• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
A što si onda uopće pitao (kako riješiti habanje ?), ako uopće nemaš želje to napraviti nego jednostavno zaključiti, kako tu nema pomoći. Uvijek ima pomoći samo se treba zainteresirati. Osnovna radnja kod strižne kosilice je provjeriti da nož lagano klizi i i ne zapinje, i da nema puno lufta.:icon_super:

Mislim bolje da se troši klin nego onaj cilindar ili ručica. Tako da je bolje da je on od mekšeg materijala. Ne znam jel to tako bilo zamišljeno u startu ili se s vremenom "razlohalo" ali što je tu je. Jedino stvarno moram pogledati da negdje nož ne zapinje premda da zapinje ne bih mogao kositi.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
eto drustvo,prije dosta vremena sam vas pitao kaj mislite o dizelu Kipor,kopija Yanmara. Ja sam ga kupio,nazalost,nisam ga stavil na Gorenje mutu vec na Labin progres,ali prek zime ide na Gorenje.Nisam ga stavil na Gorenje jer mi je konus na lameli otisal u k...,kajla ga je pojela,ali je pojela i osovinu motora malo. E sad da vam velim za taj Kipor motor. Preporodil sam se odkad je gore,kad treba kositi,super,ima snage na ler gasu,kaj orginalni nije imal ni priblizno,jucer smo vadili krumpir s njim,malo je teze,jer je motor tezi,ali opet,ovo je prva godina da smo uopce tak vadili krumpir,tak da kad se plug za vadenje krumpira zavrsi,bilo bude super,a i bila je mokra i tvrda zemlja. Frezati jos nisam ja osobno probal,ali moji su danas nesto malo frezali i vele da je dobro. Tak da prek zime slozim Gorenje i s njom cu iduce godine obavljati puno posla oko poljoprivrede. Frezati,sijati kukuruz,okopavati ga,ogrnjevati ga,jarke za krumpir raditi i isto sve oko njega raditi i plus jos dodatno kositi za susenje travu. Po meni je to isplativije ulaganje nego bilokaj raditi na LA motoru. I samo da napomenem jos motor ima uljnu pumpu,a o potrosnji je smjesno i govoriti,trosi na kapaljku
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Čestitam na "prinovi"!!! Može koji detalj o motoru? Snaga, težina,cijena, lokacija trgovca? Onak....Nek se nađe info,možda tkome treba... Hvala.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
tip motora je 186,to je motor 8 konja na 3000o/min,na max.br.okretaja 3600o/min je 8,6 ks. tezina je dosta velika,45 kg,ali kad kosis,netrebas se muciti da bi baratao s kosilicom,po cesti ju vozis sa dva prsta svake ruke. dok za baratanje sa LA je trebalo upirati i muku muciti. cijena je inace 3150,al ja ga uzeo na rate,pa je ispao 3300 kn. e sad jedino neznam jel smijem reklamirati firmu gdi sam ga kupio.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Zar 186 nije za veće motokultivatore? Ili si pravio neku međuploču da sve upašeš?
Jesi slučajno napravio koju fotografiju? :)
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
decki,178 je 5,5 - 6 konja,a ovaj 186 je 8 - 8,6 konja. nije kak ga prodaju na njuskalu pod 12 konja,a ovog 178 prodaju pod 8 konja.

Hondore,moram pogledati jel mi je ostao mail od Masive,ako je budem napisao cijenu tog slabijeg. nisam jos slikao,ali budem,pa postavim,kad budem na kompu,jer sam stalno preko moba tu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To za snagu znam da je šupljak, samo nisam znao da se može montirati na mutu bez prepravki.
Kod tebe je stari tip sa okruglim priključkom i la300 motorom ili neka novija?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Zar 186 nije za veće motokultivatore? Ili si pravio neku međuploču da sve upašeš?
Jesi slučajno napravio koju fotografiju? :)

orginal pase na gorenje,a na labinku sam postavio sa njenom orginalnom meduplocom. jedino nisam na gorenje stavil zbog te lamele kaj mi je otisla,ali i to je vec u rjesavanju,kod tokara,on ce staviti aluminijsku piksu u lamelu i konus radilice napraviti i u proljece ide to sve u pogon. ;-)

novija verzija je moja,ali motor se sarafi sa 6 sarafa,ako se nevaram gore. ide sve orginal
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
orginalni Lombardini dizel je 6500 kn,a meni je to ipak previse,a da ga zamjenim za 5-7 godina,isplatil mi se svakako.
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Zna li netko koliki promjer glavčine kotača na Muti. Mislim da je dijagonala rupa
9.5cm pa je ovo vjerojatno 10cm. Ne mogu sad do Mute a nešto bih radio.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
@gordan1982
Treba li za stari tip Maestrala (plavo-žuti) drugo kvačilo za ugradnju Kipor 186 motora?

Može li se umjesto kotača 4.00-12 ugraditi 5.00-10, te trebaju li za to proširivači?
U oglasniku sam vidio da se prodaju široki 20x8.00-10 kotači. Koliko su oni pametna stvar za ugraditi na Mutu za rad na kosini?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Šta će ti širi kotači,ovak je zanimljivije :biggrin:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ako misliš za košnju na kosini bolji su ti uži kotači (manje proklizavaju nego široki), ali ako želiš dobiti na stabilnosti onda je bolje staviti uže kotače na proširivače (ali onda je teže za okretanje) ako je fiksni pogon.:redface:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Ja i ovak imam muku s okretanjem,nema do blokada ko na BCS
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Koje blokade na BCS-u su bolje? Blokada diferencijala (špera) ili razdvojenih kočnica - kad je riječ o okretanju ?
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Pa Maestral ima odvojene kočnice isto kao i BCS 740. Što one nisu učinkovite i dobre za okretanje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh