• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidraulik na rakovici 65

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
imam jedan problem sa hidraulikom.Na rakovici 65 prednja strana hidraulika tj hidraulična ploča na kojoj se nalazi šaraf za prebacivanje regulaciju hidraulika.sa zadnje strane tj u kućištu hidraulika nalazi se prekotlačni ventil sa klipićem.Pošto sam dobio to u dijelovima da li netko zna kad klipić se metne u regulator ide još feder pa prekotlačni ventil ili ide bez federa,pošto ga nisam našao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Poslikaj ti to, ja se sječam nekog federa na nekom ventilu, ali sam ja sa njim imal probleme otraga pa da ne bugnem glupost jer slika nemam
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja imam neku iz kataloga.Mozda ima na njoj taj feder.
ltn6.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Fali razvodnik, mislim da je to tam negde s desne strane bilo ali stvarno je to bilo davno.
Na tome čudu je pucala ili se savijala stalno klinjača i znam da je tam bil neki komad na koji je išel neki feder koji me prcal kod postavljanja poklopca gore.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovo bi trebao biti razvodnik.Ja zbilja nisam imao priliku raditi na Rakovici .Nema ih u mom kraju.Ove sam slike skinuo sa neta usput.Jedina opruga koja je djelimicno prikazana je ova pod brojem 48.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
To je slika prednjeg poklopca, neznam, ne sječam se.
Nema ih baš ni kod mene a samo tu koje se malo sječam sam videl raskopanog hidraulika.

Nek on sutra poslika pa bumo vidli kaj to je.
Sad još imamo slike iz kataloga pa mislim da nebi smjelo biti problema :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolegu muči ono kaj na zetoru zovu crna kutija nekad sam to rastavljal bilo je jednostavno imalo dva sigurnosna ventila razlog rastavljanja neprecizan hidraulik i puknuta kljipnjača klipnjača pasala od samea uz dodan repič da ne ispadne iz klipa a ostalo mi ishlapjelo ima oko 20 godina od tad mislim da ima landini sistem hidraulika .:drink:
 
Posljednje uređivanje:

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
Rakovicaaa

Rakovicaaa
 

Prilozi

  • PA260166.jpg
    PA260166.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 2,495
  • PA260169.jpg
    PA260169.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 3,283
  • PA260172.jpg
    PA260172.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 1,664
  • lll.jpg
    lll.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 977
  • PA260167.jpg
    PA260167.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 903
  • PA260168.jpg
    PA260168.jpg
    26 KB · Pregleda: 866
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sam skužil tebe zanima da li ti fali feder u sigurnjaku odneseš oba sigurnjaka na provjeru pritiska i sve znaš .
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
e sad majstori ta rakovica mi je došla i nije radio hidrauliki.U selu imamo dvije rakovice i do sada nisu imali s time problema.Kupio sam garnituru gumica i krenuo u rastavljanje .Kad sam ispustio uje iz hidraulika i skinuo mali poklopac vidio sam unutra sa slike 2 ventil i tu neku čauricu to jest predmet 1 i 2 sa slike br.2.To sam zaključio da je čaurica išla unutra i ventil ušarafit kao što se vidi na slici 2 (crna strlica)i slika 3 nsastavljeno.E sad to se šarafi na regulator koji se vidi na slici 1.Na slici 4,5,6 vidi se izgled čaurice ili kako bih to već nazvao.Federa nisam nikakvog našao.Sad mi je problem kako ide ta čaurica u ta regulator i na li nema neki feder koji bi bio unutra.Znam da sam ukomplicirao ali ne znam kako bih to uopće objasnio.hvala unapred.

e da ali isto tako kako ta čaurica unutra stoji paši da širi dio ide dolje a isto tako paše i prema gore ožiljci se ne vide

Ako sam skužil tebe zanima da li ti fali feder u sigurnjaku odneseš oba sigurnjaka na provjeru pritiska i sve znaš .

ne u sigurnjaku nego da li drži kakakv feder taj klipić ili čauricu unutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
taj regulator i klipić našao sam u ulju i jedino gdje pašu to je tamo e sad kako je to stajalo da li je klipić bio užim dijelom dolje ilil prema gore unutra to ne znam pa ako netko to zna neka mi kaže
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ako ništa ne rješiš,, preko zime dok ne budem imao posla ispusti čemo ulje iz moje i vidjeti kako šta treba biti,, Rajka mi je kada se ne radi večinom u Končanici,, sa hidraulikom nisam imao problema samo šta sam uspio strgati izlaznu osovinu na kojoj su ruke,, a to nije kriva Rajka već ja jer sam čupao neke panjeve a nije išlo pa sam išao na trzaj i napravio sranje od 1800 kn,, a inače ima hidraulik kada skopčam pravi trupac i dignem vitlo na hidrauliku ode prednji kraj sa pola metra drva u zrak i neka mrdanja dalje,, znači da je pravo jak, t.j. jači od toga šta može nosit,, do duše nekada malo poludi diže se spušta sam i blesavi i to je tako a oranje bez kotača nikada nisam ni probao niti imam volje, hihihiih
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
jadranko hvala na pomoći ali ja to moram riješitovih dana

izvini pisao sam brzo pa sam te prekrstio u jadranko
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zagreb na Sveticama a mislim da paše od Landinija .Obično pukne klipnjača i ona paše od Landinija samo se navari repič (graničnik)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh