• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gasenje traktora

Tu od
4 Stu 2020
Poruka
14
Posjedujem traktor international 423 - 1969 godiste, kupio ga prije par mjeseci sve odlicno bilo do jucer. Uzeo kosio nesto oko vrta i cujem neki cudan zvuk u motoru, pomislim gorivo jer nisam odavno sipao i odem i parkiram traktor u garazu. Danas provjerim ima 1/3 rezervoara goriva i pomislim ma nije nista bilo i uzmem upalim ga, podignem kosu na hidrauliku da idem otkaciti i samo se tu ugasi. Kasnije ga palio,.palio ma nece ni da cuje (nasuo sam jos goriva u međuvremenu). U cemu bi mogao biti problem i sta da radim? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Čudan zvuk u kom smislu? Gubi na snazi, broju okretaja ili buka iz motora?
 
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
14
Nije gubio na snazi niti bilo sta, ne znam kako da ti objasnim kao ide brrrrrrrrrr radi normalno i samo na moment se cuje kao.neko preskakanje pa nastavi normalno i to sam cuo jedno 3 puta, i jos nesto u zadnje vrijeme kada ubacim u spore i krenem da ubacim u neku brzinu zuji mnogo i moram strogo.ubaciti.u prvu pa onda mogu u ostale jer u ostale nece da upadne, i kad je pod opterecenjem u 3/4 sporoj samo u brdu stane okretati tockove i stoji u mjestu dok u brzim nemam tih problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Teško mi je iz tvog opisa zvuka koji čuješ dati dijagnozu.
Probaj otpustiti lajtunge na dizama da vidiš dali imaš do njih naftu.

A ovo oko pogona, to buš kasnije osposobljaval kad popraviš motor, samo kaj se bojim da za traktor iz tih godina dijelovi i ako ih uspiješ negdje nabaviti budu kostali ko petra kajgana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Imaš li ulja u getribi?
Koliko znam, oni imaju odvojeno ulje u getribi od ulja hidraulike, pa često getribe ostanu suhe, a u hidraulici ulja ima i previše.
 
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
14
Znas li slucajno gdje se nalazi čep za ulje u getribi?

Teško mi je iz tvog opisa zvuka koji čuješ dati dijagnozu.
Probaj otpustiti lajtunge na dizama da vidiš dali imaš do njih naftu.

A ovo oko pogona, to buš kasnije osposobljaval kad popraviš motor, samo kaj se bojim da za traktor iz tih godina dijelovi i ako ih uspiješ negdje nabaviti budu kostali ko petra kajgana.
Verglao sam ga malo i kada sam otvorio poklopac gdje je akumulator vidio sam da je onaj kabal koji ide u klemu pukao i rastavio se skroz, sutra cu to promijeniti, je li moguce da je do toga bio problem da se ne brinem dzaba?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Nema ih kod nas...a zadnjeg sam vozil pred 20-tak godina. Oprosti, ne sjećam se.
Nema li negdje čep pored ručice mjenjača?

Naravno, ovo nema veze s problemom kojeg spominješ u vezi s motorom.
 
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
14
Nema ih kod nas...a zadnjeg sam vozil pred 20-tak godina. Oprosti, ne sjećam se.
Nema li negdje čep pored ručice mjenjača?

Naravno, ovo nema veze s problemom kojeg spominješ u vezi s motorom.
Ja sam iz Bosne pa i ima nekih dijelova za njih ovdje a i case je international pa bi trebali i ti dijelovi odgovarati (valjda). Nisam vidio nigdje tog cepa jedino ima cep iza stolice za ulje u hidraulici ali sam uvijek mislio da su povezani a mislim da mi fali i koji litar ulja u hidraulici pa moguce da je i do toga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Kabel se raatopil od silnog alnasanja, mislim da to nema veze s rim kaj ne pali i mjenja zvuk
 
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
14
Je li mozda moguce da je povukao taloga sa dna rezervoara pa se zacepio neki kablic za gorivo? Jer traktor ima oko 2000 radnih sati i u dobrom je stanju bas i nisam imao nikakvih problema, a najgore je sto imam samo 16 godina pa se i ne razumijem najbolje, je li pametno da ga sutra izverglam puno pa mozda upali, ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Prvo moraš dobiti gorivo na dize.
Znači, vidi jel ide gorivo, ako ne onda tražiš gdje je kaj zaštopano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Kad otpustiš lajtung alnasaš, ako špricka gorivo je tu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Nikakav problem, ako zapneš probali bumo pomoči
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Znači da ga je trebalo odzračiti.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Znali da ga je damo trebalo odzračiti.
:unsure:
Znači da ti ( ljubitelj pravopisa) moraš pod hitno kod optičara po očaline ili kod kozmetičara na nokte. 🤭

Dečec ima 16 let, malo se otišo vozat pa potrošio naftu. Nakon kaj ga je natočil makina je kresnula
 

Najnoviji postovi

Na vrh