• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

getriba

TheKurbla

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
10
pozz...
znam da nije vezano uz poljoprivredu ali trebam pomoć...
slaze se kadett c 1977 godina... u originalu 1.2 motor...
eh sada je plan da bi se stavljao unutra 2.0 8v motor,ali je problem getriba.
znaci ili bih trebo neku getribu od opela koji ima zadnji pogon i da pase na taj motor...
ili imam par druggih zamisli...
napraviti međuploču pa spojiti na original getribu
ili postojecu getribu izrezati i dati zavariti drugo zvono...
if93eo.jpg


al kod toga imam par pitanja...
tko bi imo volje se igrat s takvim kemijama?
i dali to moze izdrzat da ne popuca?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Od čega je taj motor koji ubacuješ?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
među ploču i deri miško ja sam u bubu ugural 1.8 opelov isto s među pločom ali samo za po šumi i držalo je ok, nesmijem se ni sjetit :(giggle):
 

TheKurbla

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
10
ok,hvala...

evo da vidite u kakvom stanju sam ga nasao
 

Prilozi

  • 1289978_10200674821612608_1878912040_n.jpg
    1289978_10200674821612608_1878912040_n.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 235

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nije šteta syebat kadeta?
pa i sam si naveo sve opcije :icon_rolleyes:
- ako ubacuješ mjenjač koji odgovara tom motoru (Omega A) imaš pitanje prenosnog odnosa, dali je isti ili ne, i koliko se razlikuje
- ako spajaš "stari" mjenjač i 2.0 motor javlja se problem u vezi spojke, lamela manje više, korpa i potisni malo više, zamajac najviše.......
lamela treba da odgovara na staru spojničku i još da je dovoljno sposobna da je ne potrgaš startajući
korpa i potisni treba da odgovaraju jedno drugome i da su na odgovarajućem rastojanju
pitanje zamajca je najkompleksnije; prvo dali će starter odgovarat tj. dali promjer zamajca odgovara da stane u zvono i naravno broj zubi na vijencu, gde dolazi spojnička u zamajac, dali "sjeda" na pravo mjesto.........
da sebi ne zagorčavaš život, bolje da godinu dana tražiš mjenjač iz omege zajedno sa kvačilom i alnaserom, samo pošarafaš nego da se mučiš bilo s međupločom bilo sa varenjem zvona....kad već postoji
 

TheKurbla

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
10
hvala ljudi.. ali da se pohvalim... nasao getribu od kolege Markešića ;)
bas od omege a,inace od njega uzimam i motor :)

motohod znam....
puknuti ima i tu nesto :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Omega ti ima R25 mjenjač koji ne stane u tunel na C liniji pa buš moral piliti i krpati po autu. Osim ak nisi našel Kadetta s 1,6 CIH ili čak 1,9 motorom... no to sumnjam. Imali su veće mjenjače i veći tunel kamo se strpa mjenjač.
Vidi na linku kak izgleda R25 i kam je montiran... http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html


Paše ti Getrag 240 na OHC motor ali tko ga ima zna kaj ima i skupi su. Imaš ispod link u koje su aute išli, no i sam vidiš da ih večine više nema na cesti. Osim toga, odC20NE ti ne paše karter... smeta grba. I na kraju veselje s pripasivanjem kardana...

http://www.opel-infos.de/getriebe/getrag.html


Da ne misliš da je ovo napamet: znaš što je ovo na slici -





:icon_thumright:

Evo, ja ti porodam ovaj motor, još je na paleti :(rofl)::(wasntme):

I na kraju... kuruzu još ne trebaš špricati. Malo poljoprivrede, da ne kažu da smo offtopic na forumu :icon_fU:
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ak ti nebu pasala getriba imam ti ja gm-ovu getribu za zadnji pogon,a od kojeg tocno auta je,nemam pojma :icon_butt:
 

TheKurbla

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
10
sto ljudi sto cudi... jedni pricaju da pase.. drugi ga ne pase...
ugl vidit cemo sve.. dok se skoljka dovsi do kraja.. onda cemo kemijat dalje...
ali uz dobru volju i frendove sve se moze napraviti i pripasati :)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
getragova nije,ima bas gm-ov znak gore,mislim da je od kadetta ili tak necega,aj bum ju sliknul zutra ak bum cas imal,ma je steta hitati v koprive neko bu naletel na nju :)
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
gle šta izdržava međuploča i lamela od bube da je lako napraviti nije ali samo dobre volje
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MQko_10mbzo[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh