• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jao s ovim bi trgali asfalt, ovako trgaju zemlji i sve ispod sebe a tek s ovim priborom ,,,,,:shock:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dali je netko zvao ili možda zna koliko koštaju takvi lanci naravno ovisi o dimenziji
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ovo je pravi potez s ovim gumama imam ja na svojoj kiperici tubeles ali 17.5 cola i nose 5 kubika pjeska bez problema
 
Z

zetor4718

Guest
Lanci se u šumi koriste radi čuvanja guma!

baš suprotno,lanac istrga gume.imam lance "kopitare" ali ih nisam nikad koristio a pogotovo sada kad imam nove gume pa ako nejde sa novim gumama neću ni ići u šumu.lanci se koriste kad je smrzlo ili kad je teren kameniti poput Like.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
kiperica je , i meni su gume onako ''legle'' na oko , vidjećemo dok ih opteretimo i probamo , ne vjerujem da će biti kakvih problema osim što ovu baš i nisam najbolje ucentrirao :oops: ali mislim da može proći

evo jedna slika kada je zavarivano srce felne sa robotom za zavaraivanje , aparat je CO2 450A :mrgreen:
slika je loša jer sam mobilnim slikao

image0037r.jpg


@ZJ
izmjerit ću , ja mislim da je prečnik 90 i neki cm , širina je kako ti oznaka gume kaže 385mm

do sada sam tovario na ovu prikolicu 8m drva , ne očekujem da tovarim više jer je ovo sasvim dovoljno za traktor od 3.5 tone na mom terenu
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
dali je netko zvao ili možda zna koliko koštaju takvi lanci naravno ovisi o dimenziji

Eto, bacio sam vam kosku! :mrgreen: Sad će 3. april, pa ko ide u Rumu na vašar lepo može da svrati u Mitrovicu i nek povede pun auto bracika da se to ubaci nekako u gepek od Lade ili sličnog "finog autića". A onda u Rumi - pivo, kobasice i pevaljka za četiri osobe :partyman::gitarist: ispod šatre za bracike...

Ozbiljno, i ja bih voleo da znam koliko tako nešto može da košta, bilo koja dimenzija, makar radi orjentacije. Eh, da sam samo imao tako nešto kad sam ono letos vukao drva iz močvare... Bez alata nema ni zanata!
Kad se samo setim - vladimirec šlajfuje kao po ledu, a MTZ 82.1 ne može da priđe(širina - visina). Onda na kraju odu dva "dobrovoljca" u mulj do kolena i vodu do pupka da prevežu i prepolove deblo! :madmana:
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakvi lanci za LKT, Timberjack, par košta 1000 €. To sam ču od ovih što se bave profesionalno šumom. Znači s šumskim trakorima.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
baš suprotno,lanac istrga gume.imam lance "kopitare" ali ih nisam nikad koristio a pogotovo sada kad imam nove gume pa ako nejde sa novim gumama neću ni ići u šumu.lanci se koriste kad je smrzlo ili kad je teren kameniti poput Like.

Nebi se baš slagal!
Zakj bi ju trgal?Ak je praf postavljen?
Pogldaj malo po netu sva "ozbiljna"šumska mehanizacija ima lance one koji su kaj mreža oko gume!
štite od granja i panjeva . . .
Ja sam do sad koristi lance samo dok sam još tomekom išel u šumu, a bilo jako blato.Tu pomognu da nisam mogel vjerovati!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne znam za deranje gume od lanca i tu fiziku ali se slažem sa zetorom da ako ne može s novim gumama u šumu onda bolje ni ne ići osim po smrznutom s lancima, evo danas sam bio u šumi samo 3 sata-napravio turu i dovezo doma cca4m i traktor je sasvim normalno malo kopao pa sam se sjetio lanaca i nakon svega sam zaključio da s njima ne bih napravio ništa spektakularno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo sada prikolica izgleda ovako

abcd0018g.jpg


širina gume je 32cm na gaznom dijelu
abcd0020.jpg


abcd0002zq.jpg


abcd0001j.jpg


visina gume je 91cm i 88cm , razlika je u tome što je jedna skoro nova a druga skoro potrošena

meni su na oko fantastične , samo me ne pitajte koliko me sve koštalo :vragek: :madmana: ali ne žalim , znam šta sam dobio

čak sam se i provozao večeras malo po asfaltu , ništa ne trese ne odskače , izgleda je dobro centrirano
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
savo prikolica izgleda sad mocno sa tim gumama,ko lutka

momci
nema te vi pojma sta lanac znaci u sumi,mnogo znacii,pogotovo ovim kilavim traktorima kao sto je 539
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Lanci se u šumi koriste radi čuvanja guma!

sad sam razglabao o temi sa profićima-ne čuvaju gume samo ti pomažu u određenim uvijetima a tokom razgovora smo došli i do toga da kad si u situaciji da s gumom ne možeš negdje proći zbog neke žile kad lanac zapne u to postoji izvijesna mogučnost da ti pukne poluosovina:rolleyess:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sasvim logična stvar kod lanac zagrebe nema da neće on kopa dok ti traktor ne propadne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
i o ovome je bilo priče

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6NK7niI0lyU&feature=related[/YT]
pogledajte koliko snage oduzima od motora pri skretanju
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
gledao sam to na tubu izgleda zgodno ali mislim da i košta jer tu dolazi jaka hidraulika i sve drugo a koliko je to isplativo, nekome sigurno je ali kad bih imao novce za to rađe bi kupio torpeda dupljaka:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo čisto da se osiguram danas sam kupio još jednu onu balonku gumu , cijelih 25e sam da a guma ima više od pola šare na sebi

a što mi dobro dodje ova EU jer se gume mijenjaju u parovima na šlepama :mrgreen:

sada sam se mao osigurao za šumu i cijepanje gume na panjeve , a najbolja stvar od svega je to što sam našao čovjeka koji ima uvijek nekoliko ovih polovnih guma na lageru , najskuplja je 40e ali je kao nova :partyman:

a gledao sam onu 325X22.5 i ona mi se svidjela
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo čisto da se osiguram danas sam kupio još jednu onu balonku gumu , cijelih 25e sam da a guma ima više od pola šare na sebi

a što mi dobro dodje ova EU jer se gume mijenjaju u parovima na šlepama :mrgreen:

sada sam se mao osigurao za šumu i cijepanje gume na panjeve , a najbolja stvar od svega je to što sam našao čovjeka koji ima uvijek nekoliko ovih polovnih guma na lageru , najskuplja je 40e ali je kao nova :partyman:

a gledao sam onu 325X22.5 i ona mi se svidjela

nešta si zabrljo takva dimenzija ne postoji
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja imam dvije rezerve za prikolicu i to mi dosta, za traktor imam samo prve-stare ali ako jako zaškripi bit če ok
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
i o ovome je bilo priče

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6NK7niI0lyU&feature=related[/YT]
pogledajte koliko snage oduzima od motora pri skretanju

E, to, to je ono što sam ja želeo da vidim i voleo bih da znam da li tako nešto može da se nađe i za traktore ruske i ex-sovjetske proizvodnje. To nama, ovde u Banatu treba. Pola njiva nam i dan-danas stoji neuzorano zato što točkaši nemaju šta da traže na njivi u ovakvim uslovima(blato), a držati pravog guseničara samo radi oranja i samo u ovakvim ekstremnim situacijama do kojih dolazi jednom u deset godina nije baš mnogo racionalno.
U kombinaciji sam za neku T-40-ku, pa nešto mislim :scratch T-40 sa tim čudom od točkova i kvazi-gusenica i sa plugom 1x16'' bi orao blato kao od šale, a i ne bi toliko ni utabao zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh