• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Grijanje na staro ulje kao energent

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Svi imamo tog starog, koristenog ulja, a moglo bi ga se jos naci pa prikupiti par tona za zimu i kombinaciji sa drugim energentom, drva ugalj da se grijemo preko zime. Ako grijanje ide na loz ulje zasto nebi islo i na ulje, ako treba da ga razrijedimo sa 25% loz ulja, dali moze gorionik od loz ulja ili nesto kemijati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
peć na ulje koju sam ja imao prilike vidjeti je bila po sistemu da ulje kapa na jednu zapaljenu grudu nečega u posudi...
al s ekološkog stanovišta to nije prihvatljivo, štoviše rekao bi i da je kažnjivo zakonski...:confused:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma svjedno nam industija ne radi, kupujemo sve kinesko, bar se mozemo girjati na takav nacin.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imaš gotovih kompleta za složit ( plamenik + kompresor+pumpa) za grijanje isključivo na zgoreno ulje..
frend mi ima radionu ( automehaničar) i ima sređen sistem grijanja na takav način.

Te svtari nisu legalne i kažnjivo je to radit...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nece ti raditi dobro namucit ces se ko mali Isus. Ja sam imao to slozeno i nista od toga. Radi nekad cijeli dan nekad svakih 5 min zastopa ma zlo bjezi od toga. Da je jeftino je, a sad dal je dozvoljeno ili nije neznam nit me zanima
 
K

kemicar

Guest
Dozvoljeno sigurno nije. To je radio Vis u D. Resi pa evo kak je prošlo. Pitaj njih što im je sve trebalo za dozvole pa i kad su ih dobili (a može se legalno) kad je nekome zamirisalo zemljište onda je ekolozima zasmrdio dim.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Sistem bi išao otprilike ovako:prvo ulje dobro istaložiti,zatim ide poseban plamenik(valjda dizna),Ulje se mora prije nego što dođe do plamenika zagrijati na 60 stupnjeva, ne staviti usis na dno bačve,opet zbog taloga,staviti u plastenik alarm za pad temperature,da ne bi bilo po noći nismo znali.A kada se nešto začepi,glumiš dimnjačara.Najskuplja i najbitnija stavka je plamenik,a i alarm.
 
B

Bobo

Guest
Jedan clan poljoinfo foruma je prije mjesec dana dobrano nadrapao kad je kraj njega eksplodirala (kazu cisterna) s rabljenim uljem... Covjek zadobio jako teske opekline kojima je nedavno i podlageo...

Bjezite od peci na rabljeno ulje, svako malo slusam kako je to nesigurno i zeznuto za napraviti ali opet se ljudi griju na njih... Sve do jednom, kad je obicno prekasno...
 
M

milan_spay

Guest
Baš tako Bobo, nije to šala, lično ja sam više za čvrsto gorivo, recimo za šapuriku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh