna samo je zaobljena nije ona kockasta,samo mi je čudna njena širina...ili je skupljena jer obično su 3 noža na jednoj strani
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Zašto prahistrijski meni se čini skroz normalna samo je zaobljena nije ona kockasta,samo mi je čudna njena širina...ili je skupljena jer obično su 3 noža na jednoj strani


stavio sam još slika pogledaj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nije uništena , onda je to dobra stara
-provjeri jel ima ulja u kučištu
- ako nema ja ne bi kupio
-ako ima svejedno provjeri jel se klimaju izlazne flanđe
-ako se klimaju onda je sranje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
stavio sam još slika pogledaj

Vidim da,vjerovatno je jedna od starijih...barem mi se tako čini..a isto tako ono sta ju ostaruje je njen izgled malo je slupana i ruzinava lopatice mi se čine malo izlizane...sta reč freza koja se je isplatila :D tvoja ili? sta nemas ti onu kockastu?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako nije uništena , onda je to dobra stara
-provjeri jel ima ulja u kučištu
- ako nema ja ne bi kupio
-ako ima svejedno provjeri jel se klimaju izlazne flanđe
-ako se klimaju onda je sranje

a jel ima ovih noževa novih za kupiti?ili neko ima da pravi nove?

sudeći po izgledu,iako ima ulja mislim da su flanševi dobili lokera i da se klimaju.
izgleda mi potrošeno.cijena i nije neka ali neznam dali se isplati popravka,tojest restauracija.neznam ko drži te dijlove u HR.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vidim da,vjerovatno je jedna od starijih...barem mi se tako čini..a isto tako ono sta ju ostaruje je njen izgled malo je slupana i ruzinava lopatice mi se čine malo izlizane...sta reč freza koja se je isplatila :D tvoja ili? sta nemas ti onu kockastu?

nemam ja onu kockastu.ona je završila kod tebe na krku.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
nemam ja onu kockastu.ona je završila kod tebe na krku.

Opa nisam znao...a znači ti onda kupujes...a nezna mislim da možeš nač i bolje...mislim freza i nije složena može ju se popravit samo isplativost toga zajebancija potrošeno vrijeme...boo sam odluči
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
izgleda mi potrošeno.cijena i nije neka ali neznam dali se isplati popravka,tojest restauracija.neznam ko drži te dijlove u HR.
Imam ja jednu raskopanu doma ..ležajevi i semeringi cca 600 kn
u nju idu 2 ležaja 7208 koji kod nas ima od 51 kunu(čajnis) i 200 kn kvalitetniji
ista situacija je i s semerinzima

noževa ima vjerojatno 15-20 kn komad ( govorim napamet) .
Noževa ima u svim bolje opremeljenim trgovinama .
Bolje bi bilo da sam je prodao u komadu onako izrabanu ..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Bome ako je tako onda se definitivno ne isplati ič zaje...s popravljanjem a po meni bis sve noževe trebo stavit nove jer ovi samo sta ne puknu..a to ti je i da su 15 kn po komadu 24 noža x 15 kn ti je 360 samo noževi + ovo sta je puknuti nabrojio...boli glava
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imam ja jednu raskopanu doma ..ležajevi i semeringi cca 600 kn
u nju idu 2 ležaja 7208 koji kod nas ima od 51 kunu(čajnis) i 200 kn kvalitetniji
ista situacija je i s semerinzima

noževa ima vjerojatno 15-20 kn komad ( govorim napamet) .
Noževa ima u svim bolje opremeljenim trgovinama .
Bolje bi bilo da sam je prodao u komadu onako izrabanu ..

puhhhhh to je onda za tom kruza,mision imposibile,

šteta, a ja mislio staru frezu dotjerati ko princezu (sad ispade da se rimuje a nisam htio)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sudeći po izgledu,iako ima ulja mislim da su flanševi dobili lokera i da se klimaju.
Flanđe nasjedaju na klinasto vratilo (ripne kao na kardanskoj osovini)
Glavno vratilo freze je šuplje i jedan vijak ide od ljeve do desne strane koji drži da flanđe ne ispadnu ..tako da i ako se klimaju ne mora značiti da ležajevi imaju lokera .
A kad se to razloka onda netko to zavari isto kaj je netko tu več pitao kako rastaviti takvu umotvorinu jer to ne možeš popraviti .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Treba još uzeti u obzir ako je terana na suho i otišli zupčanici da je manji 250 kn, a onaj veći na kojeg idu flanđe 650 kn :madmana: . 5x više bu me ispal popravak freze od samog motokultivatora :madmana: :axe: :toimonster:

ležaji su 2x 7208, 3206 i 6006
semeringi 2x 40*55*8 i 30*56*10

noževi su komad 17.66(trgoagencija) - 22.5 kn

Ne isplati se to popravljati ni kupiti ako je u lošem stanju. Nova je 3000kn pa mir 20 godina
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba još uzeti u obzir ako je terana na suho i otišli zupčanici da je manji 250 kn, a onaj veći na kojeg idu flanđe 650 kn :madmana: . 5x više bu me ispal popravak freze od samog motokultivatora :madmana: :axe: :toimonster:
ti si taj kod kog je bilo zavareno?
Ja sam zapepašten kakv je zupčanik na ovoj mojoj ..kao da je ovog časa ispao iz stroja ..zato pišem dobra stara ..
I kako si ti riješio svoju ?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Ne pitaj... mali zupčanik je pojeđen, oštar po rubovima tak da definitivno ide novi, lageri i semeringi novi se podrazumjevaju. Sad bum još videl kak bum raspoložen dal ide i novi veliki zupčanik s flanđama jer je i to razj..... .Ili opet švasanje i mast umjesto ulja. drugi tjedan najvjerovatnije idem po djelove jer još nisu sve dobili.kupim cijeli stroj za 3k kn, a djelovi za frezu ispadnu 1500 :toimonster: Nemoram ni spominjati da nema kotača i da je centralni nož skroz pojeđeni, majstor je i ova 3 djela od haube zašvasal (da ga jebo švasaparat). Sav sam u transu od neizmjerne sreće. I onda mi još u bojama i lakovima priopće odličnu vjest da više ne miksaju jednokomponentni auto lak (da ih jebala ekologija i one koji su to propisali) pa sve ide u običnu uljnu boju...
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nakon što sam slike dobio i mailom,vidio sam da nešto neštima.slika na kojoj se vidi da freza ima sve noževe uopšte nije od iste freze,nego je bio pokušaj podvale,
nakon što sam prodavcu objasnio ono što vidim i reko mu da freza nije ispravna,nije se više ni javio.....
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Labinprogres Super Special green 14KS Vucna freza

Pozdrav. Moram kupiti vucnu frezu za svog Labinprogresa. Mislim kupiti novu. Dali je netko nedugo kupovao te koju bi preporucili?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mislim da nemas izbora kad je u pitanju nova nekad su bile dve kockasta i okrenugla sad je samo okrugla,se isplati novu uzimat pogledaj malo njuskalo mislim da bi i polovna bila sasvim dosta posto nema neke silne tehnike koja moze da se pokvari i stvara probleme,bitno da osovine nemaju puno lufta i deri sve su to male masine i mislim da ti se ne isplati novu kupovat
 

Najnoviji postovi

Na vrh