• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HHO Auto na vodu

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IWkneTypMMs[/YT]

Moji mještani, bacili se na proizvodnju generatora na vodu... Pogledajte na videu, ugrađuju u auta za 250 KM ( oko 1000 KN ), a ušteda je oko 30 %
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
meni je taj HHO generator covjek trebao ugraditi na traktor.. ali kada sam trazio da izmjerimo potrosnju u oranju bez hho pa poslije sa i ako trosi manje od 30 posto ja platim --on odustao..

tako da ne znam sta reci ..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Već smo i o tome pisali.....
Moje mišljenje je da je to teoretski moguće, ali i dalje tvrdim da je u autu premalo struje da bi elektrolizom dobio primjetivu uštetu. Dakle ti za elektrolizu moraš potrošiti ekstra snagu i to onda termodianmički nije prihvatljivo. Jer se vrtiš stalno u krug.
Te moje riječi je nedavno potvrdio prof Lulić sa Zavoda za motore i vozila u emisiji Potrošački kod
Cijena goriva ide u nebo i sad ljudima svašta na pamet pada. Uz ovu trenutnu cijenu po meni je najbolje točit jestivo ulje iz supermarketa. Još kad uzmeš količinu, eto i rabata+ akcije :rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=neu4fnhpeX0[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VByfreVmURw[/YT]
Sada me zanima koliko taj mercedes bez HHO, sa punim rezervarom prijeđe ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ajmo okrenut pilu naopako. Ljudi tu malo povežu žice natoće vodu u staklenku od ajvara i imaju uštede 30%. Zar je toliko teško instalirati generator od nekoliko kw i goniti ga 100% na vodu, a ne nekih pišljivih 30%. Tko ne bi žrtvovao. Kaj se tiće bojazni za "sagorjevanje" vodika i kisika u motoru, tu ne bi smjelo biti problema, jer se ista reakcija odvija i sa klasičnim gorivom
 
Z

zoky 285

Guest
I ja sam se igro prosle godine bilo na traktoru 4712 i išo ko raketa bio jači bar 20 konja za potrošnju neznam jel sam smanjio a kad sam taj isti stavio na auto 2000 ccm disel nikakvog rezultata nije bilo .
E onda mi vrag nije dao mira pa sam jos prčko po tom u garazi pa je bio mali BUM i odma odusto .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
I ja sam se igro prosle godine bilo na traktoru 4712 i išo ko raketa bio jači bar 20 konja za potrošnju neznam jel sam smanjio a kad sam taj isti stavio na auto 2000 ccm disel nikakvog rezultata nije bilo .
E onda mi vrag nije dao mira pa sam jos prčko po tom u garazi pa je bio mali BUM i odma odusto .

Dal je tih 20konja mjereno čime ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
J.... turbo, HHAoa i igara nam dajte.:mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čirilicu znam svega 2 slova, ali znam tko zna.:rolfer:
Čul sam jednom za taj fenomen pod morem. Ma ima smisla eksplozija cijena energenata. Samo na taj način se bude dalje istraživalo i uvodile nove tehnologija. Mene svi u čudu gledaju kad ima kažem da gorivo nikad nije jeftinije nego je sad:shock:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Već smo i o tome pisali.....
Moje mišljenje je da je to teoretski moguće, ali i dalje tvrdim da je u autu premalo struje da bi elektrolizom dobio primjetivu uštetu. Dakle ti za elektrolizu moraš potrošiti ekstra snagu i to onda termodianmički nije prihvatljivo. Jer se vrtiš stalno u krug.
Te moje riječi je nedavno potvrdio prof Lulić sa Zavoda za motore i vozila u emisiji Potrošački kod
Cijena goriva ide u nebo i sad ljudima svašta na pamet pada. Uz ovu trenutnu cijenu po meni je najbolje točit jestivo ulje iz supermarketa. Još kad uzmeš količinu, eto i rabata+ akcije :rolfer:
Ja danas na 60l dizela usuo u tank 20 l ulja koje sam ispustio iz motora, vidim da neki sipaju ulje u naftu, pa sam ja onda ovo procijedio i nasuo u rezervoar, u ratu su auta isla na samo ulje i poslije su isla jos dugo, bez posljdica, dize i pumpa nisu cak ni dirani poslije. Odsad cu stalno 2/3 nafte i 1/3 ulja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ček malo :scratch ti si koristio prerađeno ulje , jel :confused:
Na forumu je bilo priče nekada o centifugalnom pročišćavanju ulja , možda da se ta varijanta razradi :roll:

A povodom HHOa , čitam da ploče moraju biti od inoxa koji je otporan na lužine i ostale hemikalije , jeli to baš mora ili je samo vijek trajanja običnih inox ploča kraći
 
Z

zoky 285

Guest
Da inox 316 l je navodno najbolji ja sam našo 308 i 304 i za probu se dobro pokazalo 2 mm debljine
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zamjenite sva gumena crijeva na motoru,hladnjaku itd... znači tamo gdje je moguće sa Inox cijevima,pa vidite razliku u učinku i potrošnji...ja nisam znao zašto a objašnjenje je jako jednostavno i logično
 
Z

zoky 285

Guest
zamjenite sva gumena crijeva na motoru,hladnjaku itd... znači tamo gdje je moguće sa Inox cijevima,pa vidite razliku u učinku i potrošnji...ja nisam znao zašto a objašnjenje je jako jednostavno i logično

ajde nas prosvjetli ?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ajde nas prosvjetli ?

gumene cijevi apsorbiraju vlagu nastalu prilikom grijanja i hlađenja,kondenzacija ispari.u metalnim,tj.inox cijevima ta vlaga neisparava nego pospješuje sagorijevanje goriva.i eto ti rješenja.zadovoljan i džep i okoliš
 

zetttrack

Novi član
Tu od
27 Kol 2014
Poruka
5
Dali ima kakvih novosti na ovu temu? Spremam se ovu eksperimentirat s vodikom tj. sa hho, pa me zanima dali je neko nešto već isprobao?
 

Najnoviji postovi

Na vrh