• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gnojidba vinograda

  • Temu pokrenuo Vinogradar-Amater
  • Datum prvog posta

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
zanimaju me tablete
koliko tableta ide po trsu?
Od 2-4 tablete po trsu, ovisi o kondiciji vinograda (za vinograde u lošijoj kondiciji može i do 6). Znači, doza ovisi o stanju vinograda.


kolko sam skužil 1000 tbl košta oko 700kn
i trajanje je do 12 mjeseci
Ne, ove imaju oznaku 6M i traju do šest mjeseci; naglašavam to "do". Primjerice, Compo je vrlo korektan te navodi da dužina djelovanja ovisi o temperaturi tla. Tako ove od 6M na temp. od 27C traju max. do 4 mjeseca. Ima i od 12M, ali ih nema na našem tržištu.

ona slovenska kemija traje do 3 godine
e da mi je to vidjeti :(rofl):, koja je to samo revolucija u kemijskoj industrji :icon_rofl:. Naime, današnji tehnološki maksimum je 12 mjeseci i to u optimlanim uvjetima (u praksi je to bar 1-2 mjeseca manje), a sad ovo "3 godine" :icon_axe:,
tableta je 0.30€
preporučaju 3 tablete po trsu
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Od 2-4 tablete po trsu, ovisi o kondiciji vinograda (za vinograde u lošijoj kondiciji može i do 6). Znači, doza ovisi o stanju vinograda.

ako sam skuzio odgovor, ti mislis na stari nasad...
ja sam mislio te tablete koristit za sadnju malih trseva,
jer mi je iskustvo pokazalo da kad stavim humus gnjoj, voluharice ga lakse
"nasnjifaju" pa mi pojedu puno malih trseva...

prije dvije godine sam kupio ove tablete u sloveniji, mali trsi se prekrasno razvijaju, i svi do jednog su jos "zivi"

Ne, ove imaju oznaku 6M i traju do šest mjeseci; naglašavam to "do". Primjerice, Compo je vrlo korektan te navodi da dužina djelovanja ovisi o temperaturi tla. Tako ove od 6M na temp. od 27C traju max. do 4 mjeseca. Ima i od 12M, ali ih nema na našem tržištu.

e da mi je to vidjeti :(rofl):, koja je to samo revolucija u kemijskoj industrji :icon_rofl:. Naime, današnji tehnološki maksimum je 12 mjeseci i to u optimlanim uvjetima (u praksi je to bar 1-2 mjeseca manje), a sad ovo "3 godine" :icon_axe:,

tak je pisalo... a ja nemam pojma o tome tak daaa...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ako sam skuzio odgovor, ti mislis na stari nasad...
ja sam mislio te tablete koristit za sadnju malih trseva,
....
Ako misliš ići na takav tip gnojiva (sa produženim efektom za sve elemente) onda je moja preporuka definitivno granula/vreća od 25 kg i onda ručno dodati kod svakog trsa (to je isto kao tableta).
Učinak isti, a značajno jeftinije. Pa 1 kg tableta je cca. 90-tak kuna, a 1 kg granula u vreći je malo više od 30-tak kuna.
Gotovo 3x jeftinije, a učinak isti :icon_e_geek:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znaci za sadnju bi onda bile najpovoljnije te granule,
Basacote plus 16-8-12 + mikroelementi 6M - proizvod?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zahvaljujem lipo na info i preporuci :icon_super: :drink:
 
M

mackicab

Guest
Ako misliš ići na takav tip gnojiva (sa produženim efektom za sve elemente) onda je moja preporuka definitivno granula/vreća od 25 kg i onda ručno dodati kod svakog trsa (to je isto kao tableta).
Učinak isti, a značajno jeftinije. Pa 1 kg tableta je cca. 90-tak kuna, a 1 kg granula u vreći je malo više od 30-tak kuna.
Gotovo 3x jeftinije, a učinak isti :icon_e_geek:

Neznam dal ste čuli za peletirano pileće organsko gnojivo "Pilgo",kažu da je odlično,učinak 100%! Koliko imam saznanja može se kupit direktno kod njih a cijena 2 kn/kg,vreća od 20kg.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Neznam dal ste čuli za peletirano pileće organsko gnojivo "Pilgo",kažu da je odlično,učinak 100%!...
Hm, ja bi neko koje ima učinak 75% :icon_scratch:... samo ne znam kako da to izmjerim:s:
 
M

mackicab

Guest
Hm, ja bi neko koje ima učinak 75% :icon_scratch:... samo ne znam kako da to izmjerim:s:

gnojivo
Opis:
peletirano organsko gnojivo
Hrvatski proizvod

Kontakt podaci:

3DM
Darko Bernardić
Priles
0955618943

Sve se može ako se zna :(wasntme):
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
BioAgenasol

zanimaju me tablete
koliko tableta ide po trsu?

kolko sam skužil 1000 tbl košta oko 700kn
i trajanje je do 12 mjeseci

ona slovenska kemija traje do 3 godine, tableta je 0.30€
preporučaju 3 tablete po trsu

Vidim da se piše o organskom gnojivu, ima jedno od Austrijeske Agrane, Bioagenasol, 100% organsko bez životinjskog sastava.Imaju zastupnike u BiH a i ja sam kontaktirao ove u Hr.Pa ako kome treba kontakt neka mi se javi na pp a o gnojivu ima više na www.bioagenasol. Uglavnom ja sam sebi naručio a vidim iskustva drugih koji ga koriste da je skroz ok a i jeftinije izbađe od Stallatica jer ga ide manje.
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Veliki pozdrav za sve vinogradare te pošto sam u ovoj oblasti amater,moliću iskusne majstore oko orezivanja šta sa mladicama ili prutovima kako to već tko zove koje su ostale slabije i nisu izrasle dovoljno kako bi se mogle prikratiti na željenu visinu ,u mom slučaju na 80 cm od zemlje.To su inače sadnice zasađene prošle godine izvrsnog porasta a samo nekoliko njih je ostalo tanje i kraće .
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Veliki pozdrav za sve vinogradare te pošto sam u ovoj oblasti amater,moliću iskusne majstore oko orezivanja šta sa mladicama ili prutovima kako to već tko zove koje su ostale slabije i nisu izrasle dovoljno kako bi se mogle prikratiti na željenu visinu ,u mom slučaju na 80 cm od zemlje.To su inače sadnice zasađene prošle godine izvrsnog porasta a samo nekoliko njih je ostalo tanje i kraće .
Kratko i jasno.
Reži na jedan ili dva pupa; znači oštar rez, i onda pazi na mladice koje izrasti iz tih pupova.:icon_e_geek:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Veliki pozdrav za sve vinogradare te pošto sam u ovoj oblasti amater,moliću iskusne majstore oko orezivanja šta sa mladicama ili prutovima kako to već tko zove koje su ostale slabije i nisu izrasle dovoljno kako bi se mogle prikratiti na željenu visinu ,u mom slučaju na 80 cm od zemlje.To su inače sadnice zasađene prošle godine izvrsnog porasta a samo nekoliko njih je ostalo tanje i kraće .

Tih 80 cm tek na godinu ostavljas, a ove godine kako kolega kaze.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Veliki pozdrav za sve vinogradare te pošto sam u ovoj oblasti amater,moliću iskusne majstore oko orezivanja šta sa mladicama ili prutovima kako to već tko zove koje su ostale slabije i nisu izrasle dovoljno kako bi se mogle prikratiti na željenu visinu ,u mom slučaju na 80 cm od zemlje.To su inače sadnice zasađene prošle godine izvrsnog porasta a samo nekoliko njih je ostalo tanje i kraće .

vinograd je posađen 2011?

ak je 2001 na SVIM trsovima ostavi po 1 max 2 mladice s samo 3 oka ( 2 maldice po 2 oka ili 1 s 3).

NEMOJ tako maldi vinograt dizat jer takav vinograd možda godinu prije donese nekakav urod ali onda ti kilavi i jako slabo napreduje iduće 3 god....

edit: preračunal sam se u brojenju godina.

Slobodno diži trsove, a za one koje misliš da nisu dosta jaki samo reži dolje na 3 oka.
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
pozdrav i veliko hvala svima koji su uputili savjet po kojima ću svakako i postupiti
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Gnoidba vinograda

Pozz
Obzirom da i danas na ovaj kišni dan imam obaveza i posla pa nemam previše vremena tražiti po forumu.... jedno pitanje - Folijarna gnojidba vinove loze - Da li vrijedi nešto od umjetnih gnojiva ( KAN, UREA ) i koliki postotak rastopine ? Ako netko zna, ili barem da mi javi gdje je na forumu to opisano !
Hvala ljudi
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Gnoidba vinograda

I jedno i drugo je dobro,...
Kod špricanja možeš ako očeš istopit 1% ureje,i dat preko špricanja listu prihranu,..
A ja ču ako budem sutra stiga izmiješat u karijoli i prije kopanja,,,s kopačicomn dat ispod trsova,malo kana i ureje zajedno....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Gnoidba vinograda

Imam neku zamisao napraviti nekakav mix umjetnog gnojiva s kojim bi sada pognojio vinograd.
Ima li netko savjet koje bi gnojivo pomješao sa Ureom i u kojem omjeru !?
 

matt750

Novi član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
6
Re: Gnoidba vinograda

Hmm, neki pričaju/savjetuju da se sad stavlja 15-15-15 jer je kao najbogatije. No ja sam stavio 7-14-21.

Za taj 15-15-15 bi problem mogao biti sa jačim rastom trave.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Gnoidba vinograda

Lani sam korov pošprical sa Totalom. I bilo je uspješno.. Ove godine ne budem zbog cijepova. A nikaj.... bude flakserica malo više radila. .
 

Najnoviji postovi

Na vrh