• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična dizalica

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako tema postoji negdje za ovo, neka admini ili moderatori prebace, ja nisam pronašao. :icon_winkle:

Dakle, imam ovu dizalicu, tj. bila je kod strica, ja ju nikada nisam ni koristio.
Danas sam ju doneo i oprao, podigao sam cijeli prednji kraj mog Mede, tako da je cijeli prednji trap bio u zraku i zabilježio sam koliko je bilo dignuto. Nakon cca. pola sata nije se ni pomaknulo prema dole (niti prema gore :biggrin: ), ali prilično pušta ulje na označenom mjestu na slici.

Može li se to kako riješiti i zanima me koliko ulja ide u nju i kakvog ulja?
Pušta kod ove gumice gdje je žuta strelica.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Imas taj Gumeni cep sa strane on se skine i naspe se Ulje od getribe od auta
i die ko luda. Drugo gdije curi, pokusaj dotegnuri onaj seraf. ili rastavi i promijeni Dichtung
do je normirani dictung kosta par kuna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ulje radije koristi hidraol, mada u nuždi možeš bilo kaj natočiti.
prolem gustog ulja se očituje u zimi ako dizalica na hladnom stoji, a i gumice budu prije stradale od hipenola.
Dotezanjem šarafa nebudeš ništa dobil jer je to cilindar. Na klipu ili je O-ring kao brtva ili je btrva u obliku šešira. Ako je O-ring onda nema brige.
Rastavi pa vidi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako tema postoji negdje za ovo, neka admini ili moderatori prebace, ja nisam pronašao. :icon_winkle:

Dakle, imam ovu dizalicu, tj. bila je kod strica, ja ju nikada nisam ni koristio.
Danas sam ju doneo i oprao, podigao sam cijeli prednji kraj mog Mede, tako da je cijeli prednji trap bio u zraku i zabilježio sam koliko je bilo dignuto. Nakon cca. pola sata nije se ni pomaknulo prema dole (niti prema gore :biggrin: ), ali prilično pušta ulje na označenom mjestu na slici.

Može li se to kako riješiti i zanima me koliko ulja ide u nju i kakvog ulja?
Pušta kod ove gumice gdje je žuta strelica.

Izvadis taj gore bolcn.Zakrenes polugu naprijed.Izvadis klipic za dizanje van i zemjenis O-ring na njemu.Ulje sipas sto rjeđe.Npr. hidrol 46,ATF ili ulje za kocnice.Brzo i lako dize i lako i brzo spusta.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Pa Tako je Lisnik ATF tako i stoji na mojoj dizalici a ATF je ülje za mijenjac

-Ja sipam do gumenog cepa
 

Najnoviji postovi

Na vrh