• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gnojidba oraha

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Imam bugarski i francuski orah . Bugarski 10 kom starih 8 god, i francuski 25 kom starih 4 god . Molim sa čim da i pognojim sada prije zime , a sa čime u prolječe / do sada sam sa KAN-om i konjskim peletriranim gnojom/.
I dal da sada učinim zaštitu sa bordoškom juhom , kao i na proilječe
hvala
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
kaj nitko nije spreman odat tajnu ili nas ima toliko malo da je tema preuranjena
 
B

Bobo

Guest
Cuj, imam hektar i pol oraha, dobili su stajnjaka u sadnji i jednom ili ni jednom godisnje casu jogurta ukopamo oko njih NPK zaboravih formulaciju, neka "divlja" i opet mi rastu pre brzo,a zastitu vrsim samo i jedino po potrebi, kad ih nesto napadne, sto ce reci u 3 godine samo jedno prskanje su imali.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Zaštitu oraha radim:
1. Prije kretanja vegetacije - crveno ulje
2. U vegetaciji - 2-3x Nordox
3. 2x Zagor nakon cvatnje (razmak 30-40 dana) - protiv crvljivosti

Nije neki posebni program, ali imam 10-tak oraha, koji dok ih nisam tako prskao nije bilo roda.

Gnojidba:
1. 7-20-30 ili 8-26-26 (što nađem) - u jesensko-zimskom okopavanju (2-3 šake po stablu; 10-godišnjaci) + organska gnojidba
2. Tijekom vegetacije u tlo 2x KAN (2-3 šake po stablu)
3. Neku mješavinu mikroelemenata prije cvatnje

Sve skupa, nije puno posla, a orah puno bolje rodi.
 

greenseeker

Član
Tu od
28 Stu 2011
Poruka
45
Cuj, imam hektar i pol oraha, dobili su stajnjaka u sadnji i jednom ili ni jednom godisnje casu jogurta ukopamo oko njih NPK zaboravih formulaciju, neka "divlja" i opet mi rastu pre brzo,a zastitu vrsim samo i jedino po potrebi, kad ih nesto napadne, sto ce reci u 3 godine samo jedno prskanje su imali.

bobo, nemaš problema s muhom?
 

zastitar_2

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
9
Znalci pomozite.
Imam površinu 440 čhv.gdje je prije DR bio vinograd.Sada sam to iskrčio i neznam što bih sa tim zemljištem,nije mi blizu kuče.
Imam plodova oraha i to onaj krupni veči od loptice za stolni tenis.
Pitanje:Dali me možete uputiti dali bi to vrijedilo posaditi,ako da kako na koju dubinu i na koji razmak.
Zemljište je u brdu blago visi prema jugoistoku.Prije je tu oduvijek bio vinograd.
Zahvaljujem unaprijed na dobrom odgovoru.
 

Panta SD

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
43
Orah iz ploda ne prenosi verno osobine tako da , ukoliko zelis ozbiljan i kvalitetan rod, treba da kupis kalemljenu sadnicu.Ovo ti nije najbolji deo foruma i odgovore na ovakva pitanja nadji na temi orah ..
Srecno
 

Najnoviji postovi

Na vrh