• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno uređenje strojeva

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Meni se isto samo 1. i 3. otvori. Ja sam se registriro na "Moj album" i zadovoljan sam.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
pa šta je ovo????
otvorila mi se samo 1. i 3. slika.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam šta je sad ja sam gledao post i bile su sve slike....a preko imageshacka stavljam već 2 godine i nikad problema....evo valjda bude sad dobro
 
B

Bobo

Guest
Ja vidim sve slike i jedva cekam jos slika...

Imageshack koristim od pocetka svojih dana visenja po raznim forumima i nikada me iznevjerio nije...
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
sad je sve uredu.
ja isto stavljam priko imageshack-a i nikad nisam imao problema. ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ja sam ponovo uploado i sad je dobro ali mislim da nešto sa serverom na štima jer sam gledao jedan drugi forum pred jedno 2 sata i u postu nije bilo slike a postavljena je i sad ju vidim...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Sad i ja sve vidim. I ja sam bio na Imageshacku. Meni isto nekad nije tjeo ali bio je dobar. Sad sam na "Moj album" i zadovoljan sam super! Oče bit još slika? A kakav je to traktor? :blackeye :blackeye :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Marko355 kaže:
Sad i ja sve vidim. I ja sam bio na Imageshacku. Meni isto nekad nije tjeo ali bio je dobar. Sad sam na "Moj album" i zadovoljan sam super! Oče bit još slika? A kakav je to traktor? :blackeye :blackeye :blackeye
Vidi se da ne pratiš forum..IMT 577..

@Vinogradar: dobro urađen posao,i ako imaš stavi još slika ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
imam još slika samo moram prikupit pošto smo to radili pred 4-5 godina pa....
inaće....skip je cijeli rastavljen jedino nije mašina dirana....slagana getriba,reparirano;bosch pumpa,alternator,anlaser,pumpa hidraulika,pumpa volana,komande,cilindri zadnjeg krana,kompletna el.instalacija nova...kompletna crijeva nova,sve pikse i bolcni novi,pojačavana sva"kritična"mjesta,komplet limarija i farbanje.... i da sve radili ja i brat uz pomoć oca i strica u nekim poslovima osim reparature pumpi i anlasera to su radili majstori dok ostalo sve sami....s tim da nitko nije mehaničar,ja vatrogasac,oni električari....doduše slagali smo ga za svoje potrebe zati i je tako temeljito i slaganje je trajalo recimo 2 god s tim da je bilo i po mjesec dva da nismo ni pipnuli u njega....
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo...

nasao si engdje izradjen skip, ali "recimo" jos uvijek u radnom stanju. Ciljano si trazio bas drljavi stroj, da ga sredis za sebe, i ovaj losi si platio nesto jeftino. I sad imas bager dok si ziv...


Ako nije tajna kolika je bila nabavna cjena tvog skipa, jer brat i ja planiramo kroz godinu-dvije raditi isti takav posao. naci negdje neki malo losiji stroj, posluziti se za prvu ruku s njim, i kasnije ga presloziti i nek stoji...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
upravo tako htjeli smo tako nešto za slagat i za male novce....ja sam ga kupio pred 5 god....20 000kn stroj je 83 god. imao je nove zadnje gume i generalka na motoru....ja bih ti preporučio ako planiraš nešto tek da ne uzimaš skipa....nađi nekog starog mf,ili jcb koji ima hidromotor i 2 komande...odnosno da nema brzina i 7 ručica odozada....puno je brži i okretniji takav stroj nego ovaj....
 
B

Bobo

Guest
E, vidis, ja bas ciljano na skipa idem, jer tocno toliko otprilike novaca zelim za njega i dati. Kolega mi je pred zimu nasao za 26 000 SKIP koji je cjeli bio prekopan, nova crijeva sva, prepakirani svi cilindri. palio je po minusu na zub... I on se na kraju odlucii kupi si atlasa tockasa... i htio mi je prepustiti onaj skip, samo da sam pare imao, ali jos nije skip dosao na red.


meni treba stroj koji ce se godisnje dva puta upaliti, razumijes... cupanja nekih panjeva, kopanje kanala, ribnjak bi brat htio... Utovar stajnjaka, zemlje... kad se poljeki putevi budu popravljali, tu sam darazgrnem sljunak i tako.. .sitni poslovi i vecinu vremena bi stajao. komfor ne trazim...

na koju foru 7 rucica iza?!? zar nije 6?

1. Stopa jedna
2. Stopa druga
3. Kran lijevo desno
4. Kran gore dolje
5. "Lomljenje" krana na pola
6. Kasika


Inace, za sredjivanje strija svaka cast! Mogu ti rec da sam pomalo na tebe ljubomoran, jer koliko sam prije sa sliak vidio da je stvarno uredno napravljen...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
još imaš pomak kompletnog krana lijevo i desno za pola metra od sredine to ti služi umjesto onih šina šta ima recimo jcb odnosno da možeš kopat kanal recimo iza kotača ak me razumiješ....doduše neide baš iza kotača ali ide recimo pola metra na svaku stranu!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
A gdje je komanda za teleskop na kranu? :mrgreen:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ZJ kaže:
A gdje je komanda za teleskop na kranu? :mrgreen:
to je na nogu :lol: :lol:
evo na ovoj slici se vidi da su iza 2 cilindra ova šta vodoravno stoje....gornji zakreće ovo crno odnosno kran a donji sve kompletno ovo kučište....neda mi se sad ići slikati da se bolje vidi pošto nisam više na istoj adresi sa svojima a tamo je skip parkiran....
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Uuuu, Skip ima i "bocni pomak" krana... to nisam ni znao... kakav-takav, al je bocni pomak. Znaci za kopanje temelja ne moras 100% upucat ravninu, nego kran mozes korigirati tih pol metra...

SKIP je cool stroj ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
upravo tako ....ustvari metar možda i malo više....a ujedno kada staviš i jedak i drugi dio u recimo krajnu lijevu točku taj kut ti je veći od 90 stupnjeva u odnosu na traktor ako me razumiješ tako da ti radni djelokrug nije 180 stupmjeva kao recimo jcb već je veći recimo 200 stupnjeva...
 
B

Bobo

Guest
Rekao sam jednomi ponovit cu SKIP je cool stroj, a ti me tu nagovaras na skuplji JCB...

Kupi ti sebi JCB, a meni skipa prodaj ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh