• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalka na FENDT 610 LS

L

lukoil

Guest
Traktor je moj i ukratko da opišem problem:pustio je vodu na brtvi glave na klipu broj 2 tako da mi je strado jedan klip.traktor je rastavljen i vidio sam da su još dva klipa stradala.želim to popraviti kako treba pa me zanima gdje dovoljno brzo nabaviti dijelove:komplet klipova sa stublinama,karike,komplet brtvi,stabilne i leteče ležajeve i ostalo.majstor kaže da radilica ide na brušenje,glave,ventili a i nove dizne.gdje upitati za te dijelove?kao što sam rekao traktor ostaje kod mene zato ne bih išao na prijedloge nekih kolega tipa:"samo ga osvježi pa prodaj.,to je sve skupo ne isplati se.,itd..često pratim forum malo se rjeđe javljam ali koliko vidim moglo bi mi pomoći sudjelovanje na ovom forumu pa molim pomoć!naravno svi savjeti vezani za mehaniku više su nego dobro došli!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
lukoil kaže:
zato ne bih išao na prijedloge nekih kolega tipa:"samo ga osvježi pa prodaj.,to je sve skupo ne isplati se.,itd..!
To bi trebalo valjda iči mene ako se ne varam :scratch
Ali ti si postavil drugačije pitanje od onoga prije. Znaš šta hočeš a ne malo bi tu malo tam.
Evo ti neki brojevi telefona na pp.
 
L

lukoil

Guest
muhanicar kaže:
lukoil kaže:
zato ne bih išao na prijedloge nekih kolega tipa:"samo ga osvježi pa prodaj.,to je sve skupo ne isplati se.,itd..!
To bi trebalo valjda iči mene ako se ne varam :scratch
Ali ti si postavil drugačije pitanje od onoga prije. Znaš šta hočeš a ne malo bi tu malo tam.
Evo ti neki brojevi telefona na pp.
hvala !vidio sam da si upoznat sa mehanikom a nisam mislio na nikog sa foruma!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ok. Ja sam u vezi jednog Fenda upravo tak odgovoril pa sam pomislil da ide mene.
Nema na čemu ako pomogne. ;)
 
L

lukoil

Guest
muhanicar kaže:
Ok. Ja sam u vezi jednog Fenda upravo tak odgovoril pa sam pomislil da ide mene.
Nema na čemu ako pomogne. ;)
ma ne nisam mislio na tebe!
 
Z

zetor4718

Guest
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.
 
L

lukoil

Guest
zetor4718 kaže:
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.
znaš li gdje to naručiti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
zetor4718 kaže:
Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.
Mislim da sa sklopom za te pare baš i nebu tak.
Ali živi bili pa se dopisivali.
Lukoil u svakom slučaju javi za koliko si ga našel.
 
Z

zetor4718

Guest
lukoil kaže:
zetor4718 kaže:
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.
znaš li gdje to naručiti ?

Mislim da ti je dosta povoljan http://www.jakopic.hr on ima za dosta zapadnih traktora dijelove i za neke amere,a za fendta sigurno!upiši na google dijelovi za fendta i vidi cijene samo uzamj sve orginal i nemaš greške jer te zamjenski uvjek na kraju koštaju više nego orginalni dijelovi!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Jakopic iz Lonjice?
1100kn orginal :scratch
 
K

KRESO

Guest
zetor4718 kaže:
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.

fendt ima u 90% modela MWM a ne man , manovi su u 3-4 serije (8xx , 9xx) , xylon ...) i to su uglavnom rezervirani za serije sa puno konja . Misim da čak ima više deutz motora nego man , i uz normalno održavanje fendt pravi i po 10000 sati više nego što si napisao nekad čak i više
 
Z

zetor4718

Guest
muhanicar kaže:
Jakopic iz Lonjice?
1100kn orginal :scratch

Neznam za njega jer nema cijenik,ali je cijena negdje približna kod svih a sad 100 kuna gore-dolje...

KRESO kaže:
zetor4718 kaže:
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.

fendt ima u 90% modela MWM a ne man , manovi su u 3-4 serije (8xx , 9xx) , xylon ...) i to su uglavnom rezervirani za serije sa puno konja . Misim da čak ima više deutz motora nego man , i uz normalno održavanje fendt pravi i po 10000 sati više nego što si napisao nekad čak i više

Manove motore imaju Fendt 620,622,626ls,816,818,822,824,916,920,924,926,930 i Xylon serija.E sad neke serije od ovih navedenih imaju i Deutz motore odnosno isti broj samo druga godina proizvodnje.90% je MWM motor kao što si i naveo samo što mislim da MAN-ov motor nije ništa lošiji od MWM.A sad koliko koji napravi sati i u kakvom režimu rada uvijek ovisi i nikad nije isto,ali u jedno sam siguran da je Fendt dokaz prave Njemačke kvalitete(imam aute VW i Audi) pa znam o čemu i govorim.Evo ova slika mi je super kako švabo sa pravom mrcinom vozi klade,radi se o Fendtu 4s 90ks motor MWM,ZF mjenjač 16+8 a po meni je ovaj bolji nego novi Zetor!

 
K

KRESO

Guest
zetor4718 kaže:
Manove motore imaju Fendt 620,622,626ls,816,818,822,824,916,920,924,926,930 i Xylon serija.E sad neke serije od ovih navedenih imaju i Deutz motore odnosno isti broj samo druga godina proizvodnje.90% je MWM motor kao što si i naveo samo što mislim da MAN-ov motor nije ništa lošiji od MWM.A sad koliko koji napravi sati i u kakvom režimu rada uvijek ovisi i nikad nije isto,ali u jedno sam siguran da je Fendt dokaz prave Njemačke kvalitete(imam aute VW i Audi) pa znam o čemu i govorim.Evo ova slika mi je super kako švabo sa pravom mrcinom vozi klade,radi se o Fendtu 4s 90ks motor MWM,ZF mjenjač 16+8 a po meni je ovaj bolji nego novi Zetor!

jednom je jedan član rekao da je fendt iz 80-tih je tehnološki napredniji nego novi zetor - ima tu nečega
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
zetor4718 kaže:
muhanicar kaže:
Jakopic iz Lonjice?
1100kn orginal :scratch

Neznam za njega jer nema cijenik,ali je cijena negdje približna kod svih a sad 100 kuna gore-dolje...

KRESO kaže:
zetor4718 kaže:
Fendt je zakon traktor koji okrene prosječno 15 000 radni sati,jer ima kvalitetan Man motor a turbomatik spriječava svako maltretiranje motora.Više sam ljubitelj američkih traktora kao JD i Case ali to je stvar ukusa,ipak činjenice govore da je Fendt 1. na top listi!Mislim da sklop za Fendta 610 košta otprilike 1100 kuna ali sad kad ga složiš vjerojatno ga nebudeš nikad slagao ponovo.

fendt ima u 90% modela MWM a ne man , manovi su u 3-4 serije (8xx , 9xx) , xylon ...) i to su uglavnom rezervirani za serije sa puno konja . Misim da čak ima više deutz motora nego man , i uz normalno održavanje fendt pravi i po 10000 sati više nego što si napisao nekad čak i više

Manove motore imaju Fendt 620,622,626ls,816,818,822,824,916,920,924,926,930 i Xylon serija.E sad neke serije od ovih navedenih imaju i Deutz motore odnosno isti broj samo druga godina proizvodnje.90% je MWM motor kao što si i naveo samo što mislim da MAN-ov motor nije ništa lošiji od MWM.A sad koliko koji napravi sati i u kakvom režimu rada uvijek ovisi i nikad nije isto,ali u jedno sam siguran da je Fendt dokaz prave Njemačke kvalitete(imam aute VW i Audi) pa znam o čemu i govorim.Evo ova slika mi je super kako švabo sa pravom mrcinom vozi klade,radi se o Fendtu 4s 90ks motor MWM,ZF mjenjač 16+8 a po meni je ovaj bolji nego novi Zetor!

Ovakav je isti kod mene i nebih rekao da imatoliko KS kako si rekao, ima samo 55 KS ili 40 KW, godiste 1972
 
L

lukoil

Guest
moj traktor je mwm a snaga 65 kw. a tip motora po knjižici fwa 281,god.1983.stubline su phi 100 mm.,i klip ima 4 karike.košuljica je mokra.zadovoljan sam tim traktorom,nisam imao dosad problema i sa takvim motorom sam uspio završiti sjetvu.jedino sam u zemlju htjeo prpopast kad me do majstora šlepao rođak sa johan dereom! :lol: kroz par sela u podnevnim satima!strašno! :lol:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
lukoil kaže:
moj traktor je mwm a snaga 65 kw. a tip motora po knjižici fwa 281,god.1983.stubline su phi 100 mm.,i klip ima 4 karike.košuljica je mokra.zadovoljan sam tim traktorom,nisam imao dosad problema i sa takvim motorom sam uspio završiti sjetvu.jedino sam u zemlju htjeo prpopast kad me do majstora šlepao rođak sa johan dereom! :lol: kroz par sela u podnevnim satima!strašno! :lol:
Moje saučešće! :D :mrgreen:
Sretno s popravkom, i napravi to kako treba i miran si godinama s tim traktorom.
 
Z

zetor4718

Guest
powershift kaže:
http://img72.imageshack.us/img72/4236/68fendtfavorit4s1.jpg[/img][/url]
Ovakav je isti kod mene i nebih rekao da imatoliko KS kako si rekao, ima samo 55 KS ili 40 KW, godiste 1972[/quote]

Ovaj je 4s znači 90ks,model 4 ima 80ks,a model 3 ima 62ks.Tako piše na stranici www.konedata.net ja tamo pronalazim podatke za sve traktore.

KRESO kaže:
zetor4718 kaže:
jednom je jedan član rekao da je fendt iz 80-tih je tehnološki napredniji nego novi zetor - ima tu nečega

To je potpuno točno,jer se Zetor razvijao u nekom drugom državnom sistemu,a u tom sistemu kao i kod IMT-a od prvog pa do zadnjeg sve isto tu i tamo noviji lim,te male preinake tek toliko da nije isto,ali Zetor ni dan danas ništa brže ne napreduje!Nećemo više u off topic o zetoru ćemo u njegovoj temi.
 
K

KRESO

Guest
konedata je dosta neprecizna i nedostaje joj dosta podataka, tractordata je dobra za američke traktore za europske isto nedostaje podataka , ali kad nema bolje dobre su i ove dvije
 
L

lukoil

Guest
samo da javim:sklopovi naručeni od "budjine"iz hercegovca.cijena sklopa po klipu je 1800 kuna,ležaja letećih i stabilnih 250 par,komplet brtvi i vodena pumpa 1400.jedino loše je što čekam 4 tjedna sklopove a ležajeve ima na lageru samo moram javit na na koju specijalu če se odraditi radilica.danas je bosch pumpa došla sa reglaže iz vinkovaca 2000kn plus 6 novih dizna pošto 2 nisu bacale dobro gorivo.cijena dizni je 220 kn po komadu.glave,blok i radilicu nosim sljedeči tjedan kod gorana katinića u sibinj za kojeg moj majstor kaže da je odličan.na sve muke dogovorio sam sa bratićem koji je auto limar da odradimo i farbanje koje če me minimalno koštat jer me hoče pomoći.volio bih da ovih dana napravim koju sliku da vidite početak i nadam se uspješan kraj ovog velikog posla
 

Najnoviji postovi

Na vrh