• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Grijanje plastenika

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
A zakaj ne gledaš onog plinskog?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,262
Za grijanje rasade nema boljeg riješenja od podnog grijanja. Na zemlju najlon pa stjropol, po stiropolu alkatan. Po alkatanu neko stavi pijesak a ja ne stavljam nista zbog brze regulacije temperathre. To je ono sto valja a sve ostalo je verga.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Niste shvatili dosad nisam imao nikakav plamenik i funkcioniralo mi je jer flance ne sijem rano...na stolove sam stavio foliju i plastenik u plssteniku...u travnju samo za slucaj kad najave -5, -7 da ne bi smrzlo sve sto nije na grijacoj foliji trebam neki pricuvni plan...
Naravno mora biti s dimnjakom jer ne zelim ubiti flance...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
pa onda ti bude dobar onaj kojeg si planirao, samo neka puše ispod stolova...da ne lomiš flance...
dimnjak obavezno!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
ako plinskog stavi na bocu, em je skupo, em se boca smrzne...
Pa jeftinije bi trebalo biti od lož-ulja. I ili nije?
Bocu postavi u prostor gdje je i grijač.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
u boci plina ima 120kw...nemam pojma koja je sad cijena trenutno...
120 kw dobije iz otprilike 12 litara lože...i to nemam pojma točno kolko je, ali mislim da je manje nego plin...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Uh, onda je lož dvaput jeftiniji :oops:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kupio sam termogen samo 30kw bojao sam se da 18 ne bi bio slab...
Uglavnom sad sta me muci, ja imam samo jedan stol a ostatak flanaca bude na zemlji...sad razmisljam kako odignuti termogen da ne bi sprzio ove flance na zemlji, ima netko da je imao takav problem?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
objesi ga lancem na konstrukciju plastenika, možeš mu napravit i cijev od najlona da toplinu vodiš di ti treba...
 
  • Like
Reactions: ZJ

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Kupio sam termogen samo 30kw bojao sam se da 18 ne bi bio slab...
Uglavnom sad sta me muci, ja imam samo jedan stol a ostatak flanaca bude na zemlji...sad razmisljam kako odignuti termogen da ne bi sprzio ove flance na zemlji, ima netko da je imao takav problem?
Usmjerivaći na izlazu.
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav,
Trebao bi preporuku za top za grijanje plastenika, plastenik je 105 m2. U njemu drzim presadnice. Da li ima netko neku određenu marku? Vise mi se svida top na loz ulje nego na plin. Ali htio bih cuti vasa iskustva.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
dogovorio sam se sa sogorom napravit cemo mu zeljezno postolje i podignuti ga na cca 1m...trebalo bi biti ok
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
128
Nisam htio riskirati pa sam uzeo provjereni Master, koriste ga velike tvrtke , vojska , bolnice pa pretpostavljam da bude radio odradio 10 godina bez problema i da i tada bude dijelova za servis. Ali ima i cijenu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Nema tu neke razlike, to je samo velika marža po meni. Oba koriste danfoss pumpe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ja kupio proair iz bauhausa, 3putajeftiniji,,,, 5g garancije...cuo sam da dura godinama...
Ja sam za istu kvadraturu uzeo 34kw...bojao sam se da ne bude slab a mogao sam komotno i 20
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
128
Ponuda je bila izuzetno loša, prošla godina 10.03., čak ni Mastera nije bilo u HR, morao sam čekati.

Ovaj Trotec izgleda dobro, ne bih se dvoumio da sam ga našao, 50 kw, 950€. Trotec uljni grijač
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Moj proair nije radio ni sat vremena...otisao u lovista...
Kakav je ovaj trotec? Ima ga tko?
Gdje ima za kupiti?

I jos pitanje 100m2-20 ili 30kw?
 
Na vrh