• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Samo klasika na 3600 obrtaja.

Nema veze boja mjenjača sa brzinom, ima svih modela i crvenih i plavih fabrički.

A i da se stavi na mtk slaba vajda jer bi se freza vrtila duplo sporije pa ništa nije napravljeno (sem možda za vučene priključke koji ne trebaju kardan).
 

gasha

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
4
postao sam vlasnik mute gorenje model mislim da se pise rex combi. Ovde na forumu sam video da je dobra za obradu zemljista tj. za ono za cega mi i treba. Posto se ne razumem u mute malo sam se bio uplasio kada sam citao da ima raznih modela koji su pogodniji za neke radove recimo kosenje , dok za druge poslove bas i nisu recimo freziranje. Eto ispalo je ipak da je u pitanju dobar model. Kultivator je 86-to godiste sa Acme motorom od oko 330 cm3. Kupio sam ga od prvog vlasnika koji je jednu godinu samo frezovao sa njim dok je ostale godine sluzio za vucu prikolice. Motor dobro izgleda i upalio je bukvalno na zub. Sve u svemu trebace mi malo vremena da se upoznam sa masinom ali ocekujem da u paru sa hondom radi finu zavrsnu pripremu zemljista za setvu...bice i slika sutra
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Kuku lele, uteče mi tele...

iKGTPMv.jpg


Berlava tetka pilala nekakav bajam, ostavila panj pri zemlji, di je najgore, ja ga vidija nisam, od mute, sakrila ga, muta prošla, freza ne...:icon_e_confused:
Puče ka da je od stakla...:icon_hang:

Postoji li ovdi koliko toliko jeftino rješenje, ili mutu na njuškalo??
Jel velika zayyebaancija napravit novo kućište, koliko je to posla tokaru, jel ju moguće uopće tako riješit?
Žaj mi je je, stara je, i ofucana ali ne i izraubana, još pali redovito na drugi potez.
Ako nije iz 3-4 puta upalila i neće, onda ulijem čep dva pod svićicu, i onda uvik upali iz 2, il 3, poteza.
Dim joj ne smrdi po ulju, niti troši ulje.

Sad kad sam Hondu sredija ne smeta mi više šta je brza, još mi draže tako, travu pomlatim brzopotezno na velikoj površini...

I Honda mi se voli ukopat u meko, pa bi mi za nju triba kakav vol da ju vuče, meni satare ruke dok ju cimam tamo-vamo, pa mi je "muta proleterka", za dosta stvari i draža.

Edit:
Teško je i radit zaposlenu čoviku, ovolku površinu, samo s Hondom.

WpUXq4R.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Najjednostavnije naći drugo kućište i presložiti, ako se vratilo nije iskrivilo (valjda nije).:mad::
Dobar komad njive za tvoje dvije zvijeri.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Najjednostavnije je, ali najlakše nije.
Na njuškalu nema, ima nekoliko kompletnih freza, priključaka, a koštaju više nego šta sam ja svog unića platija, a uno mi je uredan osim laka.:icon_e_smile:

Za nevolju nisam ni slika uspija na guglu nać od rastavljenih, da vidim šta je unutra i kako to izgleda.

Nekako mi se najjednostavnije čini otokarit jači bubanj, izbušit ga pa na njega zavariti komad deblje cijevi...
Na bubanj pozavidat obe stranice.
Malo gadan bi moga bit jedino ležaj od osovine..
Sve bitno bi tribale nositi stranice, osim tog ležaja i semeringa..:icon_e_confused:

Ili da ju ponudim nekome za nov motor, kinez, za malog miju...:(:
 
Posljednje uređivanje:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Evo katalog i slike freze, trebalo bi biti jasnije ako kreneš prepakivati.

www.agro-dom.hr/assets/Gorenje muta - up test.pdf

Ne znam kakve su šanse da se taj polomljeni dio cijevi zamijeni drugim komadom? Slične stvari se ionako rade pri proizvodnji, pitanje je samo imaš li majstora koji može sve pripremiti, centrirati i povariti kako treba.

Takođe kad je puklo kućište, jesi li provjerio stanje ostatka? Kakva oštećenja su pretrpili zupčanici i osovine?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Nisam ništa.
Tek sam ju maloprije donija iz polja.

Doduše, ima nekakav debel var (vidi se), uz bubanj, ali struktura materijala polomljenog dijela je grubo zrnata, to je 99,9%, giza, ili nekakav (mislim, sivi) lijev, a to se iz mog iskustva teško vari, i loše drži kad se zavari.

Jedino ako je bubanj od drugačijeg materijala pa odrizat odma uz bubanj, ili odrizat baš uz var i nadati se da će se var dat drugačiju talinu, koja neće ostat prenapregnuta kad se var oladi...

Neznam jel ko varija ovako šta, da malo prokomentira, jer bi mi to bila daleko najjeftinija opcja, jer iza tog vara ide cijev, vulgaris, + samo kalibrirani dio koji se ušteka na kraju, nema nekih ležaja, na ovu stranu put kultivatora...

Nisam vidija da je išta drugo stradalo, freze se na prvi pogled normalno vrte kao i kardan.
Vidit ćemo.:icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pitaj još u Hittneru , a mogu ti ja pitati i u Sloveniji koliko bi koštalo kućište.
Ostalim dijelovima vjerojatno nije nikaj, jer ako je, onda se više isplati kupiti rabljenu frezu, a ovu imati za dijelove.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Povario ja nju danas, ko zadnji seljak,obicnim elektrodama...:icon_fU:
Zanimalo me bi li drzali punti, da ju popuntam kako je bila i onda po savovima iskopam v utor za nikal elektrode, pa probat s njima.

Ali punti su mi se ucinili normalnima, ka na obicnom zeljezu, pa mi djava nije da mira, punat po punat, povarija sam sve...:(rofl):
Oce ista drzat, neznam.
Danas sam i malu Hondu, rastavija, nasa di je bizalo ulje iz nje, samo sam je posteza, ne curi vise.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pitaj još u Hittneru , a mogu ti ja pitati i u Sloveniji koliko bi koštalo kućište.
Ostalim dijelovima vjerojatno nije nikaj, jer ako je, onda se više isplati kupiti rabljenu frezu, a ovu imati za dijelove.

Poštovani
Gdje u SLO prodaju dijelove za Mutu.Može tel. br.makar u privat poruku ako je tajna
Hvala pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nema nikakve tajne. Pronadeš popis servisera i zoveš najbližega.
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Pozdrav cijenjeni korisnici foruma.

Trebao bih vase misljenje jer sam ponosni vlasnik muta gorenje maestral MTK i imam mali poteskoca u vezi nje. Naime kada je u leru kotaci se ne okrecu uopce ni naprijed ni natrag nego je moram vuci ali se okrecu kada je moram okrenuti na mjestu I tijekom voznje rucica za naprijed nazad od vibracija mi se zaglavila izmedu(naprijednazad) na sto je MTK stao kao ukopan na to sam ga ugasio i izasao je bijeli dim iz rupe gdje je poluga od odvajanja kvacila od motora, na to sve sam uspio odglaviti rucicu i upaliti MTK ali vise se ne mice neovisno u koju ga brzinu ubacim.

Molio bih vas za pomoc da mi objasniti sta se strgalo i sta se desava sa kotaca I koliko bi to kostalo.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Bijeli dim je znak da je dusa izasla iz njega i da je pokojan. Salim se. Dim je mozda od lamele.

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Postovanje prijatelji, ranije sam Vam govorio o problemu sa kvacilom na mojoj Muti . Skinuo sam kvacilo i pojma nemam sta mu je , ne mogu da ga otvorim jer je zapounktovano...
Ako iko zna sta bi bio problem nek mi kaze, ps. rezervnpog dijela nema nidje u cg da se kupi.

689QAKD.jpg
9n1uCUn.jpg
6UcmwE3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
A u čemu je problem? Osim u rđi, jer je očito u zvonu bila voda.

Lamelasta spojka s tanjurastom oprugom, kakvu sam i ja ugradil na svoj MTK pri zamjeni motora, a koja košta oko 1000kn.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Problem je u tome sto mtk nije htio da mi stane uopste, onda sam odlucio da skinem kvacilo da vidim o cemu se radi, ali ne mogu da ga rastavim...

danas sam ga dryao u jednu tecnost da se rdja skine, i sad, ne znam da nije proradio.. kako bih ga ispitao ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Neznam ni ja. Moram priznati da se ni meni ne sviđa baš takav kuplung, ali prenosi veći moment od konusnog.
Pogledaj OVDJE.
 

Najnoviji postovi

Na vrh