• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje prodati domaće jabuke

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
Dakle, imam preko 10 stabala jabuka raznih vrsta/sorti koej dozdrijevaju krajem ljeta. Nikada nisu špricane, niti su tretirane ikakvim kemikalijama, potpuno su prirodne. Zadnje dvije godine sam stavljao u oglas po povoljnoj cijeni, ali gotovo nitko mi se nije ni javljao. Dali netko zna jel se to negdje može prodati, dali netko otkupljuje to?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Cijena prve klase ti je bila nesto preko 3kn sa poticajem. Posto ne spricas nemas prvu klasu, jel imas certifikat da je eko - nemas - znaci ni to ti ne vrijedi, koja sorta - vjerojatno ne znas. Tako da ces tesko to prodat osim na stolu pred kucom, ako i tako.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
pa jedan dedek koji ima voćnak negdje prema Jaski redovito obilazi moje i susjedna sela, ima stari kamiončić i prodaje jabuke...vjeruj, proda on toga dosta...ima i svoj ocat, i nekakav sok...
...ili ponudi negdje na placu nekakvoj kumici koja prodaje "svoje i domaće" proizvode...:p:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@traktor..... Od sjedenja doma u dvoristu cekajuci da netko otkrije tvoje proizvode..... nema vajde.....
Robu jednostavno moras kupcima gurnuti pod nos !!
Gdej i kako..... ostaje ti na razmisljanje !
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ove godine nije bilo poticaja, a samim time i cijene od tri i nešto:cool: Nek se javi taj faker koji je po tolko prodal.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Nedaje , nažalost. Ove godine bila 2,40 ekstra klasa a industrija po 0,50 kn. Bilo jabuke ko šuge a malo ambalaže. Kad se sve zbroji kažu da je 20-30% jabuka ostalo neobrano.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma kakva država nema od nje ništa. Sjesti u auto i ponudi proizvode po kućama, niko te neće odbiti ako imaš dobre jabuke ili ostale proizvode. Narod je sit proizvoda iz supermarketa gdje je kvaliteta upitna. Ako si dobar tražiće te i sami pa ćeš sve plasirati sa kućnog praga.
 

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
Cijena prve klase ti je bila nesto preko 3kn sa poticajem. Posto ne spricas nemas prvu klasu, jel imas certifikat da je eko - nemas - znaci ni to ti ne vrijedi, koja sorta - vjerojatno ne znas. Tako da ces tesko to prodat osim na stolu pred kucom, ako i tako.

pa ja i tražim nekoga tko traži prirodno uzgojeno i tko želi jesti ili raditi ocat od prave jabuke, a ne od onog umjetnog smeća...

svaka roba se naravno pregleda prije kupnje, a iskusniji ljudi znaju dali je eko i bez certifikata

@traktor..... Od sjedenja doma u dvoristu cekajuci da netko otkrije tvoje proizvode..... nema vajde.....
Robu jednostavno moras kupcima gurnuti pod nos !!
Gdej i kako..... ostaje ti na razmisljanje !

prije se dalo odvesti na sajmove i prodati, a danas više ne možeš otvoriti bunker i na crno prodavati...

sad da ja imam 3 -4 tone jabuka, naravno da nebi sjedio doma, ali sa 300-400kg jabuka mi se baš i ne isplati sjesti u auto i vozikati se se okolo..nema računa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
za tu količinu ti i netreba kupac.to sve sam preradiš i koristiš

uglavnom propadnu ili ih podijelim da se ne bacaju, pa bi rado koji put spremio koju kunu u džep:icon_biggrin:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Investiraj u manju prešicu za cijeđenje soka ili ih reži za jabučni ocat. Mi smo jedne godine napravili blizu 350 litara octa. I čuje jedan, pa drugi i svi hoće. Neko pet, neko karnister od deset litara, neko litru. Ja točio i prodavao dok nisam skužio da za nas neće biti dosta.
I ja imam petnaestak stabala starih sorti u raznim stadijima od preko 60 pa do tri četiri godine.
Teško ćeš to prodati dok svi hoće jabuku kao na slici. Jedini način je ocat i svježi sok.
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Investiraj u manju prešicu za cijeđenje soka ili ih reži za jabučni ocat. Mi smo jedne godine napravili blizu 350 litara octa. I čuje jedan, pa drugi i svi hoće. Neko pet, neko karnister od deset litara, neko litru. Ja točio i prodavao dok nisam skužio da za nas neće biti dosta.
I ja imam petnaestak stabala starih sorti u raznim stadijima od preko 60 pa do tri četiri godine.
Teško ćeš to prodati dok svi hoće jabuku kao na slici. Jedini način je ocat i svježi sok.

Potpisujem.
Kod nas je bila lani početkom lipnja tuča i na jesen je bilo dosta plodova (Idared) oštečenih. Umjesto da bi trunule u podrumu, probrao sam oštečene i dao napraviti sok. Od 50 kg jabuka sam dobio 35 litara vrhunskog pasteriziranog soka bez ikakvih dodataka i bez taloga.
Nekada smo sami pasterizirali sok od grožđa ili jabuka, ali je uvijek bilo problema što se je u flašama napravio talog. Sada ima kod nas dosta ljudi linije za proizvodnju sokova, pa mi je jednostavnije otpeljati jabuke i kroz dan dva dobijem zaflaširan sok bez taloga.
Naplačuju po 0,30€ po litri soka.
 

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
Investiraj u manju prešicu za cijeđenje soka ili ih reži za jabučni ocat. Mi smo jedne godine napravili blizu 350 litara octa. I čuje jedan, pa drugi i svi hoće. Neko pet, neko karnister od deset litara, neko litru. Ja točio i prodavao dok nisam skužio da za nas neće biti dosta.
I ja imam petnaestak stabala starih sorti u raznim stadijima od preko 60 pa do tri četiri godine.
Teško ćeš to prodati dok svi hoće jabuku kao na slici. Jedini način je ocat i svježi sok.

koliko se otprilike jabučnog octa može dobiti od npr. 300ak kg jabuka?
i koliko se kreće litra jabučnog octa, ne u trgovini nego ovako?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
A sad, ovisi ti i o tome je li sušna godina ili nije. Od 300 kg jabuke bi mogao dobiti
oko 40-ak litara octa.
Ali velim sve je okvirno. Jer evo mi smo prošle godine ispod petrovače nabrali oko 220 kg jabuke. Strašno je koliko je rodila ta stara, plus tri mlade s 20-ak kg i napravili smo 38 litara, plus još tri što bi trebalo procijediti od taloga.
Mi smo prodavali po 20 kuna litru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
.....nije loša ideja...jel treba kakva dodatna oprema za pravljenje octa, neki kotlovi ili tako nešto?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ništa posebno. Plastične kace za narezati jabuke. Plastična kaca za iscijeđeni ocat da može odstajati u tome i to je sve. Kace od 100 - 150 litara jer su lakše za manipulaciju. Mi ga poslije točim u karnistere od destilirane vode.
 
Na vrh