• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

golubovi

  • Temu pokrenuo uzgajivachpk
  • Datum prvog posta
S

Silver.Lining

Guest
Pozdrav!

Ne znam nista o golubovima pa molim za pomoc oko novonastale situacije.
Dakle, pred par dana sam se vratila u Zg nakon ljeta na moru i nasla cijeli balkon pokakan. Tijekom noci je pocela kisa pa sam dodatno zalila balkon sa kantom vode da smocim i mjesta do kojih kisa ne moze kako bi ga ujutro lakse oprala. Medjutim, od ispod stola je izletio golub i jedva nekako odletio.

Ujutro me probudilo cvrkutanje na balkonu i nasla sam dva mala goluba u velikoj vazi za cvijece ispod stola (ne koristi se, ostalo od stanodavca) i tri jaja iza nje na podu. Razlog zbog kojeg pisem ovako opsirno je to sto sam sad zabrinuta;

1. Jesam li ubila golube u tim jajima na podu?:(sweat): Danas odrasli ne sjede na njima, a jucer ih nisam vidjela pa ne znam da li se radi o neoplodjenim jajima (ono malo sto sam nasla na netu spominje takve slucajeve)
2. Vec 4-5 sati su mali golubovi sami, hoce li se roditelji vratiti? Trebam li sto poduzeti?
3. Stavila sam vode i krusne mrvice na stol, treba li im jos nesto?
4. Za koliko ce odrasti i odletjeti? Sljedeci tjedan idem kuci po macka pa me zanima koliko nece moci na balkon

Unaprijed hvala :(blush):
 

Prilozi

  • IMG_2853.jpg
    IMG_2853.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 207

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav!

Ne znam nista o golubovima pa molim za pomoc oko novonastale situacije.
Dakle, pred par dana sam se vratila u Zg nakon ljeta na moru i nasla cijeli balkon pokakan. Tijekom noci je pocela kisa pa sam dodatno zalila balkon sa kantom vode da smocim i mjesta do kojih kisa ne moze kako bi ga ujutro lakse oprala. Medjutim, od ispod stola je izletio golub i jedva nekako odletio.

Ujutro me probudilo cvrkutanje na balkonu i nasla sam dva mala goluba u velikoj vazi za cvijece ispod stola (ne koristi se, ostalo od stanodavca) i tri jaja iza nje na podu. Razlog zbog kojeg pisem ovako opsirno je to sto sam sad zabrinuta;

1. Jesam li ubila golube u tim jajima na podu?:(sweat): Danas odrasli ne sjede na njima, a jucer ih nisam vidjela pa ne znam da li se radi o neoplodjenim jajima (ono malo sto sam nasla na netu spominje takve slucajeve)
2. Vec 4-5 sati su mali golubovi sami, hoce li se roditelji vratiti? Trebam li sto poduzeti?
3. Stavila sam vode i krusne mrvice na stol, treba li im jos nesto?
4. Za koliko ce odrasti i odletjeti? Sljedeci tjedan idem kuci po macka pa me zanima koliko nece moci na balkon

Unaprijed hvala :(blush):

Ta jaja su najverovatnije muckovi,slobodno baci to,a iako su se zametnula,propasce zato sto golubica ne lezi na njima.Neverujem da ce se roditelji vratiti,jel vide da imaj jos nekog na balkonu.Obari(skuvaj)obicno kokosije jaje i daj zumance mladima,nemogu oni hleb jos su mladi.Stavi neku mrezu ili zicu oko saksije,da nebi gavrani i svrake odneli mlade,a i od macka ce biti zasticeni.
 
S

Silver.Lining

Guest
Hvala na pomoci :)
koliko cesto im treba dati zumanjak? pred jutro sam vidjela jednog od roditelja kako sjedi na rubu vaze (nisam ga otjerala) - mozda ipak dodju? nekako se sve nadam da su u potrazi za hranom... koliko vremena je normalno da ih nema?
 
S

Silver.Lining

Guest
trebam li im stavit neku krpu da im bude toplo? odlucna sam da prezive :)
 
S

Silver.Lining

Guest
ok, probala sam im dati zumanjak ali se jako boje i jedan me poceo napadat :) pa sam samo pustila u gnijezdu, zajedno s vodom i jednom krpicom. cini mi se da jedu (ne mogu doc preblizu jer tek onda nece jest).. koliko cesto da ih hranim i u kojoj kolicini?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Krpa im nece biti od neke pomoci,bolje bi im bila neka piljevina,slama ili seno,ako dodju roditelji nemoj ih terati,zumance treba izgnjaviti i stavljati im po malo u kljun,hrani ih2-3 puta na dan.
 
S

Silver.Lining

Guest
Ipak su se roditelji vratili pa sad pratim situaciju i pazim da ne dodju vrane ili svrake :D
Puno hvala na pomoci !!! :)
 

bajaiva

Novi član
Tu od
24 Velj 2014
Poruka
4
imam jedno mozda blesavo pitanje....proizvodi li netko konzumne golubove tj. golubove za hranu ,ociscene i spakirane za prodaju.:icon_e_wink:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pozdrav golubari ! U skoro vrijeme planiram nabaviti golubove. Ništa puno ni za izložbe nego onako za ljubimce. Od kad sam bio mali htio sam imati golubove a sad konacno imam mogucnosti. E sad imam i neka pitanja pa se zato javljam tu.

Ja sam to zamislio da u podkrovlju štale napravim golubinjak pa me zanima šta i kako predlažete, na kaj da obratim pozornost kod gradnje nastambe.

Zanima me i koje pasmine golubova preporucate. Ja bi htio da ih puštam van a opet da mi ne odlete. Htio bih u glavnom da nisu ovi obicni gradski golubovi nego da su nekakvi gušani ili tako nešto. Nabavio bih možda tri - četiri para po mogucnosti da je svaki par od svoje pasmine.

Još sam htio pitati, mogu li i grlice biti s golubovima u istoj nastambi '

Svaki savjet je dobrodošao !
 
Posljednje uređivanje:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Gospodine kada se kingovi i/ili indijske lahore drže zatvoreni u golubinjaku neko vrijeme onda se svako veće vraćaju u golubinjak.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Rumunjski golovrati golub

Dali netko zna nešto o ovima golubovima?Ja sam na internetu pronašao da taj golub postoji ali nigdje nisam našao slike ili standard.
 

Grickogolub

Novi član
Tu od
8 Lip 2015
Poruka
1
kako da raspoznam muške i ženske golubove ?
nov sam u ovome pa bi mi dobro došla mala pomoć :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ženka je obično malo nježnije građe. Mužjak agresivnje guče , širi rep i oblječe oko ženke
 
Na vrh