• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hamburger slanina

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Najjednostavniji je i dalje kad ti se hoce kupiš si kilu u dučanu i bok.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Imam dve kištre od 400 litara pune mesa i ne mogu rec da razumijem.

Žitarice koje imam pohranim bikovima i svinjama a višak prodamo i mir, to malo hamurgera sto želim si kupim a ostalo radije pod peku ili na roštilj.

Previše je komplicirano i neisplativo za raditi sam ako želiš da taj hamburger ispadne kako treba.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Kupovno i domaće nikako ne može biti isto, prodati svoje pa kupiti tko zna šta nema smisla pa makar u domaćoj izradi bilo i skuplje. Ja svinje hranim isključivo s onim što ja proizvedem, nikakvi premiksi i te gluposti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nažalost, zdravlje cijenimo najmanje. :icon_sad:
Doduše samo onda kada smo zdravi, a kasnije je obično prekasno. :mad:: :icon_hang:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kila dve tri kupovnoga nece nikog ubit, a u dosta slučajeva tako neke stvari i pametnije kupit jer okusom su često mi bolje od mojeg doma a daleko jednostavnije nego se patit dan dva tipa s hamburgerom ko moj kolega da na kraju zaključimo da onaj iz lidla nam je obojici bolji okusom.
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Evo ja sam našao na internetu neki recept pa evo c/p istog.

Za tablu slanine 7 kg cca

4 l vode
350 gr soli
2-3 lista lovora
2-3 cesnja cesnjaka zgnjeciti prstima
30 zrna crnog papra
50 gr sode bikarbone

sve sastojke prokuhati 20 min, a sodu dodati na kraju u vrucu vodu
kada se voda ohladi slaninu potopiti u vodu i pritisnuti s necim da ne isplivava

drzati 10 dana na hladnom ili u frizideru pokriveno krpom

nakon toga na dva dima

i na kraju staviti u tepsiju na drvene letvice, a do pola letvica sipati vodu

dakle slanina je na letvicama u zraku iznad vode

i takvu peci u pecici na 130 stupnjeva oko 3 h

prvo kozu gore pa okrenuti nakon sat i pol
 

Najnoviji postovi

Na vrh