• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
A, gle ovo! Znao sam da to negde postoji. Sad samo kako doći do toga? :scratch

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZwLjI2pgys4&feature=related[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
e krle ja sam tražio baš ovu rusku zvjerku ali nisam mogao da nadjem pa sam stavio MFa
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da bih mi sutra dobro došli lanci 28" pa ako ima tko...da mi posudi

hehe jučer ujak sa MF 284 i još neki broj nije mogao potegnuti hrastovi vrh cca 2m3, odrežem mu samo kladu do prve grane cca 5m, nije on kriv nego se bavi poljoprivredom pa se nezna voziti po šumi, nakon par uputa ide to njemu pravo dobro:lol::lol::lol:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
evo danas su gume atestirane , nemogu da vjerujem kako lako nose teret i kako malo tonu u meko :prayer:
na prikolici je 4 kubika zemlje , gume naduvane na samo 5 bara , gledajući u gume nemože da se primijeti da je išta na prikolici :prayer:

PRE PREzadovoljan sam današnjim testom , cijeli dan sam vozio neku zemlju po mekom terenu bez ikakvih problema , a prije mene su tu propadali sa prikolicom i nepuna 2 kubika zemlje na prikolici sa gumama 16kama
ovo je fantazija , imam osjećaj da mogu nositi i 10 metara drva , ali nisam siguran može li ostatak prikolice toliko ponijeti :lol:

pih , zaboravih sliku da stavim

image001wad.jpg


evo još jedna nisam mogao da odolim , slikano je sa terenom na prikolici , ponavljam , 4 kubika zemlje

image000or.jpg
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da o gumama nemaš što razmišljati jer sudeči po slici sad i kad si ih stavio 10m je problem za prikolicu ali gume možeš zaboraviti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
savo šta sam ti reko za gume nose i više od 10 m drva ali pitanje dali to prikolica to može nositi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
svaka čast , nisam imao predstavu da imaju tako ''brutalnu'' nosivost :prayer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
savo fali ti šaraf-jel to protiv uroka ili za sreču:mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
misliš da mu je dizalo prvi kraj u zrak pa je stavio maticu da ne lupa toliko:idea:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ne nego između 80 i 120 mu počelo drmat prikolicu:shock::supz:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a balansirannje loše!
pa to bez obzira na balans svko prijevozno sredstvo na kotače ima, moj pokojni bmw je to imo između180 i 190
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
otišli ste u OFF momci
ako nastavite tako izbalansirat ću ja vas :axe:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
savo postavio sam ti ono pitanje van teme ali je rasprava bila u pravcu pa očekujem odgovor ovdije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
slažem se sa širinom guma za prikolice i ostalo što se vuče, osobno znam da rusi prirodno imaju uže gume-savo koja su tvoja uvažena iskustva sa tim gumama

vjerovatno na ovo misliš

iskreno nisam zadovoljan sa gumama 13.6X38
prvo što su uske , pa se na nagetim terenima prilično ''prevrću'' , nosivost je nedovojna jer imaju SAMO 6 plata , kada dižem trupce sa viljuškarom desi se da legnu do pola a naduvane na 2 bara

sledeće koje budu na rusu bit će SAMO 15ke ili šire , ove nikad više
znači kada sam uzeo rusa , odmah sam mu stavi nazad nove gume , one su već potrošene pa sam zamijenio gume sa njega i stavio na T40
u T40 su bile nove ali nažalost isto 13ke , tako da 15ke na rusa uskoro neće doći :(
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vidim da si tu, poslao sam ti pm neznam jesi ga pročito i uvažio...
pa ako si stavio ruske gume onda si miran sa njima najmanje još 5g, ja na usronju stavio i evo 11g niti jedna nije pukla nego sa ja otrgnuo ventil, i probušila se druga ali čavao je to uzrokovao, a ripne po meni cca 80% sigurno, jedino što su ispucale,ne jako ali jesu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
ma nije mi ni bitno koliko će one trajati , ja ti kažem da nisam zadovoljan sa njima u svim segmentima upotrebe
trajanje šare je drugo pitanje
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hm kažeš 15 ili šire-jel če to ići na felgu, nije mala razlika
a stvarno kad su sastavljali taj traktor što nisu vidli da 13.6-38 izgleda pomalo smiješno
ali s druge strane opet sam mišljenja da onaj tko je to u orginalu stavio na njega nije bio neki čoban več inžinjer tak da mi nije jasno za kakve su uvijete predvidjeli takvu gumu
 
Na vrh