• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulične kočnice pomoč

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Trebam pomoć oko detektiranja problema
Traktor je Fiat 60-90
Hidraulične kočnice i nakon 5 kilometara vožnje cestom desni kotač počinje sam od sebe kočiti i lagano blokirat. Znači ne dira se kočnica i blokira samo desni. Desna papuča kočnice je tvrda
Kočnice kad stisneš pedalu rade normalno
Šta bi moglo bit za kvar?
Kad odzračim desni kotač sve je normalno
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Slično se kod mene dešavalo na Zetoru, krivac je bio vanjski kočioni cilndar i općenito ulje u kočionom sistemu je bilo jako prljavo.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Slično se kod mene dešavalo na Zetoru, krivac je bio vanjski kočioni cilndar i općenito ulje u kočionom sistemu je bilo jako prljavo.
Kad igračima sistem ide van čisto ulje
Bez nečistoća i žuto je uka4 ulje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel ima suhe ili mokre kočnice?
Ak su mokre, ide LHM a ne UKA ;)
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Iskreno neznam
Gdje to mogu provjerit kakve su kočnice?
Mislim da su mokre
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Kočnice su diskovi u ulju, a ulje ide LHM ili ATF (ak baš nema lhm-a) jer ti bude uka ulje pojelo gumice na cilindrima. Očito da ti je klipić od kočnica zaštekal.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Hvala na odgovoru
Kako najlakše skinut kliče i zamjeniti iste?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Pogledaj najprije ove u kabini. Ak su oni ispravni onda ideš zadnji kraj rastepsti. Nisam 100 posto siguran al ak je kak na mojem, to su ti dva O ringa gumena. Tu moraš trube dolje skinuti. Drugačije nemreš složiti.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Pogledaj najprije ove u kabini. Ak su oni ispravni onda ideš zadnji kraj rastepsti. Nisam 100 posto siguran al ak je kak na mojem, to su ti dva O ringa gumena. Tu moraš trube dolje skinuti. Drugačije nemreš složiti.
Uj
Bit će veselja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Prije nego ideš rastavljati probaj se sagnuti i provjeriti dali cilindar pod pedalom ima mrtvog hoda, da nije knap.
Ako ima, jebajga
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj fakat ja moram graknuti da nemas pojma i bježi od toga .Osim dodarnih popravka budeš završil u grabi.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Pozitiva molim
Bude se rješilo
Pedala ima lufta i sve je normalno ali tjekom vožnje samo od sebe postane desna papuča kočnice tvrda i blokira.
Stanem sa traktorom i nakon minute sve otpusti i bude normalno.
 
Na vrh