• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični top-link

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kolega Reider je nedugo kupil takav ventil (kradljivec) pa možda može dati više informacija o njemu, gdje ga je kupil i koliko košta.
ja znam tipa koji bu ga dal u 2/3 novog
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ti duzina kat1 odgovara za plug i ostale prikljucke nema razloga uzimat veci.
Samo das izradit poseban klin da ne lupa u rupi.

Na Regentu su klinovi kat II (vjerojatno ne bez razloga), a freza ima ušice kroz koje prolazi klin kat I na razmaku 45 mm.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Kupi cat. 2. kugle možeš pobrusiti malo sa strane u slučaju da je preusko, a što se tiče debljine imaš za kupit originalne pikse sa 19 na 25 mm ko što ja imam na nekim strojevima sa 25 na 32 mm. Ja imam cat.3, ali imam kugle i sa 25 mm rupom i sa 32 mm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pazite, jedni pišu o ll. kategoriji dolje na polugama, a drugi gore na toplinku.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Koje su prednosti tog hidraulicnog toplinka,uplanu sam kupit
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ne moraš van izlazit iz traktora za podešavanje. Sve odradiš iz kabine preko hidraulike.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Da li ima nesto na sta bi trebao obratit paznju prilikom kupovine
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Eventualno pripazit na dužinu kad je uvučen i kad je istegnut van, da ne bi slučajno bio predugačak ili prekratak i vidi koju kategoriju uzet, prvu ili drugu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Na to da za SDF traktore treba biti kraći nego za većinu ;)
Kategorija 2, meni je draži s kuglom a kraju, nego s kukom jer cilindar može biti nešto dulji.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa da i dosao je kraci uz traktor ,i ja bi naravno kuglu na kraju ,ma da ovaj sto je dosao ne koristim osim za frezu jer mi jenl prekratak za pluga i gredicara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da, i ja imam dvije treće točke: originalnu kraću i napravljenu dulju (za plug).
Zato obrati pozornost na hidrauličnu treću točku, da ti dulji ne bude predugačka (ona ionak ima kraće područje namještanja od ove sa šarafima).
Kak je to mali traktor i većina priključaka nije teška, meni hidraulična treća točka nema puno smisla, osim za viličar i slično, gdje često treba mijenjati nagib duljinom treće točke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Promjer bolcna i rupe u kugli na trećoj točki (u ovom spomenutom slučaju). Odnosi se i na dimenzije cjelokupnog 3t priključka.
Kat 1: treća točka ima bolcn promjera 3/4" (19,05mm), donji bolcni su 7/8" (22,225mm)
Kat 2: treća točka ima bolcn promjera 1" (25,4mm), donji bolcni su 1 1/8" (28,575mm)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Malo mi izgleda dugačak za taj traktor. Koje su mumin/max mjere?
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Duzina ista kao onaj sto je doso na traktoru ,malo na slici izgleda dugacak bas sad kad i ja pogledam
 
  • Like
Reactions: ZJ

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Pozdrav ljudi,dal se treba nova toplink poluga odzracivati kad se spoji prvi puta na traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh