• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GDJE KUPITI RABLJENI KOMBAJN

W

walker

Guest
Bok decki!

Ovdje sam novi pa molim malu pomoc. Trazim uvoznike kombajna ili nekakve trgovine rabljenih kombajna po mogucnosti iz Zagreba ali mozete mi navesti i iz Slavonije, pretpostavljam da ih je vise. Probao sam kopati po oglasima i nekim stranicama vani ali nije jedostavno.

HVALA NA POMOCI!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja znam za jedan mali Fahr, neznam točno koja oznaka, ali je kao novi.

Čovijek bi ga se riješil jer ima doma novog JD -a.
 
A

agrarac

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja znam za jedan mali Fahr, neznam točno koja oznaka, ali je kao novi.

Čovijek bi ga se riješil jer ima doma novog JD -a.
kakav fahr???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
agrarac kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja znam za jedan mali Fahr, neznam točno koja oznaka, ali je kao novi.

Čovijek bi ga se riješil jer ima doma novog JD -a.
kakav fahr???

Neznam točno koja oznaka. Moram čoveka nazvati da ga pitam.
 
W

walker

Guest
O čem se točno radi.
Rođak koji bi kupio kombajn je iz Vojvodine i ja trebam brojeve telefona od ljudi koji uvoze kombajne iz vana, tako da kad mi rodjak dođe možemo kontaktirati ljude i olakšati si posao.

Ovih dana sam doznao neke brojeve telefona, ali to su sve ljudi koji te vode u Njemačku, Austriju itd. pa ti s njima biraš.
Čuo sam i za onog u Ježevu, on već ima nešta i na lageru ali ne mogu pronaći nigdje telefon.

Ako netko od Vas ima broj od gospona iz Ježeva molio bih Vas da mi prosljedit na forum.

Hvala!
 
M

matija

Guest
walker kaže:
Ako netko od Vas ima broj od gospona iz Ježeva molio bih Vas da mi prosljedit na forum.
mislim da se redovno reklamira u gospodarskom listu u malim oglasima, pa pogledaj tamo ako imaš koji primjerak
 
R

Ratarko

Guest
walker kaže:
O čem se točno radi.
Rođak koji bi kupio kombajn je iz Vojvodine i ja trebam brojeve telefona od ljudi koji uvoze kombajne iz vana, tako da kad mi rodjak dođe možemo kontaktirati ljude i olakšati si posao.

Ovih dana sam doznao neke brojeve telefona, ali to su sve ljudi koji te vode u Njemačku, Austriju itd. pa ti s njima biraš.
Čuo sam i za onog u Ježevu, on već ima nešta i na lageru ali ne mogu pronaći nigdje telefon.

Ako netko od Vas ima broj od gospona iz Ježeva molio bih Vas da mi prosljedit na forum.

Hvala!

Evo broj od Debeljaka ( Ježevo ) .
Obrisan neispravan link.
 
R

Rajtek

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
agrarac kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":180o1667]Ja znam za jedan mali Fahr, neznam točno koja oznaka, ali je kao novi.

Čovijek bi ga se riješil jer ima doma novog JD -a.
kakav fahr???

Neznam točno koja oznaka. Moram čoveka nazvati da ga pitam.[/quote:180o1667]

Jesi pito čovjeka. Koji je to fahr i koja je lova u pitanju???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zvao sam ga i kaže ovak:
Tog fahra, tj deutz-fahra M 3580 je prodal već prošli mjesec, ali nikak mi neće reći koliko je dobil za njega, tak da ti to otpada.

Nego veli da ima još jednog deutz-fahr M 3480, ali je bez motora koji ispal iz njega dok se prevrnul, znači za delove bez hedera.

To ti je to!
 
N

Nele

Guest
pozdrav svima na forumu.htio bih kupiti neki mali brdski kombajn koji moze izkljucivo raditi u brdskim terenima i da nije puno sirok.ako neke zna i hoce dami da savjet ili preporuku bio bih mu zahvalan
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Nele kaže:
pozdrav svima na forumu.htio bih kupiti neki mali brdski kombajn koji moze izkljucivo raditi u brdskim terenima i da nije puno sirok.ako neke zna i hoce dami da savjet ili preporuku bio bih mu zahvalan
ako te zanima kombajn za brdske krajeve najbolja je laverda,ali njih je u hrvatskoj nemoguće naći u prodaji a i pitanje je za kolike površine ti treba.pogledaj kombajne laverda na you tube
 
B

Bobo

Guest
Kao prvo, treba definirati "brdske krajeve"... Ako je tu i tamo koje brdo, tjeras bilo koji kombajn tamo, samo gledas da ima sto siri trag prednjih kotaca i da ima sto nize teziste (nisko postavljen motor i bunker, kao i rezervoar goriva).

A ako se radi o brdima i planinama kojekakvim vukojebinama, onda ti zelim svu srecu da nadjes kombajn koji je tom poslu prilagodjen, ali po mome ima puno pametnijeg posla za raditi, nego se po brdima vozati kombajnom...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Bobo kaže:
Kao prvo, treba definirati "brdske krajeve"... Ako je tu i tamo koje brdo, tjeras bilo koji kombajn tamo, samo gledas da ima sto siri trag prednjih kotaca i da ima sto nize teziste (nisko postavljen motor i bunker, kao i rezervoar goriva).

A ako se radi o brdima i planinama kojekakvim vukojebinama, onda ti zelim svu srecu da nadjes kombajn koji je tom poslu prilagodjen, ali po mome ima puno pametnijeg posla za raditi, nego se po brdima vozati kombajnom...
imaš pravo,a i to nikako nije isplativo pa je se bolje kaniti ćorava posla.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
Kao prvo, treba definirati "brdske krajeve"... Ako je tu i tamo koje brdo, tjeras bilo koji kombajn tamo, samo gledas da ima sto siri trag prednjih kotaca i da ima sto nize teziste (nisko postavljen motor i bunker, kao i rezervoar goriva).

A ako se radi o brdima i planinama kojekakvim vukojebinama, onda ti zelim svu srecu da nadjes kombajn koji je tom poslu prilagodjen, ali po mome ima puno pametnijeg posla za raditi, nego se po brdima vozati kombajnom...


šprobaj naci Claas compact 25 (imam ga ja) ili jos bolje 30 ima male kotace bunker sa desne strane i motor je u sredini jos ako je bez sijecke mislim da bi islo
iako se slazem da brdoviti tereni nisu za kombajne.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
maiky kaže:
Bobo kaže:
Kao prvo, treba definirati "brdske krajeve"... Ako je tu i tamo koje brdo, tjeras bilo koji kombajn tamo, samo gledas da ima sto siri trag prednjih kotaca i da ima sto nize teziste (nisko postavljen motor i bunker, kao i rezervoar goriva).

A ako se radi o brdima i planinama kojekakvim vukojebinama, onda ti zelim svu srecu da nadjes kombajn koji je tom poslu prilagodjen, ali po mome ima puno pametnijeg posla za raditi, nego se po brdima vozati kombajnom...


šprobaj naci Claas compact 25 (imam ga ja) ili jos bolje 30 ima male kotace bunker sa desne strane i motor je u sredini jos ako je bez sijecke mislim da bi islo
iako se slazem da brdoviti tereni nisu za kombajne.
pa zašto ne bi i brdoviti krajevi bili za kombajne?imaš kombajne koji su napravljeni za brda,a to znam jer sam bio na njemu i vidio sam kako dobro radi.najpoznatiji brdski kombajni u europi su laverda i new holland.pogledaj ih malo na you tube-u pa ćeš vjerovatno promjeniti mišljenje jer oni vrše na takvim brdima na kakvim bi se netko bojao ići i sa traktorom.naravno da se takav kombajn ne isplati na manjim površinama ali za veće sigurno da.
 
J

josip moslavac

Guest
evo decki citam malo ove vase dogadaje i predlazem ako mislite vec kupiti kombajn mojsusjed u moslavini ima za prodati jedan ili cak dva kombajna,mislim da je neki john deere u pitanju i fahr topliner,pa ako je netko zainteresiran nek mi se javi na pp pa mu ja mogu dati broj moba pa nek zove i pita kaj ga god zanima,kombajni su stvarno u odlicnom stanju
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Čitam komentare o brdskim kombajnima, nije žetva po brijegu,a kako bi mi u Zagorju vršili žito?

Brdoviti su naši tereni, a putevi uski pa sam prvi kombajn imao Fahr M 44-kosa 1,8m. trag kotača bio je kao kod Fergusona a visok 2,8m, bilo je veselo.

Drugi kombanj Clas compact 25, kosa 2,4m ,mercedes motor,nizak stabilan ali malo nježan. Još kosi u Istri.
Istovremeno dvije godine sam imao i Clas compact 25,kosa 2,2m,Perkins motor isto dobar.Kosi u B i H.

Sad vozim Fahr M 600,kosa 2,2 m, Deutz motor,hidraulični volan,čvrst kombanj dobro radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh