• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Pa čekam da nasjedne, A ako joj uzimam jaja neće nasjesti ?
Ostavim joj 3 komada uvijek u gnjezdu. Da ostavljam sve ?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
A kak se to otprilike zna , koliko ona jaja nese ? Pročitao sam negdje cca 20, na koliko ona onda leži jaja ? 10 ? 13? 15 ?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
po pisanjima stručnjaka guska može snesti oko 20 jaja ali ja mislim da kvalitetno može sjediti na nekih 15-17 jaja a opet zavisi i kako je velika
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dva tjedna je optimalno , a može proći i do mjesec dana, hoću reći bude gubitaka ali najbolje je da su sviježa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
E hebiga, fakat nemam iskustva,
Ova moja nese svaka dva dana, to znači u 14 dana 7 jaja. Dakle pustim je da nese, skupljam jaja ( 1 na dan) lijepo ih slažem tupo gore, kad ona sjedne ja joj uvalim jaja koje sam skupio, a da su u "roku".I ona nastavi sjediti, a ja preživim tučnjavu sa gusakom.
Danas gledam, ovaj veliki gusak napada sve živo kad se približe guski, i onda uleti mali "indijski patak" odhebe gusaka i navali gaziti gusku. Gusak stoji sa strane i gleda, čudom se čudi, što ovaj mali fuka njegovu gusku, a jadnik nije joj ni do krila, mislim, nemre, premali je, hebiga, što ti je sexualni nagon. :icon_pray: Da bar ja tak mogu........
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
evo konačno guska prije tri dana nasjela na jaja pa budemo vidjeli šta bude jer su jaja stara do 40 dana
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
zašto nebi bilo i kvočke su sjedile na guščjim jajima pa je bilo dobro tako da nevidim zašto patka nebi bila dobra
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
ja uzgajam mošusne , ja pod svoju stavim 15-ak jaja , najčešće svi izađu! mislim da će opet pronjeti! samo (ako želiš da se nalegnu) ostavljaj jaja na gnjezdu , sama će se ona razleći!

pozdrav!

da li ti možda znaš kako razlikovati muške od ženskih dok su još mali, znači ono u prvih mjesec dana kako odrediti koja je muško a koja žensko ??
nakon par mjeseci vidi se koja je muška (ono crveno na glavi) to mi je jasno
volio bi ih razlikovat kada sui mali jer kada netko kupuje od mene pita me da bi kupili zensku i muskog a ja in to ne mogu omoguciti zato jer ih ne razlikujem
 
S

simba03

Guest
Dobar dan sused :(clap)::(clap):

Daj mi reci kaj imaš sve doma na dvorištu, ja sam friški i u ovom kraju i u popunjavanju dvorišta...a htel bi imat svega pomalo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
na dvorištu imam kokoši guske i patke za tov, purane samo božične hranim a svinje su mi glavna zanimacija: Icon_madu:
 
1

1950

Guest
Jel zna tko koliko treba divljim guskama da se izležu u inkubatoru?
Unaprijed hvala! :icon_super:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
27-28 dana ako se ne varam!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Deirdre

Guest
cime hranit patke japanke ili mosuone.. ?

kukuruz jecam zob psenica mekinje srot ?? sta od toga je najbolje
 

Najnoviji postovi

Na vrh