• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Geotrac 124

G

GoranDG

Guest
GEOTRAC 124

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

KABINA: udobna pregledna kabina, sigurnosna kabina sa ROPS pojačanjima u slučaju prevrtanja i sigurnosni atest o provedenom ispitivanju ( FOPS ), kabina sa bočnim smještajem ručice mjenjača, panoramsko staklo kabine u zelenom tonu, specijalno sigurnosno staklo koje u slučaju pucanja ne može ozlijediti vozača, bočna stakla, stražnje staklo, pomoćno sjedalo, brave na vratima, obložena kabina iznutra, udobno zračno sjedalo vozača Grammer, priprema za radio, unutarnje osvjetljenje kabine, grijanje i prozračivanje kabine sa 3 stepenim ventilatorom jake snage, 3-polna utičnica sa konstantnim naponom, mogućnost podešavanja volana po visini i nagibu, ručica pokazivača smjera se vrača sama u neutralan položaj, ispušni lonac je okrenut prema gore, brisači stakla sa intervalom, držač za mobitel, mjesto za odlaganje stvari iza vozačevog sjedala, držač boce, zaštitne role od sunca, jednodjelni poklopac motora.
DODATNA OPCIJA: klima - automatska, zračno amortizirana kabina, HI-FI audio sistem, bluetooth - slobodni razgovor bez ruku za vrijeme vožnje...

MOTOR: 4 cilindra Perkins motor 1104D-E44TAT , Common-Rail,intercooler, 93 kW/126 KS, maksimalna snaga 98,4 kW/134 KS, ECO mode 85,5 kW/116 KS, 4400 ccm, okretni moment 550 Nm, vodeno hlađenje, suhi filtar zraka, elektropokretač 12V, hidrostatski upravljač, neovisno suho kvačilo velike snage sa dvije ploče hidraulično i samopodešavajuće, rezervoar za gorivo 140 l

MJENJAČ: 24/8 ZF-Steyer mjenjač. Mehaničko mjenjanje sa 8 brzina koje su automatizirane i mogu se još u 3 grupe mjenjati tako da je to ukupno 24 brzine. Pogon na sve kotače - blokiranje diferencijala ( kod okretanja jednog
od kotača se blokira diferencijal tako da se obadva okreću istom brzinom. Naprijed je diferencijal sa automatskim blokiranjem kod proklizavanja. Opcija kod pritiska na jednu pedalu sva snaga motora se usmjeri na onu radnju koja se trenutno obavlja, npr. kad treba izvuci traktor iz blata ili podici neki teret...

KOČNICE: Mokre hidraulične kočnice ( nalaze se u diferncijalu ) sa više pločica otraga. Upravljačka kočnica ¨opti - stop ¨. Kod svakog kočenja uključluje se automatski cijeli pogon na kotače i naprije i natrag. Lenkbremse je funkcija uključivanja blokade lijevog ili desnog zadnjeg kotača sa pedalom ili pritiskom na elektro šalter s ciljem da se traktor što brže okrene u željeni smjer na što manjem prostoru. Opcija: kočnice na sva 4 kotača , svaki pojedini kotač ima feder i
amortizer + integrirane kočnice na sva 4 kotača.

KVAČILO: kvačilo sa lamelama koje su u kućištu sa uljem, bez potrebe održavanja, šaltanje sa pedalom ili na mjenjaču brzina.

DODATNA POGONSKA OSOVINA: to je osovina na koju priključimo nesto dodatno na traktor. ovaj model
ima takvu osovinu na zadnjoj strani traktora i salta sa u 4 brzine koje imaju onda 540 / 750 / 1000 / 1400 o/min, ima i integrirani zaletni mahanizam za tu osovinu tako da se postepeno dobije max broj obrata,, ta pogonska osovina se poslužuje sa pritiskom na gumb sa daljinskim upravljaćem otraga.

PREDNJA OSOVINA: prednji deferencijal, pogon preko hidraulike motora sa svojim posebnim hidrauličnim sistemom. Promjer kruga okretanja 9,5 metara.

HIDRAULIKA: BOSCH - hidraulika velike djelotvornosti sa 3 pumpna sklopa. Radni pritisak 185 bara. Max. 121 l/min, ( Radna hidraulika: 77 l/min ), 2 x upravljački uređaj s duplim djelovanjem, , 4 voda za kipanje i 1 povrat. Snaga dizalice 6000 kp, po želji snaga dizalice prednje hidraulike 3500 kp,

OSTALO: prednji nosač utega

SVJETLA: 8 x H7 elipsoidna prednja fara, 2 x H3 radna svjetla otraga, 2 x stražnaj svjetla i kočiona svjetla sa LED tehnologijom sa integriranim pokazivačima smjera

GUME: prednje gume: 440/65 R 24 , Stražnje 540/65 R 34

DIMENZIJE: Dužina 4,05 m, širina 2,22 m, visina 2,68 m

MEĐUOSOVINSKI RAZMAK: 2,42

TEŽINA: 4150 kg težina traktora, 7500 kg maksimalno dozvoljena ukupna težina
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovo je brzina :shock: :D
[youtube:1pxje90o]vGnwQMIoWYY[/youtube:1pxje90o]
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
miki moj ovaj kosi bržije nek ja mogu s zekijem po cest ič :lol: :lol: :lol: . to je stavrno brzina. ma kasni na izlazak vidiš da je subota predvečer :lol: :lol: :lol: :lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam danas ostao blago fasciniran u gudovcu ovim traktorom, a u biti taj model izlazi iz prodaje. A mene baš i ne može puno toga fascinirati....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
malkice sam ga pogledao jer su svi ti Linderi prekrasni ali kolika mu je cijena sa obzirom koja se oprema i koja kvaliteta nudi,što sam prije rekao ,kao BORBENI avion je
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
malkice sam ga pogledao jer su svi ti Linderi prekrasni ali kolika mu je cijena sa obzirom koja se oprema i koja kvaliteta nudi,što sam prije rekao ,kao BORBENI avion je

Rekli su mi cca 78 tisuća eura plus pdv, što i nije prestrašno jer stvarno ima vrhunsku opremu, ali i kvalitetu. Šteta je malo zbog starijeg mjenjača, ali mislim da nije neki preveliki bed, a i bar je kvalitetan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A kaj to posebo ima?
Koliko sam usporedil, obični DORADO je jednako dobro ili bolje opremljen:
5 brzina s tri grupe, mehaničke ili elektrohidraulične polovičke, servouključivanje kardana, 3 para izvoda s regulatorom protoka...i da dalje ne nabrajam.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Prednja gibljiva osovina,50km/h,prednja hidraulika s kardanom,mjenjač 4 brzine i 3 powera+reduktor ,4para hidro izvoda,klima,EHR i te neke sitnice još kaj dolaze u kabini..Nije full oprema nego dodatna oprema..Ukratko takav sam vozio neki dan...
Nedostatak toga mjenjača je kaj nema pover u rikverc..
Plačen je bio manje nego je cabage naveo,sad neznam koju opremu ima taj na kojeg on misli...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Pa i nije baš impresivno...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
A ono,kako za koga..
Meni se jedino takav mjenjač ne sviđa uopče,to me odbija malo od njega,,Nekako se teško šalta i dugi hod ima,možda se treba naviknut..:icon_scratch:

Traktor je inače super kaj se tiče ostalih stvari...Kabina super pregledna,hidraulika precizna i super amoritizira po grabama,ima dobro ubrzanje,tih u kabini,kabina na zračnim jastucima zakon, i sve na dohvat ruke...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Iskreno rečeno, Zetor Forterra me je više impresioniral.

Gledajući manje modele Lindnera, ne vidim čime bi opravdali toliku cijenu. U konkurenciji imaju SDF, Carraro, MF, JD...sve više-manje identični modeli.
I svi se daju opremiti jednako ili bolje. Znam, reći će neki ... ali Perkins i ZF mjenjač...
Nije to toliko bolje, koliko je skuplje. I Lindneri se kvare...nažalost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Jednako kao i drugi. Cijenu jedino mogu opravdati...malom proizvodnjom.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Iskreno rečeno, Zetor Forterra me je više impresioniral.

Gledajući manje modele Lindnera, ne vidim čime bi opravdali toliku cijenu. U konkurenciji imaju SDF, Carraro, MF, JD...sve više-manje identični modeli.
I svi se daju opremiti jednako ili bolje. Znam, reći će neki ... ali Perkins i ZF mjenjač...
Nije to toliko bolje, koliko je skuplje. I Lindneri se kvare...nažalost.

Da, sve se kvari jer da se ne kvari ne bi imali od čega živjeti majstori. I sva prateća industrija uz to... pa kvare se i vjetroelektrane ( to ja malo zafrkavam g. ZJ - offtopic ;) )

Lindneru je glavno tržište Austrija, Njemačka i Švicarska. A tamo vjerojatno ljudi znaju zašto daju koji euro više...
Da sad ne ulazim u detalje, a i zbog činjenice da sam bio "blizu" Lindneru napisati ću samo ovo:

Same Dorado 70 iz 2000. g je vani u oglasniku za 14 900 eura,
http://www.landwirt.com/gebrauchte,1103788,Same-Dorado-70.html

Lindner sličnih karakteristika je 25 000!
http://www.landwirt.com/gebrauchte,906366,Lindner-GEO-70.html


Lindner 1750 iz 1996 i 75 konja je duplo skuplji nego Same Laser 150 iz 1995 od 144 ks. Evo linkova:
http://www.landwirt.com/gebrauchte,1033119,Lindner-1750.html

http://www.landwirt.com/gebrauchte,1083371,Same-Laser-150-VDT.html


Same je stavljen samo kao primjer jer ga je ZJ usporedio na početku posta....

Nemam ništa protiv Same-a a ZJ zna zbog čega nemam razlog navijati za Lindner pa neka napiše ako smatra potrebnim.

A zadnje pitanje: zašto ti traktori tako drže cijenu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Zato kaj i koštaju više u startu ;)
I mala su serija za odabrane, pa se prodaju samo u određenom krugu ljudi.
Zakaj golf drži cijenu kao rabljeni? Iz istog razloga - razvikanost i viša cijena u startu.

Nemam razloga niti ga hvaliti niti ga kuditi, no mislim da našim prihodima nije baš primjeren, a ne nudi neku svemirsku tehnologiju, već lijepo i dobro zapakiranu klasiku.
Osobno, kad bi već daval tolike novce, onda bi kupil vario getribu.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Mislim da su na cijeni zbog " kulta", nekad prije napravili su pravi boom-pojam u kvaliteti, kao što me kolega ZJ preduhitrio-svima poznati golf. Pa se danas cijena nabija preko stare slave.. TO su traktori za brdske, alpske predjele, ali youtube je dokaz da se tamo koriste i druge marke tipa SDF ili kubota alpin ... Po meni je prije svega riječ o profitu koji Lindner kao privatna firma (nije koorporacija, pa i ne radi masovno) koristi. Druga stvar je subvencija država : Austrija,Bavarska Švicarska, svi drže do toga da i te alpske krajeve netko obradi (da bude života), pa ih u skladu s time i subvencioniraju. Zbog toga može biti i njihov traktor tako skup (Vuk sit i ovac cijela), S druge strane Reform, Rigitrac, bivši rasant i još i još firmi radi skupe stvari, u kvalitetu vjerojatno ne treba sumnjati, ali je očito da si ciljana klijentela to može priuštiti.
Malo u off topic, I kod nas npr imate sličnih krajeva (u GK) gdje su puno teži uvjeti za obradu poljop. zemljišta, ali ti ne pada na pamet kupovat, lindnera, reform kosilicu i sl. nego staru BCS-ku u ruke pa ajmo,+ npr ručno grabljanje okretanje... Nema se!! ... :icon_cool: bio bi covjek lud kupovat stroj po toj cijeni, kad ga može pogledat na youtubu:icon_rofl: (malo crnog humora ne skodi ):smile:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Interesantno je kak je uvijek netko pametniji od drugog. Naravno da je MF dobar, SDF isto, stavljati ih u isti koš sa JD i Lindnerom je isto ko da kažeš da su luk i jabuka ista stvar.

Moje skromno mišljenje je da su današnji MF-ovi u odnosu na JD recimo iste kvalitete kakve su zetori bili u odnosu na MF do 90-tih.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dok usporedjujes danasnjeg mf-a i jd-a, pri tome mislis na kvalitetu izrade, trajnost tj kvarljivost ili opremljenost navedenih marki?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
dok usporedjujes danasnjeg mf-a i jd-a, pri tome mislis na kvalitetu izrade, trajnost tj kvarljivost ili opremljenost navedenih marki?

Pa općenito. Nekako mi se čini da je MF otišao u ponor sa kvalitetom i trajnošću. Doduše ni JD sigurno neće raditi koliko oni stari iz 70-tih. No sve je mislim na tome kakve si sreće na što se namjeriš, drugo je održavanje, a treće tek neka stara slava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh