• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grah mahunar

Sanjica

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
7
Hvala. Skuzila sam. E sad.. Sjeme za zute mahune, puterice... Da li ima itko za prodati cca 5 kg?
 

Sanjica

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
7
Heh... ne pitaj... malo mi matematika loše ide po noći... jutros se tipkala sa gđom sa foruma i naručila 1,5 kg roze, nema bijele... Ako šta ostane, nema veze... Od viška glava ne boli...
A bijelu ako nađem dobro, ako ne opet dobro...
Sad još ostale kulture za moj mali vrtek... češnjak, salata, paradajz, paprika, mrkvica, peršin... svega po malo... Moj vrtek bu za obiteljske potrebe, ne za prodaju, zato svega pomalo... A kako sam ja "dijete s asvalta", sve moram učiti, pa eto me... Koliko mi se za sada čini, na najboljem mogućem mjestu - škola iskustva... Hvala svima što tako dijelite svoje znanje! Predivno!
 

Sanjica

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
7
Evo... ja dobila pozivnicu, a kako je besplatno i može se prijaviti tko želi... ako koga zanima, samo naprijed...

Poštovani,


Zadovoljstvo nam je pozvati Vas na besplatne edukacije za poduzetnike, obrtnike, poljoprivrednike i sve zainteresirane - Poslovni uzlet grada Zaprešića koji će se održati 24. veljače 2017. u Gradskoj vijećnici grada Zaprešića (Trg žrtava fašizma 1) s početkom u 10:00 sati!

Poslovni uzlet četvrtu se godinu zaredom organizira diljem Hrvatske s ciljem poticanja malog i srednjeg poduzetništva.

Ovoga puta za Vas smo pripremili višesatnu interaktivnu radionicu s temom:

KAKO NAPISATI PROJEKTNI PRIJEDLOG I DOBITI SREDSTVA IZ EU FONDOVA?

Kristina Androlić, ekspertica za javnu nabavu te voditeljica za pripremu i provedbu EU projekata, za vas je pripremila:


- uvod u EU fondove (osnove, pravila, što se financira, što ne…)
- aktualni natječaji i kako do informacija
- način prijave
- na čemu se dobivaju i na čemu gube bodovi
- koraci za dobivanje sredstava iz poziva 3d1.1.2 Kompetentnost i razvoj MSP - faza II ( jačanje konkurentnosti, širenje kapaciteta, povećanje zaposlenosti, nove tehnologije)



Iako su edukacije besplatne, broj mjesta je ograničen stoga Vas ljubazno molimo da svoje mjesto osigurate na linku za PRIJAVU, broj telefona 01 6326 030 ili na e-mail poslovni-uzlet@poslovni.hr .



Detaljni program edukacija Poslovnog uzleta grada Zaprešića možete pregledati OVDJE!

Za sve sudionike osigurana je i besplatna zakuska.



Veselimo se Vašem dolasku!



Poslovni dnevnik u suradnji s Gradom Zaprešićem
 

marincica

Član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
33
Hej:eek::
U plasteniku planiram posaditi mahune oko 20 .srpna.U rupe di su bile pamidore stavili bi po 3 zrna mahune.Zanima me koliko sjemenki trebamo kupiti ,plastenik nam je približno 600 metara kvadratnih.Kad bi se mogla očekivati berba ,s obzirom da je ljeto,mislim da ne treba 50 dana.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
prvo, ako hoćeš dobar i siguran sklop, mahuhe se delaju iz prijesadnica...
drugo, nisam ih sadio nikad tak kasno...ako budu cvjetala na viskokim temperaturama, nebu se bralo, a ako budu cvjetale kasnije, mogle bi niske temperature skratiti berbu ( i mahuna ti pocrveni od zime...)
 

marincica

Član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
33
Evo 26.7.smo posadili mahune,tj.u rupe di su bile pamidore.Ima preko 2000 sjemenki.Sad me zanima prinos i kad bi otprilike bila berba.Sve su se primile i već su mali grmići.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Ne znam je li na mjestu objava, kod nas se zove boranija 🥹🥹
 

Prilozi

  • IMG_20240603_193937.jpg
    IMG_20240603_193937.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 17

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Svaka čast, divota za viditi.
Kod nas se zove grah trkljaš. Ove godine mi istrunuo od vlage :(
problemi sa vlagom su svuda u bivsoj Jugi... mi smo imali sreće, posadjena je nakon onih velikih padavina. Kad je nikla, borila se sa jutarnjim, dosta niskim temperaturama, ali evo je sada top. Vidjecemo oce li biti ploda...
 

Najnoviji postovi

Na vrh