• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi i sjetvospremaci

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa sto preporucijete kao jedan prikljucak a da se moze vise toga s tim.

Treba mi prikljucak a da nije rotodrljaca, za spremanje zemlje prije sijanja. U pitanju su kukuruz, soja, zob...

Trebao bih nesto sto mogu po strnistu povuci da slama ude u zemlju a ujedno i za sjetvosremanje , pa sad ne znam sto je najbolje...

Jel uzet gusti gruber il jaci sjetvospremac s velikim s oprugama...???
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,139
Bojim se da sa sjetvospremačem nećeš ništa napraviti na strništu. Jedan priključak bi ti mogla biti tanjurača (teška), samo se ona sve manje koristi jer su ju zamijenili suvremeniji obradni priključci.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
ja sam mislio na ovako nesto za strniste....

al da su velike s opruge a ne ovako ne cvrsti oslonac motike...

To ide kroz strniste poslje kombajnirnja zobi...to znam...ali ne znam kako bi to bilo za pripremu za sjetvu po orannu iza zatrpavanje gnoja poslje rasipaca...

Sigirno je bolje od tanjurace koja samo zbija zemlju a ovo nadize i izdize
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Jedno ne zamjenjuje drugo, nikako...

Kakav traktor imaš i koliko zemlje?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Oranica je sada kod starog 7ha I bit ce vise jer silazimo s ovcarstva na ratarstko I mislimo sve sto se bude od pasnjaka I livada prebacit u oranice s vremenom...cca 13ha

Kod tasta je sad 6ha. bit ce 10ha kroz dvije godine... Eto tast ima MTZ820 80 ks. mi imamo Lamba starijeg od 90ks I Imt560
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Sjetvospremač cca. 3 metra nađeš za 5-6 tisuća, gruber za 10-ak tisuća.
 

Najnoviji postovi

Na vrh