• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goldoni export

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Al si zato ti brgude u svoja 4 posta u ovoj temi bio stvarno od velike pomoći.... Eto problem rijesen hvala karlo :) sad preostaje jedino vidit omjer i mozda se nesto i nade
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Na linku lijepo piše: Da za prikolicu treba onu polugu na bloku prebaciti sa N(normalno) u S(sinkronizirano) i onda sa ručkom kojom uključuješ frezu imaš dvije brzine za pogon prikolice... S time da stoji napomena; ako se koristi pogonska prikolica njihove proizvodnje freza mora biti u manjoj brzini!!!

Ako trebaš prijevod sa Talijanskog slobodno se obrati:drink:

Ajde molim te ovdje ne znamo nikoga tko govori talijanski. Ako nije problem daj prevedi dio koji se tiče toga oko pogona 4x4 i ako se negdje navodi kakav diferencijal treba. Jer i ove navedene modele prikolica nisam uspio nači, možda ti sa poznavanjem talijanskog nešto lakšeg nađeš ak nije problem.
Unaprijed hvala.

Član traktor foruma prodaje takvog a za pogonsku prikolicu je napiso da je pravljena doma.Mogo bi i njega kontaktirat pa da da neke podatke o prikolici i o prenosu.:icon_wink:http://traktor.mojforum.si/traktor-post-265642.html#265642

Hvala, pokušam i to!:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
To su ti upute za korištenje Export-a... i u njima piše ono osnovno, kako raditi sa motokultivatorom i koje priključke sve ima za njega. Nigdje se ne navodi omjer diferencijala.
Danas sam malo listao Tal.forume i oni za svaki problem se obraćaju u tvornicu goldonija putem mail-a ili telefonski i svi zadovoljni jer u većini slučajeva riješavaju svoje probleme.
Možda ti je najbolje da kontaktiraš ovoga što prodaje u Sloveniji i da ga pitaš od čega je koristio diferencijal za izradu prikolice.
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Poslao sam mu mail sinoć, sad hoće li čovjek odgovorit vidjet ćemo. Ovo za tvornicu budem prenio bratiću pa ćemo vidjet. U svakom slučaju hvala.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Poslao sam mu mail sinoć, sad hoće li čovjek odgovorit vidjet ćemo. Ovo za tvornicu budem prenio bratiću pa ćemo vidjet. U svakom slučaju hvala.:icon_thumright:

I......? Šta je onda bilo?

I mi bi hteli da znamo da li je isti ili različit omer u odnosu na labinca SS....
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Prvo isprika kaj prije vidio post.
Što je riješeno.
Slovenac nije odgovorio, bratić je odustao od kontaktiranja tvornice.
Onda je odlučio razliku prijenosa riješiti remenicama pa smo izrezali dva kruga od šperploče, stavili jedan na kardan MTK-a, a drugi na kardan diferencijala vozili se po selu i brojili okretaje. Dobili omjer, izračunali promjer remenica bratić otišao kod tokara, ovaj napravio (i dobro ga opro) to smo složili i radi već tri godine. Nismo primjetili razliku u okretajima kotača MTK-a i prikolice kod uklljučenog pogona.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Slikovni prikaz jednog Goldonija Export, ima neku godinu, ali tu je sa nekim manjim nedostacima (koliko se uspjelo za sada vidjeti).
Ono što sam mislio pitati za što služi ručica na slici, našao na linku na prethodnoj stranici.
N - normale, S - sinhronizirano.
IMG_20201205_130335[1].jpg IMG_20201205_141814[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
IMG_20201215_120627[1].jpg
To je neka osrednja količina drva što može dovest drva (koja su friška). Mogao bi još nešto malo više od toga, ali je ovih dana blato i pozicija iz koje je vozio drva je u brdu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Šofer ima višegodišnje iskustvo na SS, i nakon toga iskustva ovo je ko mali avion prema Labinu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
To dvoje ne mozeš uspoređivat jer su druga kategorija, ali ovo mozes i SS izvuc na bilo kojem terenu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Jesi li u mogućnosti prebrojat okretaje kardana za jedan okretaj kotača u sinhro modu na njemu...kupio sam prikolicu pogpnsku za 926 racuno sam da je sve isto kad ono cini mi se 13,5-14 po okretu kotaca a za 926 mi treba 15 da bi bilo u 0 upareno
 
Na vrh