• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gume 14,9-28 ili 16,9-28

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sada imam gume 14,9 kada bih stavio gume 16,9 da li bih dobio sta na brzini?? da li bi isao brze i za koliko kako bi to mogao izracunat trebaju mi dimenzije tih dvaju guma pa ako netko zna neka napise hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Cca 4% brže.
No, bojim se da mu budu malo prevelike. Onda trebaš i prednje 7,50-16, a postojeća ti je felga preuska za njih. A onda trebaš i servo volan...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Cca 4% brže.
No, bojim se da mu budu malo prevelike. Onda trebaš i prednje 7,50-16, a postojeća ti je felga preuska za njih. A onda trebaš i servo volan...

znaci nista od toga samo bih uzeo zbog brzine...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Za ovih 4%...se baš ne splati,ne?

pa uzimat ih samo da bi ubrzao traktor za 4% ne ali siroka guma ima nekih drugih svojih prednosti ali i mana a i traktoru ne bi bilo bas na taste!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
koji je traktor u pitanju....i na koliko su ti napumpane sad te 14-naeske kolko bari ??? Treba mi nesto radi poređenja.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koji je traktor u pitanju....i na koliko su ti napumpane sad te 14-naeske kolko bari ??? Treba mi nesto radi poređenja.

pa neznam koliko su sada ili mislim da idu na oo 1,2 do 1,5 bara ovisi sta vozis na 1 moraju bit mislim da ne manje...
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Nisam našao drugu temu o gumama pa pišem u ovu

Dakle Şkinuo sam sa belarusa prednje gume na kojima piše 11,2 -20 i sada bi njih montirao na prikolicu koja ima osovinu od nekog kamiona ili autobusa.

Na gumama na prikolici piše 11.oo-R20 što znači da bi trebale biti iste colaže kao i ove skinute sa Rusa. Ali promjer felge(od ruba do ruba )na belarusu je 56 cm a na felgi na prikolici promjer je 60 cm.
Šta sada , dali ove sa rusa pašu na ove felge ili ne.

Znam da na forumu ima par ljudi koji se bave servisiranjem guma pa molim za njihovu pomoć kao i svih ostalih upoznatih sa sličnim sr..
 
I

ihorzic

Guest
Cca 4% brže.
No, bojim se da mu budu malo prevelike. Onda trebaš i prednje 7,50-16, a postojeća ti je felga preuska za njih. A onda trebaš i servo volan...

to su gluposti za servo , ja sam imao na C 360 veće gume i bilo je puno bolje nego sa 14 coli drugo zašto bi morao mjenjati prednje kad nema problema
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ja sam na rakovicu 65 montirao 16,9 umjesto 14,9 i traktor malo visi prema napred ali nije to strasno i evo 4 godine tako bez problema, osim sto bolje vuce malo je veca putna brzina tako da bi mogao i ti slobodno na svog ursusa stavit takve
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ako ima netko u blizini,,12,4/28,,gumu,,mali ursus,,samo da nije pucena,,da je cijela,,,
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ja sam na rakovicu 65 montirao 16,9 umjesto 14,9 i traktor malo visi prema napred ali nije to strasno i evo 4 godine tako bez problema, osim sto bolje vuce malo je veca putna brzina tako da bi mogao i ti slobodno na svog ursusa stavit takve

ovo i ja planiram još kada bih našao dobre polovne radijalke uzepo bih ih odmah
 
I

ihorzic

Guest
ako ima netko u blizini,,12,4/28,,gumu,,mali ursus,,samo da nije pucena,,da je cijela,,,

čini mi se da ja imam jednu nisam siguran moram provjeriti sutra pa ti javim
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ovo i ja planiram još kada bih našao dobre polovne radijalke uzepo bih ih odmah

neces pogresit, moja 65-ica ide ko zmaj s njima, samo je sad malo velik okretni momen pa se hoce dici prvi kraj ali i to je vec istrenirano tak da ide gdi god ocu
 
Na vrh