• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grah mahunar

P

pocetnikZg

Guest
Pozdrav!

pita me frend, a ja pojma nemam pa rekoh da postavim ovdje...

zna li tko mozda kakva je to bolest mahuna koja odmah na mladoj biljci 'jede' mlade listove koji tek izlaze? nikakvi konkretni nametnici se ne vide, ali onaj bijeli prasak protiv usi rijesi taj problem.

ima ko kakvu ideju sto bi to bilo?
isto tako, ako postoji kakvo prirodno, ne-kemijsko rjesenje za to - dapace

hvala
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
koja je dobra sorta niskog zelenog graha mahunara i ima li koja koja bolje od ostalih podnosi visoke temperature prilikom cvatnje?
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
koja je dobra sorta niskog zelenog graha mahunara i ima li koja koja bolje od ostalih podnosi visoke temperature prilikom cvatnje?

Tema od Semenisa (cca 200 Kn kg) možeš naći u Trogiru, i Pirel od Vilmorina (cca 150 Kn kg) imaš u Olea preko puta Getroa.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Sadija bi grah mahunar na malo više od 1ha, imam motokultivator od 8ks i traktorić od 22ks tribala bi mi sijačica, a kako sam totalni neznalica po tom pitanju molim za savjet da mi neko preporuči neku sijačicu koja bi bila ok za moje potribe. hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
odi u temu o grahu, tamo smo razglabali o sijačicama...:icon_thumright:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
da li zalivanje rasprskivačima šteti niskom grahu mahunaru (mislim na eventualno poljeganje nasada i pojavu bolesti)???
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam ga zalijevao sa rolomatom vec par sezona,i nije mu bilo nista.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja obavio prvu berbu...celih 5 kila...otišle po 35 kuna za 10 minuta na placu....:icon_e_wink:
e da ih je bilo malo višeeeee....:mur:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rađaju ko blesave...

jkyd.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a kaj ti je danas maloboljih 100 kil mahune...:(happy):

Paaa to ti je 2 i pol soma kuna ubranih za dobra 3 sata. Meni super! :) ima toga jos,bez brige!
@ loncin- naberes dobru kantu kopriva,polijes s vodom,ostavi se na suncu cijeli dan i kroz noc,procijedi se i poprska.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
gogo1990@ kakve su ti to mahune?Kada si ih sijao?Izgledaju stvarno prekrasno!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gogo1990@ kakve su ti to mahune?Kada si ih sijao?Izgledaju stvarno prekrasno!

to je mahuna puterica kak ju vecinom zovu... sjemena nema u prodaji,nego se prenosi s koljena na koljeno. :) sijane su u ozujku i travnju u plastenike,berba je pocela prije desetak dana,a trajat ce do pocetka rujna. jako je fina,ovi hibridi se mogu sakrit. na zelenoj trznici bi mogao prodat tonu dnevno,svi sverceri znaju kakva je to mahuna. prodajem ju i u sloveniju,na jadran... to je roba za koju plasman nije problem...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
to je mahuna puterica kak ju vecinom zovu... sjemena nema u prodaji,nego se prenosi s koljena na koljeno. :) sijane su u ozujku i travnju u plastenike,berba je pocela prije desetak dana,a trajat ce do pocetka rujna. jako je fina,ovi hibridi se mogu sakrit. na zelenoj trznici bi mogao prodat tonu dnevno,svi sverceri znaju kakva je to mahuna. prodajem ju i u sloveniju,na jadran... to je roba za koju plasman nije problem...

Ja sam sijao ove godine malo za sebe neke pod nazivom venecijsko čudo visoke.Sijane su 15.04 al još ne cvijetaju.....al izgleda da im treba vremena.... one su isto žute boje.
Dal bi ja mogao doći do tog sijemena da imam čisto za sebe pravu mahunu?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
I ja bi se predbiljezila za par sjemenku gogo...
Sadim samo za svoje guste vrt...imam neke mahune, mislim da je sjeme iz poljoapoteke..
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Posadio sam u plastenik mahune festival, sada cvjetaju ali ne vidim pčele na njima. Do sada sam mahune sadio samo vani, i uvijek je bilo puno pčela po cvjetovima, sad mi nije jasno da li će se razviti mahune iz tih cvjetova ako ne bude pčela?
Plastenik je bez bočnog otvaranja, dimenzije 32 *6 metara. Po sunčanom vremenu obe čeone strane su potpuno otvorene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh