• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
dečki gdje nabaviti samo one kružne dijelove lanca tzv. kandže, trebao bi postojeće lance osvježiti s tim elementima sigurnog izlaska po šumi iz blata i neproklizavanja po panjevima...

ako misliš na kopitare pod tim kandžama, ne bih ti to preporučio da stavljaš na poljoprivredni traktor, razbiju traktor, trpi sve...radije uzmi mrežasto-igličaste. to su ti lanci s iglicama kao i ovi sa slika samo drugačijeg rasporeda lanaca.

imam jedne takve taman pašu na mog vladimirca, rijetko sam ih koristio ali ne bi ih prodavao...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
nepada mi na pamet zbog čega zabrana, a tko če to u šumi kontrolirat, koliko koštaju ti lanci za npr 16.9 x 28

Ma neće niko kontrolirat,pogotovo nas od kojih žive,znači koji radimo naveliko ,a vas sitne nebi smjeli dirat jer po nekoj logici od sitnih se živ iAlfa Jadarko samo radi ZDS:eek::
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ozbiljno razmišljam o prekvalifikaciji i otvaranju obrta ili ću probati nači nekoga nezaposlenog šumara, zaposliti ga i otvoriti obrt, jer je izgleda gotovo, imam izrađenih drva ali ne mogu uplatiti i voziti, traže nekakvo rješenje a drva imam uz cestu koju planraju uređivati tako da ih moram maknut
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
ozbiljno razmišljam o prekvalifikaciji i otvaranju obrta ili ću probati nači nekoga nezaposlenog šumara, zaposliti ga i otvoriti obrt, jer je izgleda gotovo, imam izrađenih drva ali ne mogu uplatiti i voziti, traže nekakvo rješenje a drva imam uz cestu koju planraju uređivati tako da ih moram maknut

Vidiš ti bar imaš sreće za sad da ti ih netko ne otpelja u nepoznatom pravcu.... kao recimo nama svako malo....a o nestanku akumulatora neću ni pričat....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
ozbiljno razmišljam o prekvalifikaciji i otvaranju obrta ili ću probati nači nekoga nezaposlenog šumara, zaposliti ga i otvoriti obrt, jer je izgleda gotovo, imam izrađenih drva ali ne mogu uplatiti i voziti, traže nekakvo rješenje a drva imam uz cestu koju planraju uređivati tako da ih moram maknut

1500m godišnje moraš prodati drva da bi ti ostala nekakva solidna plaća
od 01.04 fiskalna kasa ja prodam oko 800m pa niti ne pomišljam da otvorim a šumarski tehničar sam po struci
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Ma neće niko kontrolirat,pogotovo nas od kojih žive,znači koji radimo naveliko ,a vas sitne nebi smjeli dirat jer po nekoj logici od sitnih se živ iAlfa Jadarko samo radi ZDS:eek::

zemljače ako dođe do toga da se ne smiju koristiti kopitari pa uz to uvedu i još neka nova pravila, itekako ćemo se pridržavati:
1. revirnik i/ili lugar te neće pustiti da uopće pristupiš radilištu ako se ne pridržavaš reda u njihovom reviru;
2. prijavit će te prvi konkurent koji uoči nepravilnost...

ima jedna novokomponovana izreka, otprilike ide ovako:
-u vrijeme matije gupca, vlastodršci htjedoše uvesti desetinu za porez pa izbila seljačka buna...
danas, vlastodršci uveli četvrtinu za porez pa se dogodila građanska tišina....
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Vidiš ti bar imaš sreće za sad da ti ih netko ne otpelja u nepoznatom pravcu.... kao recimo nama svako malo....a o nestanku akumulatora neću ni pričat....

šole savjetujem ti jednu bolju lovačku kameru-fotoaparat od 200-300 eura sa senzorom na pokret i mogućnosti noćnog fotografiranja, postaviš na prilazni put da snimi vozilo...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Ma neće niko kontrolirat,pogotovo nas od kojih žive,znači koji radimo naveliko ,a vas sitne nebi smjeli dirat jer po nekoj logici od sitnih se živ iAlfa Jadarko samo radi ZDS:eek::

da barem bude kako ti kažeš,no čini mi se da neće,ali sa druge strane to je i u redu da se uvede malo reda i među nama koji radimo.01.07. počinje ovo razdoblje i u narednim će se godinama puno toga mijenjati,naravno ne sve odjednom,nego postepeno.puno je posla da se u hš uvede red i da se počne raditi u skladu sa strukom,samo to je dug i mukotrpan proces.to za kopitare je u redu da se zabrane u većini šuma,jer kao što znaš da na velikom stroju uništavaju sve pod sobom,od vlake na dalje.razlog iz kojeg su naj zastupljeniji je cijena koja je puno povoljnija u odnosu na ostale lance.činjenica je da se negdje dobro drže,no šteta koju čine je veća od toga.razlika u učinku kopitara i npr. lameliranog lanca je toliko mala da se ne može stati u obranu kopitara,no zato je cijena gotovo dvostruko niža od lameliranog.prednji trap lamelirani,zadnji trap igličasti i kopitar se može sakriti i u blatu a o kamenu da ne govorim,bolje čuvaju gumu,no cijena je dvostruka.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
i ovdje se osjeti da su svi svjesni da idemo ka novom svjetskom poretku i opet sutimo! samo nek nas gaze!
da narod kaze necemo takav zakon, nebi ga uveli, a mi nismo imali posteni referendum otkad drzava postoji!
ipak drzi vodu prica da na svijetu ima sve manji bogatih i da su sve bogatiji, a sve vise siromasnih i da su sve siromasniji! a to potkrepljuje podatak da je ferrari podjelio 3 dodatne place jer je u zadnje dvije godine prodao najvise vozila u povijesti! a siromastvo raste, to sve govori...
malo ce se ljudi uspjeti prilagoditi novim zakonima, ostat ce samo najjaci... da bi svi koji "svercaju" s drvima trebali platiti neki porez, trebali bi, ali i da bi se zakoni trebali ublaziti, trebali bi!!! :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Šumarski traktori i vitla

@Savol94 daj mi malo poslikaj te lance sta imas ako ti nije problem!!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Re: Šumarski traktori i vitla

Ovo su poprecni nazubljeni lanci veoma su dobri.
slika0217j.jpg
 
B

bosniahos

Guest
Re: Šumarski traktori i vitla

Kojih dimenzija su gume zadnje.Tih lanaca ima utebe za kupit,i koja je cina.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Re: Šumarski traktori i vitla

Gume su 12.4/11-28
A nezna gdje ih ima sad kupiti ja sam davno kupio na jednom otpadu.
A ove svoj ne bih prodao.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Šumarski traktori i vitla

Ma ja imam lance al vec su dosta tog pretrpili pa mi sad dosta pucaju ovi tvoji su super jesi ti na kamenu s njima ili samo zemlja
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Re: Šumarski traktori i vitla

Obicno stavljam kad idem u sumu a skidama kad idem po asfaltu da se sto manje trose
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Šumarski traktori i vitla

Ja bi isto stavil lance na medu. Dost su čelave gume a žal mi kupit nove jer imam puno transporta po asfaltu... A tu i netreba neka ripna. Ima ko lance domače izrade? Jer ovi po oglasnikima su bezobrazno skupi. Hočeju ko za 2 nove gume
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Šumarski traktori i vitla

Obicno stavljam kad idem u sumu a skidama kad idem po asfaltu da se sto manje trose

Ma kuzim samo jel imas kamena na kojem dijelu jer meni je jedan put iznat starog kamenoloma pa je sami kamen pa ripna ne pomaze moraju bit lanci pa me zanima kak se ponasaju ako imas nesto slicno ko ja
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Re: Šumarski traktori i vitla

Nema kamena puno po negdje.A stavim lance radi manjeg proklizivanja i zadnje gume su mi lose.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Šumarski traktori i vitla

Nema kamena puno po negdje.A stavim lance radi manjeg proklizivanja i zadnje gume su mi lose.

Ok ma ja cu malo pogledat za lance ovi tvoji su mi super kad bi bar takve naso ako ne mozda krenem u izradu sam jer ovi sad su gotovi svako malo pukne!!
 
M

muma

Guest
Re: Šumarski traktori i vitla

Ako prenisko postavim koloturu ne moze sajelu sloziti na dobos.
Pa tako da ne moze biti da sajela izlazi na sredini daske

kod mene postoji i donja koturaca mogu sutra da je slikam pa da postavim sliku cisto da ti posluzi za ideju,a i prava je stvar da ti se ne bi dizao traktor pri vecim tezinama
 

Najnoviji postovi

Na vrh