• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HASSIA sijačice

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozdrav kolege,jedno pitanje,vezano za sijačicu hassia du 300,ima uljnu getribu,3 metra,zanima me tabela za sijanje,za pšenicu,ječam,za sve živo,ako ko ima knjigu,ak mu nije problem skenirati,pa kaj bi del sliku :partyman::partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Jel bi ti kaj od ovoga pomoglo

img004zn.jpg


img005fg.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupil sam lani u studenom Hassiu DU 100, 2,5m model

Dobil sam upute s njom, ali sve je to na njemačkom i dosta teško za prevesti.


Zanima me ako ima netko tu sa foruma modele DU100 ili DU250 več više godina i ima neke norme zapisane ako bi htio podjelit tu samnom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali netko zna gdje bi se dalo nabaviti kakvih dijelova za Hassia sijačice, treba mi zvijezdasti prsten koji dolazi na sam izbacivač sjemena??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema Jakopic ništa, bio danas kolega.

Probat ću dati napraviti tu u selu, čovjek radi kojekakve brtve iz gume, pa nek mi iz tvrde gume napravi po uzorku.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Šta nije izbacivač metalan? Bolji ti i plastičan nego gumen.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Izbacivač je metalan, ali ja govorim o plastičnom prstenu oko kojeg se izbacivač vrti u kučištu.

No uspio sam riješiti, prsten je nekako iskočio van i povuklo ga je u sanduk unutra, kad sam praznio sijačicu našao sam prsten i vratio ga nazad. Sad ga samo moram zalijepiti za svaki slučaj.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Dali netko zna koja je razlika između DK i DKL sijačica ?

Koji je noviji a koji stariji tip ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DKL je najnoviji tip, DK je stariji, a DU još stariji tip, a još stariji su modeli LAN.

Lemken je preuzeo HASSIA tvornicu i sad radi sijačice u plavoj boji, modeli su Eurodrill.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pretvorio sam se u uho:)
Koji model,oprema,a i cijena ako nije tajna..
Inaće čestitke na ponovi...nek te služi..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
DK 250, 21 red, hektometar, kompjuter, disk ulagač. 19 900kn je plaćena.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nije ni puno plaćena.
Lijepo izgleda,nadam se da ćeš biti zadovoljan.
 

Majdek

Novi član
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
26
Trebam neke dijelove za pneumatsku sijacicu kukuruza Hassia. Gdje bi se mogli nabaviti
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Lani sam gledao hassiu da kupim. Bila nešta jeftino pa su me odgovorili jer dijelova za nju nema. Možda ipak netko zna gdje ima. Sretno.
 
Na vrh