• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Eto nema logike . Cijene sirove nafte padaju , pada i cijena derivata dizela ili benzina. Prosječni spremnik goriva za prosječnog Hrvata je jeftiniji 10-15 kn. Po toj logici je to bolje i jeftinije za prosječnog Hrvata. No punjenje proračuna iz trošarina na naftne derivate će biti manje , u proračunu će biti manje novca, te je to štetno za državu. A država to smo opet mi prosječni Hrvati koji će povećanim porezima , zaduženjima i trošarinama opet morati nadomiriti taj dug.
I sad gdje je tu logika. Ispada da nam je bolje da cijene sirove nafte ne padaju.....:unsure:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Zašto cijena goriva na benz pumpama ne pada sukladno cijeni barella?

e pa zato:

Imate 3.08kn fiksne trošarine na dizel i 3.60kn fiksne trošarine na benzin.
Na to dodajte oko 1.00-1.20 troška same benziske.
i kad samo na te fiksne dijelove dodate još PDV eto nas na 6 kuna za litru a da još nismo gorivo ni namirisali.

Dok god su vioke trošarine i visok pdv nećemo imat jeftinog goriva, a poznavajuć Marića, i situaciju da imamo itekakav manjak novaca u prpračunu trošarine će ić samo gore...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Sto mislite, dokle ce se nastaviti ovaj trend pada cijena goriva?
Jel bi bilo dobro kupiti sad vece kolicine nafte ili jos pricekati?
Tu mislim i na plavu i na eurodizel.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Koliko može dolje..sad je 25$ barel.
Plava je 3.30.
Kad je barel bio 100 usd,plavi je bio 5.5kn
Ne vjerujem da će pasti ispod 3 kune.
Ja nebih špekulirao,ako imaš love kupi koliko možeš. 200 il 300 kn ćeš prije izgubiti (nego sada špekulirajući ušparati )ako cijena poraste jer skok bude velik garant(kao i sada pad).
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mislim da nece biti skok dok god se ne prekine ta karantena, a nesto govore da bi to moglo trajati do kraja lipnja.
Ako eurodizel dojde na 7 kn budem i njega kupil 2 bacve, za auto.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Danas je nešto porasla ja sam kupio 1000 litara dok je dobra cijena jer kad budu dizali dizat će u većim ciframa
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ovisno o benziskama takve su i cijene..
Npr u okučanima 3.2kn/l,
U kutini 3.72kn/l,križ 3.78kn/l i tako..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako je istina ono šta sam nedavno pročitao nebi trebalo baš poskupjeti. Saudijska Arabija i Rusija se nešta hebu pa Arapi najavili malo jače pumpanje nafte.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ako padne nebude puno palo..a kad poraste,nebo je granica.
Rusi će održavati cijenu na niskoj razini jedno vrijeme..ali vjerovatno nebude predugo trajalo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Ja mislim da Rusi ne drze cijenu na niskoj razini...nisku cijenu najvise osjete Rusi....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Po pisanjima medija o Rusima,oni navodno 2 godine mogu živjeti sa time da nemaju dobiti od prodaje nafte.
Amerima treba cijena barela oko 80usd da zarađuju,saudijcima oko 50usd.
Na kraju krajeva Rusi i Saudijci budu Amere "sje*ali" s tim cijenama barela.
U konačnici nama gorivo nebude znatnije palo ako i padne barel još niže jer država svoje uzima iz goriva i to je znatan iznos.
Tak da treba ovo iskoristiti dok traje;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kolika je cijena sad naspram jesenas i zimus dok se oralo ja zadovoljan i da ovako ostane. Jedino mi nije jasno da Petrol kod mene i na drugom mjestu ima razliku u cijeni plavog po 50 lipa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Svaka benziska ima pravo staviti svoju cijenu.
Da nije ovih propusnica,išao bi iz inata u Okučane jer je tamo 3.20kn,a u Kutini je 3.72.
Na 1000l bi si uštedio nešto uz razliku kilometraže i potrošenog vremena,ali eto.šta je tu je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zato i kažem. Meni na 2000 litara ušparam 1000 kuna. Pa nema valjda svaka benzinska svog direktora pa da stavlja cijenu koju oče. Valjda se cijena određuje na razini firme a ne kak se kome sprdne.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Neznam da li si obraćao pažnju kada ideš autocestom,svaka benziska ima drugu cifru bez obzira o kojoj se radi,dvije istog naziva u razmaku od 50ak km,drugačije cijene..
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Vi svi sto uzimate po 900-1000 litara, zar vam nijejeftinije i lakše da naručite gorivo da vam ga dostave.

jeftinije i bolje, a dobijete i certifikat od kuda je...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nisam nikad naručivao jer mi benzinska nije daleko a neznam jel bi htjeli po toj cijeni iz okučana dovesti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh