• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Može koja slikica ovog izuma za kočenje ili je to zaštičeni patent :!: ili ono treće.....:rolleyess:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
bolje ne , izrovali bute sve puteve

pa nemora papuča striktno da se koristi putom , kod nas je često koriste kroz šumu
ja sam je neki dan prvi put probao i iznenadio sam se koliko to čudo drži , skoro da moraš da je vučeš nizbrdo
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Ja obično lance stavljam dok idem po šumi kojekud do hrpe sa drvima i slično.....po putu jako rijetko jer uvijek gledam da ne razrovam put...ako je tako strmo odem nekud okolo di je blaže ali po šumi se sa time puštaš kud hočeš i šta kaže Savoris moraš vući pod brijeg....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a cekaj moras li staviti papucu pod oba tocka i da li prikolica bjezi lijevo desno kad je teglis nanize,,kod nas koriste raiz tj lanac uglavnom svii

ja sam na svojoj prikolici imo vintu dakle kocnice dobosi i zategnem tockovi su se moglu zablokirati a i namjestit da se polako okrecu moro si dodavati gas nizbrdo puna prikolica.....sad to vise nije u funkciji pukla vinta jbg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ima nekaj kaj vi niste potrgali

Zakon su mi ovi kaj troše gorivo i nizbrdo.
A kak se ono nekad na kolima zvalo, Šlajf :scratch Ono na šaraf, pa ugradiš jednoga na svoru i teraj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak to onda vele pred dučanom? ..po gasu smo išli vnadol :rolfer:
Jedva čekam jednu priliku da popijem coca colu pred tim dučanom i da se kvalitetno nasmijem :rolfer:
Obečavam da bum samo slušal i upijal
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Zakon su mi ovi kaj troše gorivo i nizbrdo.
A kak se ono nekad na kolima zvalo, Šlajf :scratch Ono na šaraf, pa ugradiš jednoga na svoru i teraj

Kod nas se zval, šlajs.

Nisam probal, ali ljudi kažu da kad potera kola niz brdo, a zašlajsani kotači idu na smik, još je gore, nego da nisu šlajsani. Tak da kod nas to baš i nisu preferirali.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ex lako je pricat ovima sto se kurce po ravnici,,,,,,,,mi smo u brdu kaskaderi a sila boga ne moli.......................
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ex lako je pricat ovima sto se kurce po ravnici,,,,,,,,mi smo u brdu kaskaderi a sila boga ne moli.......................

Nisi jedini kaskader :vragek: ima nas više
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
evo dovršeno ''naoružavanje'' sa lancima tako da sada imam
-sva četiri lanca na T40
-sva četiri lanca na MTZ + 2 prednja u rezervi
-oba lanca za vladimirca
-oba lanca za kardanske prikolice

tačnije , imam lance za sve točkove koji vuku u mom dvorištu :lol:

slika005by.jpg
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Tvoja sva mehanizacija nauružana je teškom opremom. I ja sam nedavno nabavio prednje lance za gume 8.3-24, imam i zadnje ali pošto su jako teški , vrlo su nezgodni za montiranje. zato sam se odlučio za nabavku prednjih.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Varaš se power, ni takve nove gume neće ti pomoći na ledu. Po snijegu one idu (mekom ili suhom). Ali kad 10 dana temperatura na prelazi 0, a sve se uledi jedino lanci su sigurni. U to sam se uvjerio ove godine polovinom 1. mjeseca.

P.S Neznam zašto se ove gume prodaju vidi se da su bile montirane na traktor barem na jedan dan, možda je gazda porješio dimneziju kad je kupovo ili nešto treće.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Sve pohvale savo pa ti imas punu zimsku opremu za kompletno dvoriste :supz:
Ja sam prosle godine za kineza kupio lance za prednje tockove, da se neskija po ledu dok cisti snijeg, nebi bilo lose mozda ni za zadnje nabaviti, ali otom potom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh