• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gubitak koji se prenosi. Sto se desava 6. godine?

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vidis i mene to zanima.
Proteklih godina je bila slikaka nekakva u plusu,ali amortizacija je opravdala to tako da nije placan nikakav porez.(dali pricate o poreznu na dohodak,ili pdv ? )

Sta se onda na kraju desava te 6 godine?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ja dvije godine vucem gubitak i ne placam porez na dohodak, ali sam sada u dilemi dali vec 5. godine moram biti u plusu ili to moram biti 6. godine da nemam nekih posebnih zafrkancija. Ili mozda 3-4. godine uci u plus, pa ponovno voziti gubitak slijedecih godina?
Logika mi govori da za nas koji smo u PDV-u seste godine moraju naplatiti PDV na gubitak, a kako naplacuju porez na dohodak ne znam i to me interesira
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
ja dvije godine vucem gubitak i ne placam porez na dohodak, ali sam sada u dilemi dali vec 5. godine moram biti u plusu ili to moram biti 6. godine da nemam nekih posebnih zafrkancija. Ili mozda 3-4. godine uci u plus, pa ponovno voziti gubitak slijedecih godina?
Logika mi govori da za nas koji smo u PDV-u seste godine moraju naplatiti PDV na gubitak, a kako naplacuju porez na dohodak ne znam i to me interesira


Mislim da na ova pitanja može odgovoriti KRKI?
-al ga baš i nema na forumu
 
M

MOCO

Guest
možda da gubitaše kazne tako da ih istjeraju iz sustava oporezivanja!!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ponavljam sto sam napisao u temi o ulasku u pdv

Mislim da nece naplatiti porez na gubitak nego ako si 5 godina zaredom u minusu 6te godine te pozovu da doneses knjige na uvid. Onda ide cesljanje uzduz i poprek a obicno ljudi u trosak stavljaju sve i svasta i najcesce oni nadju more nepravilnosti pa na osnovu toga propisu zakonski predvidjenu kaznu koje su obicno dosta visoke i to otprilike dodje kao da ste platili nekakav veci porez. Tako nekako rade s nama obrtnicima a na OPG koji je u sustavu PDVa primjenjuju se ista pravila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh