• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hesston 4600

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Baš zanimljivo...nije heston, ali ista fora....

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=z2uA44ZfXX8&feature=related[/YT]
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zato i pitam jer je uvijek iza traktora i pick.up je hidraulični nema izlaženja iz traktora na svakoj njivi dvaput i plus toga moze jako siroki zboj pokupiti..... e sad takve sam naša samo u americi pitanje je dali ima ovdije kod nas djelova jer ova sto se prodaje na njuškalu prodaje se vec puno vremena...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Dugo se prodaje vjerovatno zbog cijene i zbog toga što je takav tip balirke ljudima nepoznat pa se niko neće upustiti u "avanturu".
Što se tiče dijelova, mislim da bi trebao pogledati sistem za vezivanje tj. kakvi su petljači. Ležajevi, lanci i ostalo bi trebalo biti više-manje standardno.
Najbolje je da je dobro pregledaš prije eventualne kupovine.
A hidraulični pikap i hidraulični pomak rude se može naći i kod nekih "običnih" balirki, tako da ni kod njih ne moraš silaziti sa traktora. Ako ti je to baš toliko bitno i ako se isplati doplatiti za to.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dugo se prodaje vjerovatno zbog cijene i zbog toga što je takav tip balirke ljudima nepoznat pa se niko neće upustiti u "avanturu".
Što se tiče dijelova, mislim da bi trebao pogledati sistem za vezivanje tj. kakvi su petljači. Ležajevi, lanci i ostalo bi trebalo biti više-manje standardno.
Najbolje je da je dobro pregledaš prije eventualne kupovine.
A hidraulični pikap i hidraulični pomak rude se može naći i kod nekih "običnih" balirki, tako da ni kod njih ne moraš silaziti sa traktora. Ako ti je to baš toliko bitno i ako se isplati doplatiti za to.

do sad sam našao jednu ili dvije na njuskalu koje su imale hidraulički pick-up i hidraulicno otvaranje ali su preskupe, čak su skuplje od ove
jedino mi nije jasno gdije se nalazi bat koi preša sjeno jer se na niti jednom od filmiča koi sam pogleda ne moze vidjeti kako na napravljen prijenos vide se samo one "vilice" sa 4 zuba koje masu dizu prema gore ...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa vjerovatno se bat nalazi iznad tih vilica za punjenje i puni se odozdo a ne kao kod ovih "običnih" sa strane.
Što se tiče hidrauličnog pikapa i pomaka rude, balirke sa tom opremom su novije pa samim tim i skuplje. E sad hidraulični pikap bi mogao i sam napraviti na nekoj "običnoj" balirci i to bez nekih većih ulaganja. Treba ti jedan manji jednosmjerni hidraulični cilindar i 1,5 do 2 m crijeva. :) A za pomak rude mislim da će dobro poslužiti i one koje imaju kočnicu točka. Na kraju krajeva rudu i ne pomičeš tako često a malo gimnastike oko cimanja balirke i nije tako loše :p :lol:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pa vjerovatno se bat nalazi iznad tih vilica za punjenje i puni se odozdo a ne kao kod ovih "običnih" sa strane.
Što se tiče hidrauličnog pikapa i pomaka rude, balirke sa tom opremom su novije pa samim tim i skuplje. E sad hidraulični pikap bi mogao i sam napraviti na nekoj "običnoj" balirci i to bez nekih većih ulaganja. Treba ti jedan manji jednosmjerni hidraulični cilindar i 1,5 do 2 m crijeva. :) A za pomak rude mislim da će dobro poslužiti i one koje imaju kočnicu točka. Na kraju krajeva rudu i ne pomičeš tako često a malo gimnastike oko cimanja balirke i nije tako loše :p :lol:


pa i pomičem rudu dosta cesto osobito kad radim usluzno pošto kod mene su vecinom male parcele prosjecno gdije bude 10-20 bala :cry::cry:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Uh 20-ak bala je baš malo! :supris:
Kojim traktorom baliraš, koliko ima hidrauličnih izvoda? Jesi li možda razmišljao o tome da bi na svojoj balirci mogao ugraditi hidro cilindre koji bi vršili pomak rude i dizanje pikapa? To sigurno nebi bila neka velika investicija i nebi bilo teško za izvesti. :idea:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heston 4800 u odličnom stanju ima naš prijatelj za prodaju.

U odličnom stanju veliš????
Neznam kakva je iznutra, al izvana loše, vrlo loše, održavanje nikakvo, ova je negde tukla bala i bala, čisto se boja rastopila koliko je tukla....:lol:
Ni blizu odlično stanje...

Inače vidio sam takvu u kombinaciji sa Fiat-Agrijem 180-90, išlo je samo tako.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
A šta ako je u pitanju garažiranje?
Tukle su i one Welgerice iz 77. godine pa ih tamo u Zelini ofarbaju i još rade kao Singerica tako da je izgled relativan a u ovom slučaju barem kupac neće masno platiti farbu!
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa odmah sam napisao da neznam kakva je iznutra, a inače, radiej sam za stroj u originalnom stanju, pa nek je i izvana hrđav, nego da je sav prefarban.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Uh 20-ak bala je baš malo! :supris:
Kojim traktorom baliraš, koliko ima hidrauličnih izvoda? Jesi li možda razmišljao o tome da bi na svojoj balirci mogao ugraditi hidro cilindre koji bi vršili pomak rude i dizanje pikapa? To sigurno nebi bila neka velika investicija i nebi bilo teško za izvesti. :idea:


clas markant 40

ili sa imt 533
ili sa dorado 86 (ima kabinu i klimu pa ga preferiram) :supz:

mislio san ici na rolo bale ali posto za sebe presam najvise slamu za svinje onda mi rolerice bas ne odgovaraju a ove kockacke su cak skuplje ako su u dobrem stanju.
 
N

nikolad

Guest
Dugo se prodaje vjerovatno zbog cijene i zbog toga što je takav tip balirke ljudima nepoznat pa se niko neće upustiti u "avanturu".
Što se tiče dijelova, mislim da bi trebao pogledati sistem za vezivanje tj. kakvi su petljači. Ležajevi, lanci i ostalo bi trebalo biti više-manje standardno.
Najbolje je da je dobro pregledaš prije eventualne kupovine.
A hidraulični pikap i hidraulični pomak rude se može naći i kod nekih "običnih" balirki, tako da ni kod njih ne moraš silaziti sa traktora. Ako ti je to baš toliko bitno i ako se isplati doplatiti za to.

Nisam se mogao prije javiti ja imam hesston4600 i to je balirka a ovo droge su zaprivatnu upotrebe jer ovo nema mane.Širina pick-ap je 2,10 m ulaz ima u sredini i može primati veču masu.Na njoj nemože biti grbavih bala jer ima nož odozdo,petljači su od FARA ugradio sam venzilator koji se ukopča po potrebi i stol je stalno čist,teška je 2500kg.navelikim parcelama sam napravio3500-4000 bala sa tri bale nezavezane,širina je ko traktor nema prikapčanja ni silaženja
 

Najnoviji postovi

Na vrh